Верховна Рада відмовилась надати соціальні права студентам і викладачам духовних навчальних закладів


Верховна Рада відмовилась надати соціальні права студентам і викладачам духовних навчальних закладівВерховна Рада України не підтримала пропозицію народного депутата Володимира Марущенка (партія ХДС) про надання належних соціальних прав студентам і викладачам духовних навчальних закладів, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Законопроект № 6123 передбачав внесення змін до статті 11 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації». Зокрема, студентів, викладачів та працівників релігійних навчальних закладів пропонувалось зрівняти у соціальних правах і гарантіях з відповідними категоріями студентів і працівників приватних навчальних закладів.

Під час голосування, яке відбулось 18 травня, законопроект підтримали лише 47 народних обранців, замість 226 необхідних. З них 23 – від фракції «БЮТ-Батьківщина» та 19 – від Блоку "НУНС".

При цьому парламентська більшість у складі Партії регіонів, комуністів та Народної партії не дала жодного голосу на підтримку цієї ініціативи.

Напередодні голосування профільний Комітет з питань культури і духовності в цілому підтримав ідею зрівняння у правах студентів духовних і приватних навчальних закладів. Проте у підсумку рекомендував парламенту повернути законопроект авторам на доопрацювання.

Парламентський Комітет висловив думку, що умовою забезпечення соціальних гарантій працівників духовних навчальних закладів має стати проходження цими закладами передбачених законодавством процедур ліцензування та акредитації.
 
Примітно, що до цього часу на веб-порталі Верховної Ради України відсутня стенограма засідання, на якому розглядалось зазначене питання, тому справжні мотиви відхилення законопроекту залишаються невідомими.
Теги:
403







Матеріали по темі







Для того, щоб коментувати матеріали Religion.in.ua, необхідно авторизуватися на сайті за допомогою сервісу F-Connect, який використовує дані вашого профілю в соціальній мережі Facebook . Religion.in.ua використовує тільки ті дані профилю, доступ до яких ви дозволили сайту



Коментарі розміщюються користувачами сайту. Думка редакції не обов'язково збігається з думками користувачів.
3 червня 2011 12:05

Дивно, що одні церки чекають всього і відразу - і на "блюде с голубой кайомочкой". А інші працюють - наскільки дозволяють умови.
І питання: симпатії суспільства будуть на чиїй стороні?


9   kisselyov
3 червня 2011 11:51

Цікаво і які це законодавчі акти забороняють проходження ліцензування та акредитації?

Щодо заснування ВНЗ Церквами, то так, у законодавстві нині не передбачена така норма (хоча усі нові законопроекти про "свободу совісті...", які розроблялися останні років 5, включають дане положення, але ж церкви постійно просять не квапитися із зміною законодавства про свободу совісті!).
Але було б бажання - можна було заснувати через громадську організацію чи фізичну особу. Так, наприклад, заснован УКУ (Засновник – Фонд св. Климентія), якій має, наскільки я розумію і ліцензування, і акредитацію в т.ч. богослов'я. Див.: http://ucu.edu.ua/about/

Тобто перед церквами стоїть питання: або змінити навчальні плани відповідно до вимог МОНМС та отримати "соціальні права", або навчати так як навчають зараз, але без прав.



2 червня 2011 19:19

А чи знає шановний kisselyov, що по сьогоднішній день згідно законоадвства України духовні школи (училища, семінарії, уніерситети, академії) не мають права на проходження державного ліцензування та акредитації. А Церкви позбавлені права на заснування ВНЗ, які можуть ліцензуватись і акредитуватись.


7   kisselyov
2 червня 2011 14:37

логика, на сколько я понимаю. как раз в том, что духовные учебные заведения должны пройти государственную аккредитацию. Духовным учебным заведениям нужно ее получить и тогда их студенты получат социальные льготы.


1 червня 2011 21:05

"И власти попиарились и бросили, и оппозицию уже не поддержишь без урона своей репутации".
Это вы, верно, про "оранжевые" власти говорите, и про УПЦ-КП???


1 червня 2011 19:14

Браття і сестри, а при чому в даному випадку УПЦ ???


1 червня 2011 19:11

І взагалі, до виборів ще далеко, можна вже і не піаритися біля попів.

Да, похоже, Вы правы, сэр. УПЦ оказалась в положении соломенной вдовы: и мужа нет, и замуж нельзя. И власти попиарились и бросили, и оппозицию уже не поддержишь без урона своей репутации ("церковь ошибаться не может!").
Но разве мы не предупреждали церковь, что донецкие - это брачные аферисты?


1 червня 2011 19:04

У нас політичні еліти дуже «патріотичні» та «віруючи», але у них немає часу на те щоб подумати про Церкву та Бога. І взагалі, до виборів ще далеко, можна вже і не піаритися біля попів. Навпаки, можна закривати релігійні передачі на каналах. Навіщо давати пільги українцям, тим хто насправді патріот. Українець нехай жебракує на рідній землі, тяжко здобуває копійчину на життя та ходить молитися у храм. А політикам немає сенсу давати шанс для розбудови країни. Їм краще мати народ у темряві та жебрацтві. Хто його знає допоможемо молоді, а вони потім захочуть жити краще, вже сьогодні. Краще лише обіцянками годувати: мова, рідна віра, слов’янське братерство – це для людей, а нам «вірним патріотам» - відпочинок на Заході (це демократія) і гарний авто (це інновації). А народу – респект, тримайтеся, читайте Шевченка, працюйте на своєму городі з любов’ю до Руського світу.





1 червня 2011 15:02

Ну то КДА та інше в МП таке, що навіть рідні фракції за нього не заступилися. Не побачили слідів їх наукової та педагогічної діяльності. wink
Як я і казав - що погане, то всі трохи знають.
А що позитивне - не знає ніхто.
Із депутатів.


1 червня 2011 13:34

интересное у нас государство. Как денежки сшибать с преподов теологических вузов в виде налога на доходы физических лиц - так можно. Как проповедников считать самозанятыми лицами, ведущими независимую профессиональную деятельность (с обложением их доходов налогами) - так это да. Классификатор профессий упоминает "профессионалов в области религии", в том числе "священнослужителей (пасторов, пресвитеров)" (код 2460), "Допоміжний персонал релігійних організацій, який не має духовного сану" , в том числе "религиозных проповедников (евангелистов, благовестников)" (код 3480). То есть профессии такие есть, налогообложение доходов тоже в наличии. А вузов у таких востребованных профессий быть не может (с аккредитацией) и соцзащиты у студентов и преподавателей быть не должно???