6 квітня 2015 р. серед 16 українських полонених був звільнений також протоієрей Ігор Петренко, військовий священик УПЦ КП з м. Херсона. 14 лютого ц.р. на блок-послу терористів біля Оленівки він був захоплений у полон під час перевезення гуманітарної допомоги до м. Артемівська Донецької області, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УПЦ КП.

Розповідь отця Ігоря про перебування у полоні наводить сайт ТСН.ua. За його словами, у день захоплення бойовиками "ДНР" він віз гуманітарну допомогу до Артемівська. "У них не було ні знаків розпізнавання, ні прапорів. Коли я показав своє посвідчення, вони спитали: "Ви усвідомлюєте, що ви робите?". На що я відповів: "Мабуть вже усвідомлюю". Тоді мене почали "приймати". Я виконував усі накази: лягти на підлогу, руки за голову. Але вони і стрибали, і били, і стріляли, і погрожували вбити", - розповідає він.

Капелан каже, що бойовики накинулися на гуманітарку "як чайки": вкрали з машини усе, що тільки можна. Забрали в нього усі гроші, які були — близько трьох тисяч гривень. Щоправда, їхній командир потім змусив повернути гроші.

Коли священика і його супутників привезли до райвідділу у Донецьку, захопленого терористами, їх поставили на коліна, плювали в обличчя, били, чинили моральний тиск, після чого посадили до підвалу. Через деякий час отця Ігоря Петренка забрали до підвалу на "телецентр", де перебуває "служба безпеки "Оплоту". "Там пообіцяли, що бити не будуть. Але одного разу таки вдарили — хтось проходив, сказав: "А, це укропський піп", - і вдарив у живіт. Після того вже не били, але погрожували і чинили моральний тиск", - згадує отець Ігор.

Священик каже, що разом із ним в камері були 4-5 українських військовополонених. "Господь милостивий, почав нам допомагати, і хлопцям вже було легше. Я їх підтримував духовно, ми почали молитися. Співали шепотом гімн України — таке у нас було кожного вечора після вечірньої молитви. Спочатку не було світла, потім нам дали лампочку, можна було вже читати книжки. Господь почав показувати, що є проблиск", - розповідає капелан.

За три тижні до звільнення отця Ігоря Петренка перевели до підвалу будівлі СБУ на Щорса. Він каже, що там умови утримання полонених були набагато кращі, бо туди волонтери мали змогу передавати одежу і харчі. "Ми там вже могли служить служби. Служили літургії, підтримували моральних дух хлопців, які знаходяться у полоні. Їм дуже важко, деякі військові знаходяться у полоні по сім місяців", - каже він.

Протоієрей Ігор Петренко каже, що під час звільнення "омбудсмен ДНР" Дарія Морозова заявила, що Україна не віддає полонених, а 16 звільнених українців — це, мовляв, жест доброї волі з боку бойовиків. "Каналу ВВС вона заявила, що на території Донецька українських полонених більше немає. Це брехня, це цілковита брехня. Там ще дуже багато полонених. Там (у будівлі СБУ) зараз залишилося 33 військових — це тільки ті, хто мені відомий. Я ще знаю одного військового, який сидить в іншому місці. Тобто як мінімум 34 людини перебуває у полоні", - каже священик.

Після звільнення отець Ігор Петренко планує продовжити служити військовим капеланом. За мужність і самовідданість у служінні Патріарх Філарет відзначив протоієрея Ігоря Петренка медаллю "За жертовність та любов до України".

Фото wikipedia.org

Теги: