У Київській ОДА стверджують, що Конституційне та законодавче забезпечення свободи совісті, демократизація нашого суспільства, послідовний курс держави на дотримання прав і свобод людини, позитивно вплинули на розвиток релігійного середовища Київщини. За останні роки в державно-церковних відносинах склалася нова атмосфера щодо забезпечення гарантованих можливостей практичної реалізації свободи совісті, сприяння кардинальним змінам у сфері релігійного життя області, повідомляє РІСУ.
Як сказано у звіті, з часу прийняття Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» (1991 р.) відбувся значний кількісний і якісний ріст релігійної мережі області.
У 1991 році в області функціонувало 375 релігійних організацій 11 церков та конфесій. Станом на 01.02.2011 на території Київщини зареєстровано статути 1683 релігійних організацій 37 церков та конфесій.
Домінуючим на Київщині, як і раніше, залишається православ’я – 65% від загальної кількості релігійних громад.
Православ’я в області представляють 5 церков і одна єпархія (консисторія): УПЦ – 670 релігійних громад, УПЦ КП – 363, УАПЦ – 23, РПСЦ – 1, РІПЦ – 2 та Харківсько-Полтавська єпархія (консисторія) (УАПЦ(о)) – 2.
В області зареєстровано статути 21 релігійної громади РКЦ та 18 – УГКЦ. На Київщині також утворені та діють по три релігійні громади «Рідної Української національної віри» та українських рідновірів.
На Київщині існує 57 національно-культурних товариств різних етнічних груп, на основі яких поступово утворюються релігійні громади.
На території області знаходяться 13 монастирів: Української Православної Церкви – 7; УПЦ КП – 3; РКЦ – 3, в яких перебуває 133 ченця.
Також на території області розташовані 6 управлінь (УПЦ, РКЦ), 15 релігійних місій, 2 релігійні братства (УПЦ, УПЦ КП), 9 духовних навчальних закладів.
Станом на 1 лютого 2011 року релігійні організації Київської області використовують 1271 культові та пристосовані під молитовні будівлі, які є їхньою власністю або надані релігійним громадам у безоплатне користування. За останні 19 років релігійними громадами області збудовано 323 культових споруди (118 в містах та 205 в селах), 84 будівлі знаходяться на різних стадіях будівництва.
На Київщині релігійним громадам передано у користування 69 культових споруд – пам’яток архітектури (67 православних храмів та 2 костьоли).
У 2010 році відділом у справах релігій і національностей Київської облдержадміністрації надано 71 офіційне погодження іноземним громадянам на проведення релігійної діяльності.
У звіті ОДА йдеться, що у Київській області релігійні громади активно беруть участь в соціальній сфері. Вони самостійно реалізують соціальні програми, тісно взаємодіють з територіальними центрами соціального обслуговування пенсіонерів та самотніх непрацездатних громадян, з місцевими центрами соціальних служб для молоді, центрами соціально-психологічної реабілітації, місцевими організаціями Червоного Хреста.
Релігійні громади, в свою чергу пропонують різнобічні програми по пропаганді здорового способу життя, профілактиці СНІДу, роботі з алко- та наркозалежними, безпритульними дітьми, душпастирській роботі (УПЦ, УПЦ КП та ін.) з засудженими (в області діє 5 виправних закладів), волонтерську допомогу соціально незахищеним верствам населення – опіка лікарнями, інтернатами різних видів, допомога по домашньому господарству, створення реабілітаційних центрів, таборів відпочинку для оздоровлення дітей, благодійні їдальні, надання безкоштовної медичної допомоги (стаціонарні та пересувні пункти для медичного огляду та діагностики), екскурсії до духовних святинь України та ін.
Місцева влада все більше залучає релігійні громади до проведення святкових програм для ветеранів війни, дітей-сиріт, малозабезпечених громадян та ін., районних та міських заходів, направлених на допомогу тим хто цього потребує.
Крім участі в урочистостях, присвячених державним святам, проводам до армії, освячення приміщень, панахидам по загиблим в роки Другої Світової війни, по чорнобильцям, воїнам-інтернаціоналістам, жертвам голодомору, які проводяться щорічно, представники релігійних організацій беруть участь і в інших представницьких державних та громадських заходах.
Релігійні громади активно використовують місцеві ЗМІ. Незважаючи на те, що основна частина віруючих користується релігійними виданнями своїх центрів, є і місцеві релігійні видання, переважно православні. Також ініціюється відкриття релігійних рубрик в місцевих газетах, радіо- та телеефірах.
Для вирішення проблем, що виникають в ході діяльності релігійних громад, для залучення представників різних церков до заходів із захисту суспільної моралі органами місцевої влади постійно проводяться індивідуальні зустрічі з представниками церков, круглі столи, семінари.
Загалом, за даними Київської ОДА, в Київській області релігійна ситуація стабільна, контрольована і прогнозована.
Про це повідомляє Оrthodoxy.org.ua з посиланням на РІСУ.

Для того, щоб коментувати матеріали Religion.in.ua, необхідно авторизуватися на сайті за допомогою сервісу F-Connect, який використовує дані вашого профілю в соціальній мережі Facebook . Religion.in.ua використовує тільки ті дані профилю, доступ до яких ви дозволили сайту
