Сьогодні Президент України Віктор Янукович разом з іншими державними високопосадовцями взяв участь у Подячному молебні з нагоди завершення 2011 року. Цього ж дня у Синодальному залі Київської Митрополії розпочалося робоче засідання Священного Синоду УПЦ, яке вперше проходило без Предстоятеля - митрополита Володимира, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на інформаційні джерела країни.
Традиційний щорічний Подячний молебень відбувся на Володимирській гірці у Києві біля пам'ятника Великому князю Володимиру, передає Газета.ua.
Молебень відправив митрополит Одеський та Ізмаїльський Агафангел (Саввін). Виголошувалася молитва за українську державу та український народ, а також про одужання блаженнішого Митрополита Володимира.
Участь у молебні взяли прем'єр-міністр Микола Азаров, голова Верховної Ради Володимир Литвин, секретар РНБОУ Раїса Богатирьова, голова КМДА Олександр Попов, урядовці, народні депутати.
Як повідомляє Православіє в Україні, це богослужіння традиційно звершується наприкінці кожного року, і з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви блаженнішого митрополита Київського і всієї України Володимира цьогоріч його очолив старійший постійний член Священного Синоду УПЦ митрополит Одеський та Ізмаїльский Агафангел, якому співслужили архієреї УПЦ та духовенство Київської єпархії.
Під час подячного молебню митрополит Одеський й Ізмаїльський Агафангел відзначив внесок Президента Віктора Януковича в розвиток Збройних сил. "Ви, вельмишановний Вікторе Федоровичу, як верховний головнокомандуючий, вносите величезний вклад у будівництво Збройних сил України, сприяєте збереженню цілісності й незалежності Української держави", - цитують його Українські новини.
На думку Одеського митрополита, Україна має високий авторитет на міжнародній арені. "Високий авторитет на міжнародній арені свідчить про те, що Україна є надійним партнером для торговельних відносин, для налагодження двосторонніх відносин між державами", - сказав він, підкресливши важливість підтримки дружніх відносин між Україною й Росією.
Агафангел також підкреслив, що, незважаючи на кризу, Україна продовжувала розвиватися в 2011 році, зокрема домоглася успіхів в аграрному секторі. "Небувалий урожай зернових зібрали трудівники полів України, у засіки батьківщини засипані сотні мільйонів тонн якісного зерна. Україна продовжує залишатися житницею нашої країни", - сказав митрополит, обмовившись, оскільки незрозуміло, яку другу "країну" він мав на увазі - "історичну Росію" чи Євросоюз.
Архієрей також звернув увагу на внесок керівництва держави в розвиток демократії в країні. "В Україні як у демократичній державі робиться все, щоб народ почував себе вільним, щоб народ відчував турботу з боку керівництва нашої країни... Ми можемо сказати із впевненістю, що Україна перебуває в надійних руках", - сказав він. При цьому відомо, що сам митрополит Агафангел є прихильником монархічної форми державного устрою і часто в якості вдалого приклада такої держави наводить Російську імперію.
Також Агафангел висловив думку, що розуміння між церквами й державою дає змогу зберегти міжконфесійний мир і розуміння в країні. "У цьому напрямку багато чого робить одна із найавторитетніших Українська Православна Церква, що є важливою складовою українського суспільства, гарантом миру й стабільності", - сказав митрополит, очевидно, маючи на увазі, що є й інші авторитетні Церкви в Україні.
Після молебню митрополит Агафангел також зазначив, що єпископат і духовенство сьогодні сугубо молилися про здоров’я митрополита Володимира, щоб Всевишній "воздвиг його від одра хвороби" для подальшого спасительного служіння Церкві та народу України.
Нагадаємо, що недавно Одеський митрополит оголосив себе "Первенствующим членом" Синоду.
Цього ж дня у Синодальному залі Київської Митрополії розпочалося робоче засідання Священного Синоду УПЦ.
Перед цим члени Синоду відвідали у лікарні митрополита Володимира та взяли у нього благословення на проведення чергового засідання.
Засідання очолив митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел. У ньому взяли участь постійні члени: митрополити Чернівецький і Буковинський Онуфрій, Луганський і Алчевський Іоанникій, Донецький і Маріупольський Іларіон, Вишгородський і Чорнобильський Павел, архієпископи Хустський і Виноградівський Марк, Білоцерківський і Богуславський Митрофан, Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр, а також запрошені Преосвященні: архієпископ Чернігівський і Новгород-Сіверський Амвросій та єпископи: Бердянський і Приморський Єлисей, Житомирський і Новоград-Волинський Никодим.
Як повідомив Православію в Україні керуючий справами УПЦ архієпископ Білоцерківський і Богуславський Митрофан (Юрчук), Синод займався вирішенням поточних питань життя Церкви. Були прийняті важливі рішення стосовно управління Київською Митрополією та вирішення питань життя та діяльності Київської єпархії, Київських духовних шкіл – академії та семінарії, а також Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.
Було створено комісії, відповідним Преосвященним надані доручення вирішувати ті чи інші питання церковного життя.
Так, для координації фінансово-господарської діяльності Київської Митрополії Священний Синод УПЦ створив Ревізійну комісію на чолі з митрополитом Вишгородським і Чорнобильським Павлом.
Управління Київською єпархією на період хвороби Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира було доручено комісії у складі: архієпископ Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр, єпископ Яготинський Серафим, єпископ Васильківський Пантелеімон. Комісія є підзвітною Головуючому у Священному Синоді митрополитові Одеському і Ізмаїльському Агафангелу.
Рішення поточних питань, пов’язаних із діяльністю Київської духовної академії і семінарії, доручено ректору КДАіС архієпископу Бориспільському Антонію.
Рішення поточних питань, пов’язаних з життєдіяльністю Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври доручено наміснику Лаври архієпископу Вишгородському і Чорнобильському Павлу.
Всі поточні питання ставропігіальних монастирів їх намісники і настоятельниці мають узгоджувати з Головуючим у Священному Синоді УПЦ.
Були також заслухані звіти про діяльність синодальних відділів за 2011 рік, і Синод схвалив їх діяльність.
Як зазначив архієпископ Митрофан, порушувалися і дуже важливі питання, які хвилюють православну спільноту УПЦ. Зокрема, це виконання Закону України «Про захист персональних даних». З цього приводу на адресу і Київської митрополії, і окремих Преосвященних надходять звернення від віруючих, від духовенства відносно того, яким чином выруючі мають виконувати цей закон. На Синоді заслухали доповідь юриста з цього питання, було прийнято синодальне рішення про звернення до керівництва держави, відповідних міністерств з проханням розглянути і надати пояснення з приводу цього питання і з розумінням поставитися до позиції УПЦ.
Наступне засідання Синоду заплановане на 26 січня 2012 року.
Також, як повідомляє офіційний сайт УПЦ, з благословення митрополита Володимира 17 грудня відбулася зустріч паломницької делегації УПЦ із Вселенським Патріархом Варфоломієм І у його патріаршій резиденції в Стамбулі. До складу делегації, яку очолив митрополит Чернівецький і Буковинський Онуфрій (Березовський), входили також вікарій Київської Митрополії єпископ Обухівський Іона (Черепанов), духовенство та миряни. Предстоятель Константинопольської Православної Церкви висловив стурбованість станом здоров’я блаженнішого митрополита Володимира та наголосив, що постійно підносить молитви про одужання Його Блаженства. Він побажав боголюбивому українському народові молитовного заступництва святого Миколая Чудотворця та преподав благословення українським архіпастирям і духовенству звершити божественну літургію в древньому храмі, де ніс своє служіння та був похований святитель Миколай Чудотворець.

Для того, щоб коментувати матеріали Religion.in.ua, необхідно авторизуватися на сайті за допомогою сервісу F-Connect, який використовує дані вашого профілю в соціальній мережі Facebook . Religion.in.ua використовує тільки ті дані профилю, доступ до яких ви дозволили сайту





Перший робочий візит митрополита Онуфрія до Вселенського патріарха.