У Львові презентована книжка "100 церков Нагірних"

23 09 2013 |

У Львові презентована книжка "100 церков Нагірних"20 вересня відбулася презентація книжки „100 церков Нагірних. Частина перша. Церкви Василя Нагірного” в  Палаці Потоцьких – відділі Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. Возницького, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на prostir.museum.

 

Автори та упорядники видання - Христина Лев, Василь Слободян, Наталка Філевич.

 

Альбом є першою частиною проекту «100 церков Нагірних» і містить фотографії сучасного вигляду понад 50-ти церков визначного галицького архітектора та громадського діяча Василя Нагірного (1848 – 1921 рр.) , загальний доробок котрого налічує понад 200 проектів церков, більшість з яких були  реалізовані. Ці фотографії  зроблені під час численних  експедицій по обстеженню церков Василя та Євгена Нагірних теренами Західної України та Польщі учасниками проекту Христиною Лев, Василем Слободяном та Наталкою Філевич.  Василь Слободян подав до кожного фото  докладні наукові анотації та уклав повний список церков, спроектованих В.Нагірним. Частина проектів церков, документи та фотографії до текстів зберігаються в архіві діячів мистецтва та культури Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. Возницького.

 

Макет та дизайн альбому Ярослава Філевича.

 

Видання має на меті не тільки віддати шану видатному архітекторові, але й привернути увагу до сучасного стану, будованих  ним, сакральних споруд.

 

Видання альбому здійснене завдяки фінансовій підтримці: Наукового Товариства ім. Шевченка в Америці, Фонду ім. Наталії Данильченко, Релігійного Товариства Українців Католиків «Св. Софія», США, Фонду Романа та Михайла Осінчуків, Родинній фундації Ореста та Лідії Білоусів, Благодійному Фонду ім. Митрополита Андрея Шептицького.

Теги:
684Матеріали по теміДля того, щоб коментувати матеріали Religion.in.ua, необхідно авторизуватися на сайті за допомогою сервісу F-Connect, який використовує дані вашого профілю в соціальній мережі Facebook . Religion.in.ua використовує тільки ті дані профилю, доступ до яких ви дозволили сайтуКоментарі розміщюються користувачами сайту. Думка редакції не обов'язково збігається з думками користувачів.
Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости , не можуть залишати коментарі в даній новині.
Опитування
настоятель парафії
парафіяльна рада разом із настоятелем та парафіянами
меценати, за кошти яких зведено храм
державні структури, що займаються реєстрацією парафій
усе, що вирішується на користь моєї конфесії, завжди правильно!
інший варіант