В Яготині між УПЦ КП і УПЦ (МП) точиться суперечка за храм

2 04 2012 |

На черговому засіданні сесії Яготинської міської ради (Київська обл.) має розглядатися питання Троїцького собору. Пропонується прийняти цю споруду в комунальну власність з подальшою передачею «тій конфесії», яка погодиться погасити борги за реставрацію (близько 1,5 мільйони гривень) та вкласти у добудову не менше 2,5 мільйонів гривен, повідомляє сайт Київського Патріархату.

 

В УПЦ КП вважають, що міськраді пропонується оголосити «аукціон» на Троїцький собор в розрахунку на те, що його виграють представники Московського Патріархату. "Така сама схема свого часу застосовувалася у Києві, де Шевченківська райдержадміністрація за обіцянку 5 мільйонів гривень намагалася продати представникам Московського Патріархату право розпоряджатися недобудованим Свято-Миколаївським храмом-пам’ятникам жертв Чорнобиля", - повідомляє сайт УПЦ КП.

 

Про сесію ради та запланований на ній розгляд питання громада Київського Патріархату довідалася лише за три дні.

 

Свято-Троїцький собор – історична пам’ятка, зруйнована в часи державного атеїзму. Поруч зі знищеним храмом з 1994 року в тимчасовому приміщенні-каплиці звершує своє служіння громада Київського Патріархату, яка тривалий час добивалася того, щоби держава виправила злочин минулого, відновивши поруйновану радянською владою святиню. З 1999 р. по 2005 р. громада проводила реставрацію власними силами.

 

Громада Київського Патріархату неодноразово зверталася з проханнями передати їй будівлю для завершення реставрації, але незмінно отримувала відмови. Натомість з 2009 р. від представників УПЦ (МП) надходять звернення на адресу влади з проханням передати Свято-Троїцький собор цій конфесії.
Теги:
874Матеріали по теміДля того, щоб коментувати матеріали Religion.in.ua, необхідно авторизуватися на сайті за допомогою сервісу F-Connect, який використовує дані вашого профілю в соціальній мережі Facebook . Religion.in.ua використовує тільки ті дані профилю, доступ до яких ви дозволили сайтуКоментарі розміщюються користувачами сайту. Думка редакції не обов'язково збігається з думками користувачів.
Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости , не можуть залишати коментарі в даній новині.
Опитування
настоятель парафії
парафіяльна рада разом із настоятелем та парафіянами
меценати, за кошти яких зведено храм
державні структури, що займаються реєстрацією парафій
усе, що вирішується на користь моєї конфесії, завжди правильно!
інший варіант