Провідні українські богослови провели II семінар «Актуальні проблеми сучасного богослов’я»

17 03 2016 |

12 березня на базі Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова (Київ) відбувся II науково-методологічний семінар «Актуальні проблеми сучасного богослов’я» на тему «Рецепції патристичної спадщини в сучасному християнському богослов’ї», повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Тараса Дятлика, керівника відділу розвитку освіти Євро-Азіатської акредитаційної асоціації.

Захід відбувся з метою обговорити теоретичний, методологічний та практичний потенціал патристичної богословської спадщини для сучасного християнського богослов’я. В ньому взяли участь більше 30-ти науковців, богословів, релігієзнавців, аспірантів богослов’я та представників духовенства.


"Вивчення та осмислення патристичної спадщини відіграє важливу формуючу роль для сучасного християнського богослов’я, а отож і для сучасної української Церкви. У отців Церкви ми знаходимо вчення і роздуми, як застосувати розуміння Бога, Христа, Його Слова, Його Духу щодо тлумачення Біблії, діалогу з тогочасною філософією, стосунків з державою (імперією), усіляких соціальних питань тощо, — зауважує Тарас Дятлик, керівник відділу розвитку освіти Євро-Азіатської акредитаційної асоціації. — Адже патристична спадщина (особливо періоду Ранньої Церкви) є для нас певними лінзами, через які ми споглядаємо і вивчаємо не тільки загальний досвід Церкви, але й досвід ходіння з Богом окремих християн через їх пошуки біблійної Істини і способів застосування в конкретний час в конкретному місці".

Доповідачами семінару, які допомогли учасникам розширити розуміння патристичної спадщини, а також поділилися своїми методами дослідження, виступили відомі українські богослови, представники православних, греко-католицьких та євангеличних церков:

    Ілля Геннадійович Бєй - магістр теології, докторант Гуситського богословського факультету Карлова університету в Празі, викладач Київської духовної академії. Тема: "Візантійська філософія і сьогодення".
    Сергій Вікторович Санніков – доктор служіння (D.Min.), головний редактор альманаху «Богомисліє», президент Євро-Азіатської Акредитаційної Асоціації євангельських навчальних закладів. Тема: "Рецепція катехізаторських традицій III-IV століття в збереженні еклесіологічних ознак громади".
    Ашиш Джейкоб Найду - доцент (Associate Professor) богослов’я Талботської школи богослов’я Байолського університету. Тема: «На шляху до христологічного консенсусу в Александрійській та Антиохійській традиціях: теологія першого та другого Адама у Іоанна Златоуста и Кирила Александрійського».
    Дар’я Сергіївна Морозова - кандидат культурології, науковий співробітник НаУКМА та Науково-видавничого об’єднання "Дух і літера". Тема: "Невидима присутність Антіохійської христології у теоестетиці Дж. П. Мануссакіса".
    Архімандрит Кирило Говорун - PhD, кандидат богослов’я, старший викладач Стокгольмської школи теології та Національного університету "Києво-Могилянська академія”, науковий співпрацівник Колумбійського університету (США). Тема: «Святий Кирило Олександрійський в термінах феноменології та аналітичної філософії».
    Священик Олег Кіндій – PhD, доцент кафедри богослов'я, заступник декана з міжнародних зв'язків філософсько-богословського факультету Українського католицького університету. Тема: "Деякі аспекти патристичного вчення про війну і мир та їх релевантність у сучасному українському контексті".
    Сергій Михайлович Бортник - доктор богослов'я, доцент кафедри богослов'я Київської Духовної Академії Української Православної Церкви. Тема: "Повторення старого чи творення нового? Парадигма нео-патристики і деякі сучасні тенденції в православному богослов’ї".
    Юрій Павлович Чорноморець - доктор філософських наук, професор кафедри культурології НПУ ім. М.П. Драгоманова. Тема: «Різноманітність впливу мислителів грецької патристики на сучасну православну теологію».

Семінар організували і провели Центр дослідження релігій Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова; Ресурсно-дослідницький центр Євро-Азіатської акредитаційної асоціації; відділ розвитку освіти Євро-Азіатської акредитаційної асоціації; за участі Відділення релігієзнавства та богослов’я Студентського наукового товариства Факультету філософської освіти і науки  НПУ ім. М. П. Драгоманова.

Теги:
375Матеріали по теміДля того, щоб коментувати матеріали Religion.in.ua, необхідно авторизуватися на сайті за допомогою сервісу F-Connect, який використовує дані вашого профілю в соціальній мережі Facebook . Religion.in.ua використовує тільки ті дані профилю, доступ до яких ви дозволили сайтуКоментарі розміщюються користувачами сайту. Думка редакції не обов'язково збігається з думками користувачів.
Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости , не можуть залишати коментарі в даній новині.
Останні коментарі
Опитування
настоятель парафії
парафіяльна рада разом із настоятелем та парафіянами
меценати, за кошти яких зведено храм
державні структури, що займаються реєстрацією парафій
усе, що вирішується на користь моєї конфесії, завжди правильно!
інший варіант