УАПЦ і УПЦ КП спільно відслужили святкову літургію на честь святителя Павла (Конюшкевича)


УАПЦ і УПЦ КП спільно відслужили святкову літургію на честь святителя Павла (Конюшкевича)Прославляння прикарпатського святителя Павла (Конюшкевича) цього року припало на дуже складний і відповідальний момент в історії Українського Православ’я – початок об’єднавчого процесу Української Автокефальної Православної Церкви і Української Православної Церкви Київського Патріархату, повідомляє 18 листопада прес-служба Львівсько-Самбірської єпархії УАПЦ.

 

Предстоятель УПЦ КП Патріарх Філарет і Предстоятель УАПЦ Митрополит Мефодій благословили на свято святителя Павла (Конюшкевича) спільне служіння священників обох Церков, а більше 15 архієреїв УПЦ КП та УАПЦ надіслали свої поздоровлення зі святом і благословення на спільне служіння.

 

По спільної згоди, святкову літургію очолив єпископ Львівський і Самбірский Іоан (Швець), а делегацію УПЦ КП на святі єднання – митрофорний протоієрей Анатолій Зінкевич, настоятель Святотроїцького духовного центру на честь Данила Галицького УПЦ КП м. Тернопіль.

 

Крім того, правлячий архієрей Волинської єпархії УПЦ КП владика Михаїл, що не мав фізичної можливості бути на святі, надіслав свого повноважного представника – ректора Волинської академії УПЦ КП митрофорного протоієрея Ігоря Швеця.

 

Свято традиційно почалося із Чину малого освячення води, що у співслужінні духовенства УАПЦ і УПЦ КП очолив настоятель собору митрофорний протоієрей Олександр Швець. А святкова архієрейська літургія почалася в нижньому храмі кафедрального собору.

 

До престолу стало більше 40 священиків УАПЦ і УПЦ КП, які представляли духовенство чотирьох православних єпархій Західної України.

 

Все богослужіння відбувалося в атмосфері справжньої братньої любові, повідомляє сайт Львівсько-Самбірської єпархії УАПЦ. І на словах «Христос посеред нас!», під час взаємного вітання священиків, у багатьох з них на очах виступали сльози. Бо після багатьох років поділу встали вони до спільної Чаші.

 

УАПЦ і УПЦ КП спільно відслужили святкову літургію на честь святителя Павла (Конюшкевича)Після відпустки літургії, до присутніх із проникливими словами звернувся владика Іоан, митрофорний протоієрей Анатолій Зінкевич і настоятель собору митрофорний протоієрей Олександр Швець.

 

Навколо собору відбувся хресний хід. У його процесі священнослужителі піднялися на балкон, де був відслужений молебень святителю Павлу. З молитвою до святителя звернувся Преосвященний Іоан.

 

Свято завершилося щедрим багатоліттям всім, хто служив та молився, всьому народу України.

Теги:
1078







Матеріали по темі







Для того, щоб коментувати матеріали Religion.in.ua, необхідно авторизуватися на сайті за допомогою сервісу F-Connect, який використовує дані вашого профілю в соціальній мережі Facebook . Religion.in.ua використовує тільки ті дані профилю, доступ до яких ви дозволили сайту



Коментарі розміщюються користувачами сайту. Думка редакції не обов'язково збігається з думками користувачів.
15 грудня 2011 21:31

Шановний pravoslavnyj Lviv ! Та про який хрестик на клобуці ви пишете? Той, що він сам собі прикріпив? Та хай його собі куди завгодно прикріпить, суть то від цього не зміниться! Як би ж той хрестик на клобуці робив його архієреєм, то інша справа! А так, суть та ж сама....


5 грудня 2011 08:09

Админу.
Голосом кота Матроскина.


ЗАРАБОТАЛО!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


5 грудня 2011 03:00

Прокурор, Ви що не рівно дихаєте при згадці архиєпископа Володимира чи хрестик на його клобуці вам заважає це робити. Будьте поміркованішим.


4 грудня 2011 23:00

достали своим викиликсом...


4 грудня 2011 20:14

Ех! Шкода ієромонаха Аристарха, тобіш иеродиякона Сергия (Василя Гетманова) із Шлапаком не запросили ікону святого носити.... :))))


21 листопада 2011 19:48

Так, я повинен дати тлумачний коментар: Питання співслужіння УАПЦ та УПЦ КП вирішувалося досить довго і були певні питання. Все вирішилося практично за кілька годин - ввечері 16 листопада. Тому приймалися оптимальні рішення, які не впливали на раніше заплановані справи владик.

Ніхто не боявся і не мав "задньої думки". Очолить делегацію УПЦ КП на служінні о. Анатолію Зінкевичу благословив сам Патріарх Філарет. Також і о. Ігорю представляти Волинську єпархію призначили 16 листопада.

Ще раз нагадую - маєте сумніви, прослухайте промову о. Анатолія Зінкевича і будете мати інформацію з перших рук. Тим більше інформація розміщена і на офіційному сайті Тернопільської єпархії УПЦ КП:

http://www.tk-eparhia.org.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=345:20
11-11-21-07-24-49&catid=8:2010-05-16-06-11-46&Itemid=11


8   Юра
21 листопада 2011 18:41

Слава Богу!


21 листопада 2011 17:21

Уважаемый Никас, не сочтите за труд, просветите и меня о моих отношениях с архиереями и их родней. А то все знают, а я - нет.

И еще: прот. Игорь Швец и еп. Иоанн (Швец) - родные братья. См. видео http://uaoc.net/2011/01/ioann-video/ с 9:35 по 9:45


21 листопада 2011 16:48

"Крім того, правлячий архієрей Волинської єпархії УПЦ КП владика Михаїл, що не мав фізичної можливості бути на святі, надіслав свого повноважного представника – ректора Волинської академії УПЦ КП митрофорного протоієрея Ігоря Швеця".
Та просто побоявся, я думаю. Не було на це у нього "высочайшего повеления". А отця Iгоря Швеця можна й зняти, якщо щось складеться не так.
А загалом ця служба вселя великий оптимiзм. Я просто вражений, шкода, що сам не мав часу там побувати.
Пане Бей, ви мелете, даруйте, дурницю. Отець Iгор Швець з Луцька - це дуже далекий родич владики Iоанна Швеця. Яке ж тут "воссоединение семьи"?? Ще б владику Лазаря Швеця сюди приплели б - адже теж родич. Краще згадайте про фаворизуючий вам запорозький русько-молдованський клан Масленникових - ото вже яскравий приклад клановости в церковнiм життi. Правда, поперли владику Йосифа та владичу "келейницю" з козацького краю, не винесло духовенство його хамства, хоча такi, як ви, йому ще й пiдтакували...


21 листопада 2011 12:27

Усім, особливо критикам, раджу піти на оригінал і послухати (побачити теж) виступ о. Анатолія Зінкевича:
http://uaoc-ls.com/?p=1993



21 листопада 2011 11:30

Ба, так это воссоединение семьи Швецов!


21 листопада 2011 11:01

у некоторых есть такие льды многовековые, что даже огнеметом их не растопишь


21 листопада 2011 09:42

вдохновляет. авось и льды тронутся


21 листопада 2011 08:46

Давно пора так робити, молодці. smile


Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости , не можуть залишати коментарі в даній новині.
Останні коментарі
Опитування
настоятель парафії
парафіяльна рада разом із настоятелем та парафіянами
меценати, за кошти яких зведено храм
державні структури, що займаються реєстрацією парафій
усе, що вирішується на користь моєї конфесії, завжди правильно!
інший варіант