Навчання представників багатьох доброчинних організацій, серед яких «Карітас», «Лярш» і «Віра і Світло», провадили пані Астрід Вінклер, координатор міжнародної мережі захисту прав дитини ECPAT і пані Тетяна Цюман, кандидат психологічних наук, доцент кафедри загальної, вікової та педагогічної психології Київського університету імені Бориса Грінченка. Воно зокрема включало: огляд прав дитини, введення в основні принципи супроводу дітей і вразливих груп дорослих в Україні. Серед тем були також стандарти професійної діяльності й аналіз ризиків служіння організацій громадського сектору та інструменти самооцінки як організації в цілому, так і окремих членів її персоналу.

У другій частині семінару відбувся тренінг, в результаті якого його учасники підготували презентації стратегій супроводу й захисту вразливих категорій, яким можуть загрожувати різні види насилля. Протягом червня-грудня 2017 року учасники тренінгу були поставлені перед завданням розробити в своїх організаціях впровадження політики супроводу й захисту вразливих категорій осіб.

На думку душпастирів, участь у семінарі допомогла побачити важливу ділянку для підготовки капеланів і волонтерів, що потребують розвинутих підходів до супроводу неповнолітніх і вразливих груп дорослих, що постраждали або яким загрожує насилля.

Теги: