Найоригінальніша українська шопка - в Тернополі

9 01 2010 |

Безперечно, найоригінальнішою в місті серед кількох десятків інших є щороку й їхня різдвяна шопка — символічне декороване місце народження Христа. Цьогоріч же брати–францисканці відзначилися й у всеукраїнському масштабі, бо створили у своєму храмі святого апостола Петра на вулиці Володимира Великого (встановлення зайняло чотири дні) найбільшу українську шопку заввишки 17 і завширшки 38 метрів.

Найоригінальніша українська шопка - в Тернополі Виготовлена вона у вигляді своєрідної діорами, що займає всю стіну храму аж під купол. В центрі — неодмінні ясла зі святим дитятком, Марією, Йосипом та іншими біблійними персонажами. А навколо — ціле селище на пагорбах із хатками, храмом, людьми та різними птахами й звірятами, навіть живими кроликами та морськими свинками. Частина елементів шопки–діорами є рухомими — тут, наприклад, і святий Франциск у дзвін б’є, і канатна дорога їздить, і колоду ангели на дрова пиляють, і віл та ослик кивають головами, наче вітаються.

Уперше цьогоріч тернопільська францисканська шопка збагатилася й суто національними мотивами — тут відтворено українську святкову світлицю з сім’єю в народних костюмах та кутею на столі. Як повідомив "УМ" настоятель монастиря отець Юстиніан, дизайн своєї незвичайної шопки монахи розробили самі, для втілення задуму позичивши навіть манекени в магазині одягу.
4168Матеріали по теміДля того, щоб коментувати матеріали Religion.in.ua, необхідно авторизуватися на сайті за допомогою сервісу F-Connect, який використовує дані вашого профілю в соціальній мережі Facebook . Religion.in.ua використовує тільки ті дані профилю, доступ до яких ви дозволили сайтуКоментарі розміщюються користувачами сайту. Думка редакції не обов'язково збігається з думками користувачів.
Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости , не можуть залишати коментарі в даній новині.
Останні коментарі
Опитування
настоятель парафії
парафіяльна рада разом із настоятелем та парафіянами
меценати, за кошти яких зведено храм
державні структури, що займаються реєстрацією парафій
усе, що вирішується на користь моєї конфесії, завжди правильно!
інший варіант