Синод УГКЦ заохочує духовенство всебічно підтримувати Рух анонімних алкоголіків

6 02 2015 |

Синод УГКЦ заохочує духовенство всебічно підтримувати Рух анонімних алкоголіківШістдесят шоста сесія Синоду єпископів Києво-Галицького Верховного архиєпископства Української Греко-Католицької Церкви відбулася в Реколекційно-відпочинковому центрі Львівської архиєпархії УГКЦ у Львові-Брюховичах 29-30 січня 2015 року. Синод перейнявся турботою про алкозалежних, а також людей з вадами зору, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УГКЦ.

З огляду на стрімке поширення хвороби алкоголізму серед українського народу Синод постановив "заохочувати духовенство і вірних до відмови від вживання алкоголю під час церковних святкувань (храмовий празник, відвідини єпископа, відвідини з йорданською водою та інші заходи, які організовуються парафією)", "рекомендувати першу п’ятницю місяця як день молитви за узалежнених в усіх архиєпархіях/єпархіях/екзархатах Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ", "затвердити програму душпастирства тверезості на загальноцерковному, єпархіальному та парафіяльному рівнях".

 

Для цього на загальноцерковному рівні рекомендується духовенству та мирянам взяти участь у прощі «Дорогою зцілення» до Унівської Свято-Успенської лаври, присвяченій молитві за утвердження українського народу в чесноті тверезості, до щорічного душпастирського плану єпархій.

Також пропонується "заохочувати єпископів та священиків надавати всебічну підтримку Рухові анонімних алкоголіків в Україні".

 

На єпархіальному рівні рекомендується внести тему душпастирства тверезості до плану освітніх курсів для священиків; розвивати душпастирство осіб, залежних від алкоголю.

На парафіяльному рівні рекомендується заохочувати створення товариств тверезості; проводити місії тверезості (щонайменше раз на 5 років); впровадити щомісячний день молитви за зцілення узалежнених та їхніх рідних; активно використовувати Золоту книгу тверезості для плекання чесноти тверезості серед вірних.

Для підтвердження уваги Церкви до осіб з вадами слуху Синод постановив висловити визнання та вдячність Центрові душпастирства осіб з вадами слуху «Надія», у душпастирській опіці осіб з вадами слуху брати за основу культуру глухих, опрацювати стратегію душпастирювання глухих та доручити виконання цього завдання Центрові душпастирства осіб з вадами слуху «Надія».

Теги:
539Матеріали по теміДля того, щоб коментувати матеріали Religion.in.ua, необхідно авторизуватися на сайті за допомогою сервісу F-Connect, який використовує дані вашого профілю в соціальній мережі Facebook . Religion.in.ua використовує тільки ті дані профилю, доступ до яких ви дозволили сайтуКоментарі розміщюються користувачами сайту. Думка редакції не обов'язково збігається з думками користувачів.
Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости , не можуть залишати коментарі в даній новині.
Опитування
настоятель парафії
парафіяльна рада разом із настоятелем та парафіянами
меценати, за кошти яких зведено храм
державні структури, що займаються реєстрацією парафій
усе, що вирішується на користь моєї конфесії, завжди правильно!
інший варіант