У Будапешті відбулася зустріч прем’єр-міністра України з українською діаспорою та духовенством

28 11 2016 |

У Будапешті відбулася зустріч прем’єр-міністра України з українською діаспорою та духовенством24-25 листопада Прем’єр-міністр України перебував в Угорщині з офіційним державним візитом. У рамках своєї програми Володимир Гройсман мав зустріч із українською громадою в приміщенні Державного самоврядування українців в Угорщині, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УГКЦ.

На зустрічі були Люба Непоп, посол України в Угорщині, Ярослава Хортяні, речник українців в Угорському парламенті, Юрій Кравченко, президент Державного самоврядування українців в Угорщині, керівники регіональних самоврядувань Угорщини, керівники українських громадських організацій і товариств в Угорщині, отець Дам‘ян Габорій, душпастир для українців в Угорщині, та українська інтелігенція Угорщини.

У ході зустрічі прем’єр представив актуальну політично-економічну ситуацію в Україні, розказав про важливість свого приїзду до Угорщини в рамках двосторонніх відносин між сусідніми державами, про конкретні домовленості з угорським урядом.

Кожний присутній у залі  мав можливість розповісти про проблеми та актуальні виклики українців в Угорщині та задати питання поважному гостю з України.

Отець Дам‘ян Габорій, священик УГКЦ, розповів про актуальний стан релігійного життя українців в Угорщині та про складний процес його становлення: «Українська громада багато років добивалася, щоб мати можливість молитися рідною мовою. Протягом останніх років священики приїжджали з України раз на місяць і відправляли Богослужіння для українців. Від вересня цього року з’явилася можливість  регулярних українських Богослужінь з приїздом священика до Будапешта. Але перед нашою громадою стоять інші виклики – мати свої храми для духовної опіки українців, бо зараз громади моляться в угорських храмах на основі оренди і години, які пропонуються, не є практичними для людей. Тому перед нами стоїть завдання побудувати свій український храм, який стане центром культурно-релігійного життя українців. Адже церква завжди об’єднувала  українців в Україні та в діаспорі. Українська церква – це українська ідентичність. В Україні є багато угорських храмів, на жаль, в Угорщині жодного українського. Звертаємося до Вас із проханням допомогти у вирішенні цього питання».

У відповідь Гройсман розповів, що недавно брав участь в засіданні Всеукраїнської ради Церков та був приємно здивований співпрацею між українськими конфесіями. Щодо угорського питання пообіцяв, що все зробить, що від нього залежить, у вирішенні цієї проблематики.

На завершення зустрічі прем’єр України вручив кілька нагород за активну діяльність.

У кінці дня відбувся святковий концерт, організований Угорським урядом з нагоди приїзду голови українського уряду, в якому також взяв участь прем’єр-міністр Угорщини Орбан.
Теги:
288Матеріали по теміДля того, щоб коментувати матеріали Religion.in.ua, необхідно авторизуватися на сайті за допомогою сервісу F-Connect, який використовує дані вашого профілю в соціальній мережі Facebook . Religion.in.ua використовує тільки ті дані профилю, доступ до яких ви дозволили сайтуКоментарі розміщюються користувачами сайту. Думка редакції не обов'язково збігається з думками користувачів.
Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости , не можуть залишати коментарі в даній новині.
Опитування
настоятель парафії
парафіяльна рада разом із настоятелем та парафіянами
меценати, за кошти яких зведено храм
державні структури, що займаються реєстрацією парафій
усе, що вирішується на користь моєї конфесії, завжди правильно!
інший варіант