Народні депутати пропонують у 2012 р. відзначити 1150-річчя заснування Київської Митрополії за часів першого Аскольдового хрещення Русі

30 12 2011 |

Народні депутати пропонують у 2012 р. відзначити 1150-річчя заснування Київської Митрополії за часів першого Аскольдового хрещення РусіУ Верховній Раді України зареєстровано проекти постанов про відзначення в Україні у 2012 р. на державному рівні ювілею 1150-річчя заснування Київської Митрополії і першого Хрещення Русі за часів князя Аскольда (реєстр. № 9597) та 1950-ї річниці поширення християнства на українських землях від апостола Андрія Первозванного (реєстр. № 9598). Проекти відповідних постанов рекомендовані парламентським Комітетом з питань культури і духовності, повідомляє кореспондент порталу "Релігія в Україні".

 

Зокрема, у проектах постанов рекомендується Кабінету міністрів України утворити організаційний комітет з підготовки та проведення заходів щодо відзначення пам‘ятних дат на державному рівні, розробити та затвердити план цих заходів, вирішити питання щодо їх фінансового та матеріально-технічного забезпечення.

 

Проекти згаданих постанов у Верховній Раді підготовлені на основі рішень Священного Синоду УПЦ (МП) від 28 червня 2011 р. (Журнал засідань № 49) та Священного Синоду УПЦ-КП від 13 грудня 2011 р. (Журнал №41) про відзначення у наступному 2012-му році 1150-річчя заснування Київської Митрополії за часів першого Аскольдового хрещення Русі. 

 

Як вже повідомляли ЗМІ, 15 липня 2010 р. на свято Ризопокладання з нагоди 1150-річчя початку християнізації Русі Синодальним видавничим відділом Української Православної Церкви та «Товариством пам’яті князя Оскольда» було презентовано видану видавництвом «Дух і Літера» книгу дослідника церковної історії Сергія Шумило «Князь Оскольд і християнізація Русі». Видання цієї книги послужило поштовхом до подальшого дослідження цього питання та відзначення означеного ювілею.

 

Так, у м. Санкт-Петербург за підтримки ЮНЕСКО було проведено Міжнародну наукову конференцію «Початки руського світу», присвячену 1150-річчю походу князя Оскольда Київського на Константинополь і співорганізатором якої виступив Сергій Шумило. У конференції взяли участь вчені з Росії, України, Греції, Білорусії, Франції та Швеції. Вів засідання директор Інституту російської історії РАН проф. А.М. Сахаров, який запропонував запровадити на державному рівні свято «День Стародавньої Русі», приурочене до 1150-річчя походу русів на Константинополь у 860 р. Відповідне звернення від імені учасників конференції було направлене на ім’я президентів Росії, України та Білорусії.

 

Аналогічно у Чернігові, на базі Чернігівського національного педагогічного університету ім. Т.Г.Шевченка було проведено Міжнародну наукову конференцію «Християнізаційні впливи на Русі за часів князя Оскольда: 1150 років». У конференції взяли участь науковці з Росії та України, зокрема директор Інституту археології України НАН України акад. П.П. Толочко, директор Інституту російської історії РАН проф. А.М. Сахаров та інші.

 

Учасники конференції, заслухавши та обговоривши доповіді колег з України та Росії, дійшли висновку, що початок східнослов’янської державності необхідно виводити від першого дипломатичного визнання її на міжнародному рівні. Як наголошується у підсумковій Резолюції конференції, "Така подія в історії Києворуської держави мала місце 1150 років тому, коли у червні 860 р., після тижневої облоги столиці Візантійської імперії – Константинополя флотом русів на чолі з князем Оскольдом Київським, було укладено мирний договір. Цей договір уперше пов’язав Русь і Візантію узами міждержавних відносин, а також спричинив до започаткування дипломатичних, торгівельних та міжкультурних зносин на шляху «із варяг у греки», хрещення київського князя Оскольда та початкового поширення християнства на Русі".

 

Також 28 червня 2011 р. під головуванням митрополита Київського і всієї України Володимира відбулося засідання Священного Синоду, на якому ухвалено провести у 2012 р. в м.Києві урочисті заходи з нагоди відзначення 1150-річчя заснування Київської Митрополії.

Теги:
603







Матеріали по темі







Для того, щоб коментувати матеріали Religion.in.ua, необхідно авторизуватися на сайті за допомогою сервісу F-Connect, який використовує дані вашого профілю в соціальній мережі Facebook . Religion.in.ua використовує тільки ті дані профилю, доступ до яких ви дозволили сайту



Коментарі розміщюються користувачами сайту. Думка редакції не обов'язково збігається з думками користувачів.
4 січня 2012 19:11

Це з якого откровення, що Оскольд був сином Олега? Ви віднайшли якісь нові літописи?


3 січня 2012 15:00

Цей ювілей, без сумніву, потрібно святкувати. Однак є одне "але". Аскольд жив значно пізніше і був сином Олега і братом св. Ольги


3 січня 2012 14:02

Дивно, що форумчани, замість обговорення ювілейної дати 1150-річчя Київської Митрополії (а отже Української Церкви) поринули у протилежні теми. А ця дата справді заслуговує на увагу і відзнаку, бо Аскольдове Хрещення Русі увесь час несправедливо залишається поза увагою, а то й свідомо піддається штучному забуттю протягом вже досить тривалого часу. Тож таке рішення Синодів обох Українських Церков є знаковим, даючи надію на об"єднання Українського Православія.


2 січня 2012 19:16

Бо коли брендинг України буде повязаний із пещерним привязуванням себе до Трипілля, то замість гешефту це приведе до осміювання і дискредитації як України, так і Трипілля.
Увы, наше НЫНЕШНЕЕ состояние настолько плачевно, что любая апелляция к былому величию приведет только к одному результату: очевидности нашей деградации по сравнению с предками. Так что я б, пожалуй, пока не стала эту тему сильно развивать.
ИМХО


32   Ensiat
2 січня 2012 19:13

З Новим Роком!
Йдеться не лише про символи, але говорять і про звичай обмазувати червоною глиною одну стіну сільської хати...

ДЕ?! ДЕ так зараз обмазують?!

Але чи можете Ви уявити єгиптянина, який буде заперечувати існування пірамід?? А в нас у Києві розкопав ще В. Хвойка трипільське поселення (7000 років давнини!), і ми робимо вигляд, що це нас ніяк не стосується! Та на цьому можна такий туристичний бізнес підняти, такий брендінг України! не гірше Єгипту, не гірше цивілізації майа!

1. Так нізто і не заперечує наявність трипільської к-ри.
2. Єгипетські араби і не претендують на свою єгипетськість.
3. Бо коли брендинг України буде повязаний із пещерним привязуванням себе до Трипілля, то замість гешефту це приведе до осміювання і дискредитації як України, так і Трипілля.


31   Magdalina
1 січня 2012 22:00

to Ensiat
знайшла класну статтю, де про Скіфію і про оце
1950-ї річниці поширення християнства на українських землях від апостола Андрія Первозванного

читати тут: http://www.hram-rizdva.org.ua/index.php?option=com_content&task=view&id=211&Item

id=29

і про слов*янську писемність ДО св. Кирила:
http://blogs.pravda.com.ua/authors/okara/4efb4c50e86dd/

А підсумовуючи "скіфсько-трипільську " тему, скажу: хай воно й дискусійне все, але нехай буде більш пильна увага науковців, нехай дискутують на міжнародних конференціях. Чим більше, тим краще. тим швидше відкопається правда


1 січня 2012 15:05

Ото ж бо! smile


1 січня 2012 14:34

так, я вобщем опять пойду отседава wink предаваться социофобии и делать работу
ищите в тридевятом царстве


1 січня 2012 14:12

Как раз именно такой принцип, как проповедует Никас, мне ранее встречался при описании учения николаитов. Поскольку найти авторитетных православных толкователей относительно учения николаитов мне не удалось, я обращаюсь к такому источнику как http://www.biblicalstudies.ru/HC/37.html.
Николаиты отличаются распущенностью нравов, однако удовольствие не является целью, главное – «злоупотребление плотью», то есть избавление от зла плоти ради блага духа. По крайней мере, такой смысл в эти слова вкладывает Николай, избирая аскетический путь. Николаиты идут прямо противоположным путем, предаваясь разврату

(со ссылкой на "Строматы" Климента).


1 січня 2012 13:35

николаитство?

вряд ли так сложно. Оскар Уайльд.


1 січня 2012 10:51

Ох, Юляша, искусительница ты наша :)
Да ладно, я не против, искушай нас побольше)
Любовь пришла, как паровоз на Киевский вокзал (с). wink
лучший способ победить искушение - это поддаться ему :)
николаитство?


31 грудня 2011 15:03

Шановні форумчани напевно не знають причини трипільофобії російських вчених і пожирателів російських грантів в Україні, включно, з гакадеміками.
Ну немає в Росії такої давньої хліборобської культури, та й годі.
Московія-Росія - це землі напівкочівничих-збиральницьких, згодом угрофінських племен.


24   Magdalina
31 грудня 2011 13:52

А може, трипільці - предки румунів, які потім колонізували Україну, і є підставою для Великої Румунії. А потім варварська культура бойових сокир винищила велику трипільську расу, і словяни - нащадки тих варварів?))))
де я говорила про "велику расу"? я люблю всіх людей, як і Господь нас любить...
так, трипільці - пращури і румунів, і однієї з індійських каст, і може ще греків, і ще хто зна кого..
Так, слов*яни і ми - результат великої мішанини народів, що відбувалась на території України-Скіфії. Ну і що? Чистокровних націй зараз у Європі не лишилось :)

Чому єгипетська культура не зберегла НА ПРАКТИЦІ нічого з Древнього Єгипту, але Єгипет піариться і заробляє на архітектурних побудовах того часу?
А українці зберегли елементи саме культури! У своєму побуті!!! Йдеться не лише про символи, але говорять і про звичай обмазувати червоною глиною одну стіну сільської хати...
То чому ми ентузіастів, які про це говорять, називаємо "заангажованими особами"? Та слава Богу, коли директор музею є заангажований своєю справою! а то було б нам зовсім лихо, коли навіть музейники НІЧОГО б не робили й не говорили б.

Я не підтримую тих, хто говорить, що ми -прямі нащадки трипільців і роздмухує якусь нац.гординю, закликає до повернення до "віри пращурів" (якої ніхто точно не знає і яка є хибною). Але чи можете Ви уявити єгиптянина, який буде заперечувати існування пірамід?? А в нас у Києві розкопав ще В. Хвойка трипільське поселення (7000 років давнини!), і ми робимо вигляд, що це нас ніяк не стосується! Та на цьому можна такий туристичний бізнес підняти, такий брендінг України! не гірше Єгипту, не гірше цивілізації майа!

Зараз багато українців захоплюються єгипетськими пірамідами, їздять до Єгипту, Африки не лише через пляжі, але й через "старовину". І гадки не мають, які скарби в нас самих під ногами, яка стародавня історія нашої землі і, дуже ймовірно, нашого народу (хоч і дискутується)! І що наші туристи могли б по всьому світові про це розповідати!!!


31 грудня 2011 12:48

«Князь Оскольд і християнізація Русі». Видання цієї книги послужило поштовхом до подальшого дослідження цього питання та відзначення означеного ювілею.


Наскільки я знаю, першою книгою була робота професора Брайчевського. Більш наукової і грунтовної роботи поки ніхто не видав.


22   Ensiat
31 грудня 2011 12:28

По вашій логіці, араби в Іраку - шумери, а в Єгипті - єгиптяни. А італійці римляни. А французи - кельти. Надмірні казкові історії тільки вбивають повагу до нації

логіка не моя, а науковців. Мабуть, не чули Ви інтерв*ю на УР-1 з директором Трипільського музею.

Авжеж, значить у науковців логіка відсутня? За логікою науковців, араби в Іраку - шумери?=) А про директора Трипільського музею знаю. Особисто з ним спілкувався. От тільки не слід вірити так просто найбільш, мабуть, заангажованій людині. Щиро закоханій у власну справу. Немає порівняльних досліджень.
напр., із рез-тами досліджень Кукутені, яка була найбільшою і найпершою стоянкою трипільців.
А може, трипільці - предки румунів, які потім колонізували Україну, і є підставою для Великої Румунії. А потім варварська культура бойових сокир винищила велику трипільську расу, і словяни - нащадки тих варварів?))))
І наскільки збережена культура Кукутені-Трипілля в Румунії і Молдові, а може - ще в Індії... А то ті символи, здається, по всій Європі ходили.