Полтавські ентузіасти презентували ікону із зображенням Шевченка

11 03 2011 |

Як передає кореспондент УНІАН, її представив учора під час прес-конференції голова асоціації «Громадянське суспільство» Володимир Степанюк.

 

Ікону із зображенням Шевченка зробив учасник колективу «Полтавські співаки» Іван Гринько. Він узяв автопортрет молодого Т.Шевченка і вставив в іконну рамку, засклив і прикрасив її всередині позолоченим орнаментом.

 

«Цієї роботи ще ніхто не бачив. Ми сьогодні її презентуємо. Нам вже навіть робили такі зауваження, що не можна робити Шевченка у вигляді ікони. Але ми вважаємо, що він наш пророк і мученик, тому ми можемо це робити», - сказав В.Степанюк.

Теги:
324







Матеріали по темі







Для того, щоб коментувати матеріали Religion.in.ua, необхідно авторизуватися на сайті за допомогою сервісу F-Connect, який використовує дані вашого профілю в соціальній мережі Facebook . Religion.in.ua використовує тільки ті дані профилю, доступ до яких ви дозволили сайту



Коментарі розміщюються користувачами сайту. Думка редакції не обов'язково збігається з думками користувачів.
11   Элур
12 березня 2011 11:09

to Чернець
Чтот не понятно мне, Чернец, откуда у вас столько ненависти к русским?!Тем более вы, насколько я понимаю монах (чернець)? И пост на дворе... странно как-то... Любить Украину и все украинское можно не только обливая грязью русских или иные какие-либо национальности и государства. Чем-то вы мне сайт УПЦ КП напоминаете... практически никакой информации, а просто обливание грязью (хотя это официальный сайт, прошу учесть). Уныло как-то bully

Пророк Iван Хреститель, наприклад - не сам же себе таким назвав, а Церква його згодом прославила в такому чинi.

Ибо говорю вам: из рожденных женами нет ни одного пророка больше Иоанна Крестителя; но меньший в Царствии Божием больше его. (Лк. 7:28)
Мдя...


12 березня 2011 09:55

Мне приятно, когда скромного ученика ПРавославный о. Владимир Савельев путает с Юрий Павловичем.
видимо все-таки икона грозного это нечто более грустное чем икона шевченко


12 березня 2011 08:54

Велике спасибі всім москалям і яничарам (запроданцям) ! Кожного разу коли Ви виливаєте свою "желч" і зі скреготом зубів "ненависть" на Тараса Шевченка, тим самим черговий раз підносите Його величь і значушість в історії українського народу.
А головне привселюдно черговий раз засвідчує наскільки чужа і ненависна Вам є українська державність, історія української нації, її культури та духовності.
Тож цікаво з якого ж то слов'янського племені "вилупились" москалі (за їх гіпотезою) ???


12 березня 2011 00:41

Глебу Коваленко
У Вас в храмах я иконы видел с надписями "Радуйся царе Иоанне Грозный, Русь от жидов- бесов во плоти избавиый!" В общем смотрите в зеркало!!!

Дык, это же не икона, а картина. Не написано же на ней, что царь святой. Впрочем не это главное, а главное то, что, Вы Глеб Павлович (также как Юрий Павлович), с повесившими сию картинку принадлежите к одной Церкви.


11 березня 2011 23:04

Тарас Григорович Шевченко у червнi 2005 р. був канонiзований владиками УАПЦ Мойсея (Кулика). Ось, цитую новину:
"Після процесії центром міста усі попрямували до Будинку Профспілок. Там було проведено Всесвітній архиєреський собор УАПЦ (Канонічної), на котрому відбулося приготування до канонізації Тараса Григоровича Шевченка "як правденого пророка своєї Батьківщини". За словами одного з "владик", уже цього тижня (можливо й завтра) ми будемо мати ще одного святого - праведного пророка Тарасія".
А ось Евстрат чорноротив та злословив з цього приводу.
Цитую його: "Цікава деталь – пан Кулик знає, хто буде наступним Президентом, але не знає, в якому чині його секта за годину збирається „канонізувати” Тараса Шевченка (останнє вони зробили, мабуть, для збільшення власної популярності). Про це свідчить наступний діалог:
"Кулик: - Сьогодні на соборі відбудеться канонізація Шевченка, піднесення його до святого.
- Як мученика, сповідника, преподобного?
Кулик: -Як мученика і пророка. Зараз владика Ісаакій приготовив... Владика Ісаакій, за яким чином ми будемо: як мученика, чи пророка?"
До речі, в історії Православної Церкви невідомо жодного випадку канонізації когось, як пророка. Церква шанує лише тих пророків, які названі пророками у Священному Писанні. Наявність же новітніх пророків – теж ознака секти".
Оце вже брехня чорноротого Евстрата. Пророк Iван Хреститель, наприклад - не сам же себе таким назвав, а Церква його згодом прославила в такому чинi.
Зазначу, що спробу прославити Шевченка, як мiсцевошанованого святого, зробив на початку 2000-их рр. владика УПЦ-МП Софронiй Дмитрук.
У 2005 р. з проханням канонiувати Шевченка до Фiларета звернувся хмельницький владика УПЦ-КП Антонiй Махота.
Зазначу, що 1995 року священик Семен Посіко писав у замітці “Релігія Тараса Шевченка ”:
“У нашому народі панує загальна думка, що Тарас Шевченко православний. Олександр Кониський, що був дійсно православний, у “Біографії Тараса Григоровича Шевченка-Грушівського ”, виданій 1914 року до сторіччя від дня народження Кобзаря, пише: “В обидвох селах, Кирилівці і Моринцях, були церкви греко-католицького віросповідання, і в обидвох – святого Івана Богослова”... На Правобережній Україні московським царем впроваджене православ’я в 1834–1838 роках, а Тараса Шевченка-Грушівського хрестив о. Олексій Базаринський у греко-католицькій церкві в 1814 році (метрика зберігається в музеї Тараса Шевченка в Києві), тобто ще до впровадження в Україні православ’я”.
Отже, не виключено, що Шевченко й помер греко-католиком. Ящо це буде доведено,то канонiзовувати йго доведеться проводу УГКЦ...


11 березня 2011 21:59

Обвиняют запад в культе и обожествлении человека, а сами... sad


5   Элур
11 березня 2011 21:29

Народу лишь бы иконы "малевать", то Б.М. с футбольным мячем, то Грозного, то еще Распутина... интересно, кто следующий?! no


11 березня 2011 20:54

В 1994 и 1996 году были предложения от мирян УПЦ КП канонизировать Тараса Шевченко. П-х Филарет и Синод отказался рассматривать этот вопрос. Так что товарищ православный, не надо ерницать. У Вас в храмах я иконы видел с надписями "Радуйся царе Иоанне Грозный, Русь от жидов- бесов во плоти избавиый!" В общем смотрите в зеркало!!! И тогда станет ясно, у кого аномалии АНОМАЛЬНЕЕ!!!


11 березня 2011 20:43

Пусть сначала повесят. smile
В РПЦ не пойду. Лучше буду раз в год ездить в Стамбул. Хороший городишко. Или в Краков.


11 березня 2011 19:42

Ат, малаццы! Аперативно сработали! Я так и знала... Ну,пусть сами на нее молятся, на эту икону. Посмотрим, в каком храме ее додумаются повесить.

Как только в одном из капэшных храмов повесят эту "икону", то Вы, Татьяна, обещались уйти из "КП". Ни в РПЦ ли случайно?


11 березня 2011 18:18

Ат, малаццы! Аперативно сработали! Я так и знала... Ну,пусть сами на нее молятся, на эту икону. Посмотрим, в каком храме ее додумаются повесить.