Філарет підтримав Чорногорську афтокефалію

29 10 2010 |

Патріарх УПЦ КП Філарет підтримав Чорногорську афтокефалію, яка подібно українській церкві змагається за міжнародне визнання.

 

Патріарх Української Православної Церкви Філарет провів три дні у Чорногорії, де перебував на запрошення Митрополита невизнаної Чорногорської Православної Церкви Міхаіла.

Голови Української та Чорногорської Православних Церков у підсумку заявили, що будуть між собою співпрацювати і не будуть звертати увагу на заперечення їхньої автокефальності з боку Московської та Сербської Православних церков, оскільки чорногорська та українська православні церкви мають історичне підґрунтя.

 

Це перший візит Патріарха Української Православної Церкви Філарета до Чорногорії та Чорногорської Православної Церкви, повідомляє РІСУ з посиланням на ВВС.

 

Патріарх Філарет у Подгоріці сказав, що сьогодні майже не має православних країн, у яких не існує автокефальної православної церкви і що Чорногорська та Українська Православні Церкви, отримавши незалежність, здобули право на повернення автокефальності.

 

Голова Української Православної Церкви звернув увагу на "абсурдність ситуації", коли третя за чисельністю віруючих, після Московської та Румунської Патріархії, Українська Православна Церква і досі, після майже двадцяти років від здобуття незалежності, не може стати автокефальною.

 

Філарет: "Нинішня Українська Православна Церква має більше віруючих, 14,5 мільйонів, аніж православні – албанська, царгородська, антиохійська, єрусалимська та чехословацька церкви, які разом мають 12 мільйонів віруючих".

 

Патріарх Філарет сказав, що Українська та Чорногорська Православні Церкви мають "історичне підґрунтя" і що "віруючі обидвох церков живуть за православними канонами, догмами і правилами і що хочуть бути разом з усіма православними церквами, але цього не хочуть деякі православні церкви", маючи на увазі московську та сербську церкви.

 

Філарет додав, що спільним між Українською та Чорногорською Православними Церквами є те що вони не відновлені за допомогою держави, а власними силами розбудовують свої автокефальні церкви.

 

Хоча у Подгоріці не було заплановано зустрічі голови Української Православної Церкви на державному рівні, Патріарх Філарет зустрівся за головою парламенту Чорногорії Ранком Кривокапічом, правда у неформальній обстановці, за вечерею, яку організувала Чорногорська Православна Церква.

Теги:
635







Матеріали по темі







Для того, щоб коментувати матеріали Religion.in.ua, необхідно авторизуватися на сайті за допомогою сервісу F-Connect, який використовує дані вашого профілю в соціальній мережі Facebook . Religion.in.ua використовує тільки ті дані профилю, доступ до яких ви дозволили сайту



Коментарі розміщюються користувачами сайту. Думка редакції не обов'язково збігається з думками користувачів.
2 січня 2011 16:50

Царь болгарский Калоян за афтокефалью грекам морды бивал да и не раз. Шо лучше морду бить или денех дать? Пыроста так ничего нипалучите.

Млин, песня родилась:
"Шаланды, полные автокефальи
В Одессу Костя (п-х Конст) привозил"...


2 січня 2011 16:43

quote]Да вы хоч в Иисуса Христа веруете, али како язычники поганыя позорно обретаетеся?[


Гда нашего Исуса Христа веруем (пишите правильно как ваши братья по несчастью черногорцы и македонцы "Исус" с одной и. Украинцы (те которые правильные, а не из янычар-москвофилов) тоже правильно пишут "Iсус"). Нет мы прррацивные ибо благоуветливым пламенем огнепальныя ревности христолюбиво исполненны.
Пою: " ТОт хОрОш, хтО пОчитаит ОднОгО лиш БОха
ТОт умней хтО прОчих всех предайьот прОклятью
ИбО...(приплясываю) наш ОплОт -крепОсть нашей веры
Охранять ее от всякОй скверны
НеусыпнО, во имя БОха - Охранять От свякОй скверны.
Вот такие мы, с нами не забалУешь.


quote]Али не Вы перечите, шо афтокефалия сия неблагочинным путем добыта была, и шо РПЦ не в расколе была 141 год?[


Самым шо нинаесть благочинным - за 500 золотых в год+ право грекам и прочим народам побираться нужд ради церковных на щедрой московской земле. Царь болгарский Калоян за афтокефалью грекам морды бивал да и не раз. Шо лучше морду бить или денех дать? Пыроста так ничего нипалучите.

.
Ага... Щас. К Сандею Аделадже пойдем, у него в долг попросим


Шо денех нема? У нас попросите. Не дадим.


2 січня 2011 15:38

Та то мы стебаемся, Юрпалыч!
С Новым годом! wink


2 січня 2011 15:20

а що така "афтокефалія"?

на ВВС ще було нормально - автокефалія, але там фотка прикольна - митрополит із пляшкою
http://www.bbc.co.uk/ukrainian/news/2010/10/101026_orthodox_varga_oh.shtml
а на РІСУ вже чому автокефалія стало афтокефалією.
http://risu.org.ua/ua/index/monitoring/society_digest/38616/


10   polak
2 січня 2011 13:47

Захотілося вставити і свої 5 копійок. Більшість понять мають дві сторони. Кохання- це і любов і секс; Вітчизна- це рідна земля, але і держава; релігія- це і духовний звязок з Богом, і совокупність суспільних відносин; людина- це і тіло, але це і дух. І тому перед тим , як сперечатися треба вияснити, про що ми говоримо. Мені здається, що суперечки відбуваються між релігіями-тілами, тому що в духовному плані всі релігії єдині.


1 січня 2011 16:35

принять в свои ряды всякую рвань. Мы такие прррротивные, мы вам весь диптих ваш паплюжим.

Да вы хоч в Иисуса Христа веруете, али како язычники поганыя позорно обретаетеся? crying

Как афтокефалии ....(чего уж цнотлывой дивчиной прикидываться) Русской Церквей образовывались читывали?

Ой, да! Точно! Автокефалия Русской церкви! Это ж должок за мной ишшо со прошлого году тягнется!
Дык читывали! Али не Вы перечите, шо афтокефалия сия неблагочинным путем добыта была, и шо РПЦ не в расколе была 141 год?

копите деньги..для поездки в Москву или Константинополь и "решения вопросов" в свою пользу.

Ага... Щас. К Сандею Аделадже пойдем, у него в долг попросим.
Нам таку кость обглоданну и даром не нать, и за деньги не нать. Не кощунствуйте, противный!angry


1 січня 2011 16:11

Как у вас (у нас) все запущено-то!..


Усихда так было. Золотого века нема! Как афтокефалии Кипрской, Болгарской (9 -го века которая), Сербской (13 века)....(чего уж цнотлывой дивчиной прикидываться) Русской Церквей образовывались читывали? Так шо уместа того шоп докУменты всякие разные сочинять против МП, копите деньги..для поездки в Москву или Константинополь и "решения вопросов" в свою пользу.


1 січня 2011 15:07

Ой, мамыньки родныя... Как у вас (у нас) все запущено-то!.. wassat
Мы не отделяемся друг от друга, а отделываемся, похоже...


1 січня 2011 14:49

Та я шутю. Это была проверка на готовность принять в свои ряды всякую рвань. Мы такие прррротивные, мы вам весь диптих ваш паплюжим. Ну присоединился один наш охломон(старообрядческий еп.Амвросий Германский) к КП на правах единоверия. Единоверец Киевского Патриархата - просто адекдот. Вл.Филарет ему сразу титул митрополита Галльского . Ишо, через месяц он к нам опять смылся.


Ваши ж ястребы будут против, считая, что мы в основах веры не стыкуемся?


В основах стыкуемся. Не стыкуемся "в вещах, подлежащих легкому уврачеванию"(зри.св.Василия правило 1). А ястребы еще в 2007 отделились, свою контору организовали - ДХЦ БИ ее фамилия.


1 січня 2011 12:34

Приймайте нас до свого диптиху, а ми такi сироти всiми покинутi.

Шо, вы тоже, как и никониянцы, общинные зверьки? Тоже захотелося хоть к пчелам в улей, лишь бы только в колефтив? wink
Ваши ж ястребы будут против, считая, что мы в основах веры не стыкуемся?
Я вообще считаю, что то, что многие называют вселенскостью православия, соборностью и т.д., не есть тезисом исключительно провозглашаемым. Это просто внутреннее чувство: если так случаются обстоятельства, что части одной церкви по каким-то причинам разделяются вследствие внутренних противоречий и конфликтов, то если эти части ДЕЙСТВИТЕЛЬНО (а не на словах штатных демагогов) принадлежат кафолической церкви, и живут по символу веры, как и исповедуют, то разрозненные части рано или поздно начнут снова "сползаться", притягиваться друг другу, искать приемлемые способы для восстановления единства. Потому что в людях будет чувство, что не хватает чего-то - руки, ноги, пальца... "Нам без вас плохо и больно, мы хотим быть вместес вами снова" - вот взаимное чувство кафоличности. Тело Христово разъединилось - и это беда для всего Тела. Так и пастух оставляет 99 овец, и идет на поиски одной... Одной! А не ограждает оставшихся 99 каменным трехметровым забором, и ждет, когда потерянная овца сама вернется и проникнет через этот забор. Не проникнет - сами же вышибал поставили для фейс-контроля...
Если же какая-то часть заявляет: "С вами - никогда, ни за что на одном поле не сядем, вы проклятые анафемы, хотите - на коленях к нам приползайте!"... То у меня большие сомнения, является ли эта гордыня проявлением каноничности, кафоличности и православной церковности в принципе. Какие бы бумажки и патриаршьи грамоты о своей благодатности те ни показывали. Как говаривали во времена моей молодости, "не прокоцаный тикет не конает за отмазку" (по рус - "не закомпостированный билет не дает права на проезд").
Простите за детские рассуждения.


1 січня 2011 10:03

Приймайте нас до свого диптиху, а ми такi сироти всiми покинутi.


31 жовтня 2010 01:55

Братчику +


30 жовтня 2010 00:57

Путє
Що значить "інакше нічого не буде"? Філарет адекватна людина і я сумніваюсь що в КП більшість хоче консервувати ізоляцію і на всеправославному рівні множити конфлікти і нищити видимість єдності між помісними Церквами. Точно так само як Вселенський патріарх мав достатньо розуму щоб не визнати КП в умовах коли це призвело б до повного розвалу в Православній Церкві внаслідок дій РПЦ і залежних від неї. РПЦ давно претендує на вселенский статус і адекватних людей у руля там немає. Політична доцільність там головне.
Гундяєв - це не якась випадковість чи несподіванка. Це закономірне уособлення морального стану людей в РПЦ. Його абсолютно свідомо вибрали рускіє. Точно так як януковича чи путіна. Так шо треба не диптихи нові створювати а треба працювати в умовах в які Бог послав. Каже Філарет що в нього 14,5 млн парафіян - значить є де працювати


1   ПУТЯ
29 жовтня 2010 23:31

Я давно говорив, що спілкування з Чорногорською Церквою необхідне. А за даних умов (Шамбезі+Гундяєв), я вважаю, що пора об’єднуватися в паралельний Диптих взаємовизнаних церков. Інакше нічого не буде.