Находясь в СИЗО, прихожанин УПЦ (МП) Юрий Луценко получает поддержку от кого угодно, только не от родной конфессии

22 04 2011 |

Находясь в СИЗО, прихожанин УПЦ (МП) Юрий Луценко получает поддержку от кого угодно, только не от родной конфессииВчера Апелляционный суд Киева удовлетворил представление Генпрокуратуры (ГПУ) о продлении до 26 мая срока содержания под стражей экс-главы МВД Юрия Луценко. В ГПУ считают такие меры необходимыми, поскольку не все фигуранты уголовного дела ознакомились с его материалами. На решение суда не повлияли ни тот факт, что сам господин Луценко окончил ознакомление с делом, ни ходатайство народных депутатов. В ответ Юрий Луценко пообещал начать голодовку, сообщает Коммерсант.

 

Как сообщалось, экс-министру МВД Юрию Луценко не разрешают читать в СИЗО книги Солженицына, а только юридическую и религиозную литературу.

 

Экс-министр также сообщил, что Европейский суд по правам человека потребовал от украинской власти предъявить аргументы в пользу содержания его под стражей. "Ваша честь, почему Украина в Европейском суде должна быть заложником тех бандократов, которые до сих пор боятся 2005 года? – спросил он вчера на судебном заседании у судьи Валерия Лашевича.– Попробуйте хотя бы в чистый и справедливый четверг принять справедливое решение!".

 

Дебаты сторон продолжались около часа. "Я готов сидеть пятый месяц, у меня хватит здоровья. Но с завтрашнего дня я объявляю голодовку",– успел выкрикнуть Юрий Луценко, прежде чем судья удалился в совещательную комнату для принятия решения. Пробыл он там недолго – вернувшись через 20 минут, судья объявил, что представление прокуратуры удовлетворено, а срок содержания Юрия Луценко под стражей продлен до 26 мая.

 

Напомним, 26 декабря 2010 года Юрий Луценко был задержан. По решению суда экс-министр останется под стражей на ближайшие два месяца. Бывшего главу МВД обвиняют в злоупотреблении служебным положением.

 

Находясь в СИЗО, прихожанин УПЦ (МП) Юрий Луценко получает поддержку от кого угодно, только не от родной конфессии

 

Как известно, в защиту экс-министра МВД выступил ряд религиозны организаций. В частности, УГКЦ организовала в своих храмах по всей стране службы за здоровье Юрия Луценко. УАПЦ-К - Украинская Автокефальная Православная Церковь Каноническая Патриарха Моисея (Кулика А.И.) - направила Ю.Луценко письмо поддержки (см. фото). Церковь "Посольство Божье" также призвала своих прихожан молиться о заключенном, несмотря на то, что сам Ю.Луценко в бытность министром МВД неоднократно заявлял, что пастор Сандей Аделаджа связан с финансовыми махинациями и будет заключен под стражу.

 

Находясь в СИЗО, прихожанин УПЦ (МП) Юрий Луценко получает поддержку от кого угодно, только не от родной конфессии

 

В то же время информация о какой-либо поддержке заключенного со стороны УПЦ (МП), мирянином которой давно является Ю.Луценко, отсутствует. Между тем о своей конфессиональной принадлежности Юрий неоднократно публично высказывался. В 2005 году он неоднократно помогал верующим УПЦ (МП) защитить их церковь - кафедральный Воскресенский собор г. Острога - от попыток передачи храма Киевскому Патриархату, за что получил благодарность от архиепископа Ровенского Варфоломея УПЦ (МП). По словам Ю.Луценко, его родной отец также  был активным защитником священников УПЦ во время межконфессионального противостояния Киевского и Московского Патриархатов в 1992 году.

 

Находясь в СИЗО, прихожанин УПЦ (МП) Юрий Луценко получает поддержку от кого угодно, только не от родной конфессии

 

«Когда в Ровно в 1992 году развернулось массовое противостояние верующих, нынешний архиепископ Днепропетровский, а тогда Ровенский, Ириней (УПЦ МП - ред.) несколько дней ночевал у нас дома» - рассказал в 2009 году газете "Сегодня" Юрий Луценко .

 

Находясь в СИЗО, прихожанин УПЦ (МП) Юрий Луценко получает поддержку от кого угодно, только не от родной конфессии

Ю. Луценко обнимается со священником УПЦ во время учений подразделений МВД и МЧС Украины под Симферополем, 20 февраля 2009, фото УНИАН

 

В бытность министром МВД Ю.Луценко также сохранял самые доброжелательные отношения с митрополитом Киевским Владимиром, митрополитом Одесским Агафангелом, другими представителями духовенства УПЦ. Как и Патриарх Кирилл, Юрий Витальевич носит на руке дорогие швейцарские часы Jaeger—LeCoultre Master стоимостью около 7300 долларов, с ремешком из крокодиловой кожи.

Теги:
792







Матеріали по темі







Для того, щоб коментувати матеріали Religion.in.ua, необхідно авторизуватися на сайті за допомогою сервісу F-Connect, який використовує дані вашого профілю в соціальній мережі Facebook . Religion.in.ua використовує тільки ті дані профилю, доступ до яких ви дозволили сайту



Коментарі розміщюються користувачами сайту. Думка редакції не обов'язково збігається з думками користувачів.
24 квітня 2011 13:53

Церква - не колегія адвокатів, а титул "екс-міністр" - не привельовані автономери, для проїзду на червоний колір...
Цікаво, автор данога матеріалу чи був колись в СІЗО (антилюдська і антизаконна ситуація в яких, не була кращою і за часів міністра МВС Луценка)???


16   adminos
23 квітня 2011 22:00

потрібне вказувати авторів і посилання звідки "стибрили"?
Це новина РвУ, і в ній вказано, що герой публікації є прихожанином УПЦ (МП), про це він неодноразово висловлювався публічно, в т.ч. в інтерв"ю газеті "Сегодня". Якщо хтось знає краще за Луценка, до якої конфесії він належить, то ... можна брати ліцензію в Мінздраві і працювати ясновидцем:)
немає інформації про "поддєржку".
В даному випадку це фактично дорівнює відсутності допомоги - на тлі публічної підтримки представниками інших конфесій і повної відсутності інформації щодо УПЦ в медіа-просторі. Звичайно, можна сказати про "тайну" підтримку, але це вже виглядає комічно, і потім - чого стидатися? Хіба Ю.Луценко більше завинив перед церквою, ніж запорізькі пономари-"підривники", за яких УПЦ клопотала перед владою?
А що, Юра звертався за духовною опікою???
А хіба церква допомагає своїм членам лише тоді, коли вони до неї "звертаються"? А сама вона з власної ініціативи не може публічно висловити свою думку, звернути увагу влади і суспільства на проблему, попросити пом"якшити умови перебування в ув'язненні, скоротити термін перебування у неволі і т.ін.? Знову-таки, хіба Ю.Луценко менш вартий уваги церкви, ніж запорізькі пономари?

Як тільки стане відомо, що з боку УПЦ Луценку була виявлена якась підтримка - одразу поставимо новину. Але поки що ставлення УПЦ до свого члена - у великому "мінусі" (що й підтверджують коментарі деяких її дописувачів).


23 квітня 2011 11:24

А що духовенство УПЦ, до якого звернувся Юрій Луценко за духовною опікою (поісповідуватись, причаститись, відслужити молебень) відмовило йому в цьому ???

А що, Юра звертався за духовною опікою??? Наскільки я знаю, Юрі ДУХОВНА опіка не потрібна і КАЯТИСЬ він ніколи не збирався.
Навіщо придумувати того чого не було?
Анонімний автор пише:
В то же время информация о какой-либо поддержке заключенного со стороны УПЦ (МП), мирянином которой является Ю.Луценко, отсутствует.

А це означає лише те, що у цього автора немає інформації про "поддєржку". Тоб-то нічого не означає, а показує неприязне ставлення Аноніма до УПЦ.


23 квітня 2011 09:49

А що духовенство УПЦ, до якого звернувся Юрій Луценко за духовною опікою (поісповідуватись, причаститись, відслужити молебень) відмовило йому в цьому ???
То ж не переливавйте пусте з порожнього.


22 квітня 2011 21:11

Находясь в СИЗО, прихожанин УПЦ (МП) Юрий Луценко получает поддержку от кого угодно, только не от родной конфессии

Тетяно, Ви все вірно пишете. Але я чомусь схильний думати, що цей заголовок не відповідає дійсності і автор не полюбляє УПЦ, тому приписав Юру (сумніваюсь що він взагалі у Бога вірить) до УПЦ.
До речі, а ХТО АВТОР?
Адміносе,
поясніть будь-ласка, чому редакція сайту не рахує за потрібне вказувати авторів і посилання звідки "стибрили"?


22 квітня 2011 20:23

пам'ятаєте я Вам казав, що коли присутня заангажованість, Ви втрачаєте здатність тверезо мислити

Я навіть можу втратити таку здатність, коли хочу їсти або спати. Жінки - дуже хлипкі прилади. Насправді. Бачу розумного і шляхетного чоловіка - і втрачаю здатність мислити. На моїй голові хоч гніздо тоді вий - відшибає розум як цеглиною. sad
Ви дискусію заводите в іншу тему.
Ми не говорили про покаяння, саме покаяння як переміна(зміна) свідомості (схоже що Юра не збирався каятись), а ми говорили чи можна злочинця називати злочинцем без вердикту суду

Пане Хмельницький, давайте повернімося до назви новини.
Находясь в СИЗО, прихожанин УПЦ (МП) Юрий Луценко получает поддержку от кого угодно, только не от родной конфессии
Скажіть, будь-ласка, якщо мова йде про церкву і відносини людини, що сидить у СІЗО, і церкви, то невже Ви думаєте, що священник має керуватися такими аргументами як "він злочинець, нехай йому там грець буде, нехай згниє у тій тюрмі - ми і руки не подамо"? Ви розділили мух і котлети, а тема - якраз про мух на котлетах. Зведіть знов все до купи. Ми не розглядаємо вісь "суспільство - злочинець". Ми розбираємося у відносинах "церква - злочинець". Ви вважаєте, що у виконанні своєї місії церква має керуватися тим, як суспільство і закон ставиться до тієї чи іншої людини?
Чи я пропоную УПЦ МП підтримувати Луценка у вьому, що б він не наробив? Відмазувати його? Одного вже відмазали колись. Тепер бігають до нього як зайчики на чисточетвергові зустрічі.
Сьогодні церква обнімається і цілується з тими, на кому клейма ніде ставити. Але уявіть, що колесо сансари зробило півоберта, і "хто був ніким - став усім". І навпаки. І за гратами опиниться Вадим Колісніченко. Чи Михайло Чечетов. Чечетіло наш. Моя позиція буде така сама. Чого ж ви цілувалися-обнімалися, користувалися допомогою, поки хтось був у "Пежо", а коли він опинився у пежо навпаки - ви і носа від людини воротите?


22 квітня 2011 19:45

Тетяно, Ви дискусію заводите в іншу тему.
Ми не говорили про покаяння, саме покаяння як переміна(зміна) свідомості (схоже що Юра не збирався каятись), а ми говорили чи можна злочинця називати злочинцем без вердикту суду. От і все.
А про покаяння Ви гарно написали, але не в тему smile
P.S. пам'ятаєте я Вам казав, що коли присутня заангажованість, Ви втрачаєте здатність тверезо мислити. fellow а так бездоганно розумна ЖІНКА.


22 квітня 2011 19:24

Хлопці, здається, ми не зрозуміємо одне одного. Зовсім різні ситуації для порівняння.
По-перше, чому ви вирішили, що за моїми плечима немає якоїсь такої історії, коли був шахрай, який познущався в скрутній ситуації і "подогрєл, обобрал", і я тепер бачу цю людину по ТВ і в інтернеті як успішного професіонала... В моєму житті багато чого було. Але якщо та людина таки сяде в камеру (мотузочка дов'ється колись), і в моїй компетенції буде прийти і щось зробити на те, аби людина покаялася - зберусь в точку і прийду. Навіть якщо перед цим мене розірве на шматки від спогадів про підступність.
По-друге, така цікава історія вже була в житті іншої Людини. Яка померла. Вона могла і не помирати, і могла жорстко дати відсіч убивцям. Але пішла помирати. Саме сьогодні. Таке було. "І прости їм, бо не відають, що творять". Таке було сказано. Як тепер бути всім нам - після того сказаного?
По-третє, уявіть собі, що ви приходите до священника на сповідь, а перед Вами людина, щодо якої ви колись по молодості вчинили злочин. Шапку зірвали, наприклад. Або зустрічалися з його донькою, яка потім зробила аборт і залишилася на все життя калікою. А ви саме з цим вперше прийшли до сповіді, бо мучає все життя. Як ви думаєте, що зробить священник, вислухавши вашу сповідь і пригадавши, хто ви? Відмовить вам у праві на покаяння?
По-четверте, був такий дядько, звали Савл. Приймав дуже ретиву участь у побитті мученика Стефана. Не нагадаєте, ким йому після того дав стати Бог?
Кожна людина має перед Богом робити свій вибір і виконати свої обов'язки. Розбійник має покаятися. А священник - допомогти йому в цьому.Перший може і не зробити цього кроку. Але другий свого кроку НЕ МАЄ ПРАВА не зробити.


22 квітня 2011 17:47

2. Які б він не скоїв злочини,
а) ці злочини треба довести
б) а судді хто?

Тетяно, Ви ж розумна людина. Для чого користуватись адвокатськими шаблонними заготовками щоб заборонити називати злочинця злочинцем?
Уявіть собі такий випадок (не дай Боже щоб у Вас в житті щось таке сталось).
Ви вертаєтесь додому, а Ваша 14-літня донька сидить у ванні відтираючи своє тіло жорсткою мочалкою, захлинаючись у істериці і розпачі. Після настійливих допитів з Вашої сторони "що сталось?", Ви взнаєте, що її зґвалтував сусід, який посідає впливову посаду. Ви кидаєте все і йдете до нього з'ясовувати стосунки, а він сміючись говорить Вам: "А Ви спочатку докажіть, що це я, а якщо не закриєте свого рота, то я на Вас в суд подам за приниження честі і гідності, і за наклеп". Ви звертаєтесь у міліцію, приходить дільничний і починає Вам натякати, що Ви можете написати заяву, але Ваш сусід по суботам з їх начальником париться в бані, а суд-мед-експертиза після прийняття ванни нічого суттєвого не дасть.
От що Ви тоді будете робити?
Може згадаєте ті самі слова для свого заспокоєння?


8   Spectator
22 квітня 2011 16:37

Оце, Таня, вже тепліше...
Однак, річ у тім, що він, Юрась наш, "позиціонував" себе "москалем" на Волині, бо в нього тятя "червоний" - клеймо нема де поставити! А відомо ж , що "сергіянці" від "червоних" з діда , прадіда й стоять...
Але Ви не хвилюйтеся! Прийде час, потреба, Юрась і маму згадає... та й до синагоги побіжить...


22 квітня 2011 16:12

1.Хто б він не був за національністю, я чула, що Луценко себе позиціонував як прихожанина МП.
2. Які б він не скоїв злочини,
а) ці злочини треба довести
б) а судді хто?
в) прийти в тюрму до людини можна? Наприклад, зі словом про покаяння. Це так важко? Не здорові мають потребу у лікарі, а хворі.


22 квітня 2011 15:52

Перемогти корупцію в нашій країні не можливо, але цілком реально її очолити, Що Юра і зробив у своєму відомстві. Наприклад, генеральське звання при Юрі коштувало 100 тис.дол.. Посада начальника МВС в області чи районі, в залежності від наближеності до кордону, коштувало від 100 тис. дол. до декількох мільйонів. На самих початках поки Юра з себе ще чесного корчив, Одеський порт заніс 3 міл.дол. і з цього моменту пішло- поїхало.
Юра п'є віскі 4,5 тис.гривень за пляшку. В день він сам випивав як мінімум одну пляшку. Після візитів Юри, місцеві міліціонери тижднями відходили від шоку і пустих кишень. Впевнений, що Юрі утримання під вартою і голодівка (якщо не блефує) піде тільки на користь. :)


5   Spectator
22 квітня 2011 15:20

А шо Адміністрація "нє в курсє"? Хіба це великий секрет? Чи Адміністрація не читає українських газет?


22 квітня 2011 15:14

Злочинець має відповідати за свої злочини. У Юри їх достатньо на декілька довічних термінів.
Не розумію чому церкви намагаються впливати на слідство і суд щоб звільнити злочинця від заслуженої кари. Зрозуміло, що затримують не всіх злочинців, а вибірково. Але хоча б когось із злочинців державного маштабу затримують і за це можна похвалити теперішню владу. І до Пилипишина добрались, слава Богу! І Юлю давно пора "на кол" посадити. :) Я взагалі переконаний, що половина колишніх і теперішніх високопосадовців заслуговують на зміну місця проживання.
При Ющенко нікого не затримували, а так обіцяли.


3   adminos
22 квітня 2011 15:08

автори публікації могли б виставляти претензії Луценка сінагозі Бродського...
Дійсно. Якби Луценко був юдеєм.