Відкрилася виставка архівних документів з відродження Православ’я на Закарпатті

9 09 2011 |

Відкрилася виставка архівних документів з відродження Православ’я на Закарпатті8 вересня у приміщенні Державного обласного архіву Закарпаття під головуванням Високопреосвященнійшого Феодора, архієпископа Мукачівського й Ужгородського, відбулося відкриття спільної виставки архівних документів, присвяченої 80-річчю відродження Православ'я на Закарпатті і 100-річчю з дня народження архімандрита Василія (Проніна), повідомляє сайт сайт УУБА.

 

Участь у виставці взяли і представники професорсько-викладацького складу на чолі з ректором Ужгородської української богословської академії імені святих Кирила і Мефодія та Карпатського університету імені Августина Волошина, Уповноваженим Української Православної Церкви з питань вищої освіти і науки професора, архімандрита Віктора (Бедь).

 

Документи, представлені на виставці, присвячені історії Православної Церкви на території Підкарпатської Русі у 20-30-ті роки XX століття і охоплюють майже двадцятирічний проміжок часу (з 1919 по 1938 рік), вони розповідають про діяльність Православних комітетів та Православних громад сіл Підкарпатської Русі, висвітлюють відношення центральної та місцевої влади до проблем православного руху на території нашого краю на початку і в середині 20-х рр. минулого століття, відтворюють складні процеси, які були пов'язані з формуванням вищих органів управління Православної Церкви.

 

Були представленні також документи, які розповідають про діяльність окремих православних громад міст і сіл Підкарпатської Русі, а також торкаються питань управління Православною Мукачівською (пізніше - Мукачівсько-Пряшівською) єпархією.

 

Серед документів, що експонувалися на виставці, увагу відвідувачів привернули затверджені Статути православних віросповідних парафіяльних громад сіл Підкарпатської Русі за 1924 - 1926 рр.; «Лист святого Синоду Сербської Православної Церкви єпископу Досифею з питання організації Православної Церкви на території Підкарпатської Русі» (31 грудня 1924 р./3 січня 1925 р.); «Меморандум Карпаторосійського православного населення Чехословацькому уряду відносно передачі церковного майна греко-католицькій церкві» (8 серпня 1926 р.); листи, звернення, прохання Карпаторуської Православної єпархії щодо організації загальноосвітніх курсів для православних священиків, а також протизаконної діяльності Празького архієпископа Саватія та ін.

 

На виставці були розміщені також секретні документи (листування між центральними та місцевими органами влади ЧСР; між центральною владою і єпархіальним управлінням Мукачівської (Мукачівсько-Пряшівської) Православної єпархії.

 

На завершення зустрічі науковцям, гостям та журналістам був представлений короткий архівний відеосюжет, де відображено 30-секундне інтерв'ю архімандрита Василія (Проніна).

Теги:
291







Матеріали по темі







Для того, щоб коментувати матеріали Religion.in.ua, необхідно авторизуватися на сайті за допомогою сервісу F-Connect, який використовує дані вашого профілю в соціальній мережі Facebook . Religion.in.ua використовує тільки ті дані профилю, доступ до яких ви дозволили сайту



Коментарі розміщюються користувачами сайту. Думка редакції не обов'язково збігається з думками користувачів.
10 вересня 2011 00:35

Шановний Andrew_Poltava. Ви великий конспіратор...
Але Ваше запитання не до мене, а до Вас - організаторів прекрасної виставки...
Просто постарайтесь стати просто звичайними і нормальними людьми, якими Вас народила рідна матуся. Ходіть грішними ніженьками по святій українській землі і любіть її народ. І все буде чудово. І при цьому памятайте що Ви, за походженням (бодай хрещенням), є християни !!!
А щодо Бедя чи Мамасуєва, мені особисто ... Думаю, як і їм до Вашої хворобливої гордині !!!


9 вересня 2011 22:44

Чернець

уважаемый, ваши попытки меня персонифицировать, как-то мне непонятны. Мы что в холодно-тепло играем? я не имею ни малейшего понятия о людях вами перечисленных, так что даже и не знаю, что вам на это ответить. Отношения между Мукачевской епархией и УУБА меня тоже мало интересуют, по-этому ваши апелляции выглядят по крайней мере глупо. Меня с профессиональной точки зрения не устраивает содержание изложенного выше, так как толком непонятно

Я как-то раньше считал, что общая выставка обозначает нескольких организаторов, мой промах, признаю. ТОлком не понял почему личность архимандрита Василия отделена от процесса возрождения Православия на Закарпатье


6   sh_2010
9 вересня 2011 21:00

А в мене питання. Що це за єпархія така "Мукачівська Православна Єпархія"??? І чому ця єпархія не повідомляє до якої Церкві вона відноситься??? Це добре видно з відео ролику. Таке відчуття, що цій єпархії предстоятель не потрібний, бо в них мабуть є свій місцевий.

http://www.youtube.com/watch?v=332GQB0jyoM&feature=player_embedded



http://orthodoxy.org.ua/content/uzhgorod-dokumenti-z-derzhavnogo-arkhivu-stali-d
ostupni-ne-tilki-naukovtsyu-kozhnomu-zakarpattsyu-32017

http://zakarpattya.net.ua/ukr-news-87083-Mukachivska-ieparkhiia-prezentuvala-vys

tavku-dokumentiv-po-vidrodzhenniu-pravoslav’ia-na-Zakarpatti-FOTO
Ось порівняйте кому так дуже цікаво, матеріал різний і фото різне.


5   paster
9 вересня 2011 20:38

Прошу переглянути статтю та фото на закарпаття онлай

Ну ось перейшов по вашому посилання
На завершення зустрічі науковцям, гостям та журналістам був представлений короткий архівний відеосюжет, де відображено 30-секундне інтерв'ю архімандрита Василія (Проніна), повідомили Закарпаття онлайн в прес-службі УУБА – КаУ.

і на фото Бедь есть. В чому причина і проблема?
Також на офіційному сайті http://orthodoxy.org.ua/content/uzhgorod-dokumenti-z-derzhavnogo-arkhivu-stali-d
ostupni-ne-tilki-naukovtsyu-kozhnomu-zakarpattsyu-32017
І чомусь я зрозумів "Спільна виставка"
спільної виставки архівних документів, присвяченої 80-річчю відродження Православ'я на Закарпатті і 100-річчю з дня народження архімандрита Василія (Проніна)

пояснюю як зрозумів я, може комусь допоможе.
– присвяченої 80-річчю відродження Православ'я на Закарпатті
– 100-річчю з дня народження архімандрита Василія (Проніна)


9 вересня 2011 19:55

Шановні Andrew_Poltava та doc (як розумію о. Олександр Монич, о. Василій Юрина, о. Федор Горшков з Юрієм Данильцем) чого такий гвалт підняли...
Уважно перечитав іще раз даний матеріал. Надісланий прес-службою УУБА про їх присутність на виставці. І нічого жахливого чи образливого щодо Вас та Ваших заслуг не знайшов. Їх прес-служба пише про участь (присутність) представників УУБА (хоча можна було добавити і КаУ) на виставці. Жодним словом їх матеріал не перекреслює заслуги Мукачівської єпархії та Закарпатського держархіву в організації даної виставки та не спростовує Вашу замітку (в якій жодним словом не згадано про присутність представників УУБА на даній виставці) на Закарпаття он-лайн ?
Окрім того в даному матеріалі прес-служби УУБА не має жодного слова що нібито вони є співорганізаторами даної виставки. Навпаки відзначено роль Високопреосвященнійшого Владики Феодоро як головоючого (відповідно організатора) під час цього історичного дійства.
Здається дорогі браття, що у Вас занадто хворобливо розвинуто власну гординю і самооцінку щодо свого значення в житті Вселенської Православної Церкви. Будьте простіші, не зважаючи на Ваші наукові труди... Не позорте Владику Феодора... І памятайте про те, що Ви християни...
Хоча з Вашої реакції на даний матеріал, більш краще почав розуміти зміст статті архімандрита Арсенія (Бочкарь) "Кому заважає Ужгородська українська богословська академія..."


3   doc
9 вересня 2011 19:17

Шановні колеги. цю інформацію на сайт відправили від УУБА, яка до виставки не має жодного відношення. Виставку організувала Мукачівська православна єпархія, Богословсько-історичний науково-дослідний центр ім.архімандрита Василія (Проніна) та Державний архів Закарпатької області. Документи власне з архівів цих установ. Отець ректор був запрошений і відвідав витавку, як і багато інших, але пропіарити себе і зробити вдале фото не забув. Прошу переглянути статтю та фото на закарпаття онлайн http://zakarpattya.net.ua/ukr-news-87083-Mukachivska-ieparkhiia-prezentuvala-vys
tavku-dokumentiv-po-vidrodzhenniu-pravoslav’ia-na-Zakarpatti-FOTO


2   sh_2010
9 вересня 2011 19:01

під головуванням Високопреосвященнійшого Феодора, архієпископа Мукачівського й Ужгородського


спільної виставки архівних документів, присвяченої 80-річчю відродження Православ'я на Закарпатті і 100-річчю з дня народження архімандрита Василія (Проніна)

Ось в чому спільна, і хто ще був крім УУБА.
как можно писать предложение на абзац в 10 строчек? как это читать

Тут з Вами частково згідний


9 вересня 2011 16:30

как-то так безграмотно написано(( "Спільна виставка", кто с кем выставлялся?
и что, кроме УУБА и университета Волошина выставка никого не заинтересовала? На Закарпатье историков что-ли нету вообще?
к редакторам вопрос, ну как можно писать предложение на абзац в 10 строчек? как это читать. Тема интересная, но так толком ничего и не понял, к сожалению