В УАПЦ спростовують заяву Київського Патріархату про зрив переговорів і збирають Архиєрейський Собор


В УАПЦ спростовують заяву Київського Патріархату про зрив переговорів і збирають Архиєрейський Собор16 грудня з благословення блаженнійшого Мефодія (Кудрякова), митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Автокефальної Православної Церкви, преосвященний Володимир, єпископ Вишгородський і Подільський, вікарій Київської єпархії, очолив та провів планові збори духовенства Київської єпархії УАПЦ. На зборах піднімалося питання єдності Українського Православ’я у зв’язку з останніми церковними подіями. Було засвідчено волю і бажання вірних та духовенства до об’єднання з УПЦ МП та УПЦ КП. При цьому єпископ Володимир спростував заяву Київського Патріархату про те, що керівники УАПЦ «своїми діями втретє за останнє десятиліття зірвали процес об’єднання УПЦ КП та УАПЦ в єдину помісну Православну Церкву», повідомляє кореспондент "Релігії в Україні" з посиланням на Uaoc.net.

 

На зборах духовенства Київської єпархії УАПЦ наголос був поставлений на взаємному всепрощенні образ і заборон. Учасники події висловлювалися за євхаристійне єднання з УПЦ МП та УПЦ КП.

Єпископ Володимир спростував «Звернення Священного Синоду УПЦ КП до архієреїв, духовенства і віруючих УАПЦ щодо об’єднання» про те, що блаженніший Мефодій, Предстоятель УАПЦ та Голова комісії для ведення діалогу про об’єднання митрополит Галицький Андрій «своїми діями втретє за останнє десятиліття зірвали процес об’єднання УПЦ КП та УАПЦ в єдину помісну Православну Церкву».

Єпископ Володимир оповістив духовенство Київської єпархії, що Комісією вироблений спільний документ і поданий на розгляд Предстоятелів, де зазначається, що переговори про об’єднання без Московського Патріархату будуть не всезагальними; об’єднання треба робити досить обережно, не ображаючи духовенство та вірних; сторони, що об’єднуються, зберігають повністю свою адміністративно-канонічну структуру за прикладом РПЦ (Зарубіжної); відродження УАПЦ визнається з 1921 р., визнаються канонізації святих УАПЦ та УПЦ КП; хіротонії єпископів та священиків визнаються обома Церквами – як то визнано у Вселенській Патріархії (без досвячення чи пересвячення).

У документі про об’єднання також зафіксовано прохання до Предстоятелів Церков, щоб вони уневажнили взаємні образи та заборони, остаточно визначились з обох сторін про Предстоятельство.

Більш ніж дивним, на думку духовенства УАПЦ, є «Звернення Священного Синоду УПЦ КП до архієреїв, духовенства і віруючих УАПЦ щодо об’єднання». Якби не повідомлення про «Звернення» на офіційному сайті УПЦ КП про зрив переговорів, його можна було б назвати фальшивкою або ж провокацією, наголосив єпископ Володимир. Якщо ж звернення виголошується офіційно, то, на переконання єпископа Володимира, це може бути розцінено як заклик до війни, ворожнечі, нестабільності у суспільстві, небажання до об’єднання, ворожості до української держави та українського народу.

 

За кілька днів до зборів духовенства Київської єпархії преосвященний Герман, єпископ Чернівецький і Хотинський УАПЦ, дав коментар з приводу великого резонансу у ЗМІ, викликаного повідомленнями про зупинення на невизначений термін роботи комісій по діалогу УАПЦ з УПЦ КП.

«Я глибоко вражений коментарями прихильників Київського Патріархату на сайті УАПЦ, та в інших інтернет-виданнях, присвяченим повідомленню про припинення переговорного процесу між УАПЦ і УПЦ КП, - заявив єпископ Герман. - Ті, котрі ще вчора підписували заяву про те, що потрібно забути і простити одне одному колишні образи – сьогодні виливають тони багнюки на УАПЦ, нашого Предстоятеля і єпископат… Де Ваша, шановні, братська любов? Не так давно архієреї УПЦ КП приходили до нас на Архієрейський Собор, обнімали нас усіх, «солодко говорили і м’яко стелили», а сьогодні готові розтоптати і розіп’яти…Складається тверде враження, що як дехто ненавидів саме слово “Автокефалія” колись, так само ненавидить його і сьогодні. Нашу Церкву-Мученицю нищили вже не раз, але ми з Божою допомогою вистоїмо!»

 

Як повідомили у прес-службі Предстоятеля УАПЦ, у пятницю, 23 грудня, о 10.00 год. в приміщенні Патріархії УАПЦ міста Києва відбудеться чергове засіднаня Архиєрейського Собору Української Автокефальної Православної Церкви. Очікується присутність всіх архиєреїв цієї Церкви. На порядку денному вочевидь буде стояти питання виходу з кризи у стосунках між УАПЦ і УПЦ КП.

Теги:
1041







Матеріали по темі







Для того, щоб коментувати матеріали Religion.in.ua, необхідно авторизуватися на сайті за допомогою сервісу F-Connect, який використовує дані вашого профілю в соціальній мережі Facebook . Religion.in.ua використовує тільки ті дані профилю, доступ до яких ви дозволили сайту



Коментарі розміщюються користувачами сайту. Думка редакції не обов'язково збігається з думками користувачів.
23 грудня 2011 16:19

Добре, кажіть українські католики, приймається smile


23 грудня 2011 15:52

Тому зробіть ласку, якщо хочете говорити про нас, кажіть "греко-католики"

За межами України ваша Церква називається просто УКЦ - Українська Католицька
Жодних згадок про "греків" вже не має, а тому не будьте таким вибагливим о.Олег what


49   Ortodox
23 грудня 2011 08:39

Капець! А що тут роблять латинсько-уніатські ксьондзи? <...> Що уніати собі втовкмачили в голову ідею месіанства, вибраності! Якби не УГКЦ то не булоб мови, церкви, України... Що за <...>? Їдь до риму цілуй папі туфлю і спасайся. А православні розберуться і без латинників з їх уніатськими маріонетками. Мені сподобалась відповідь православного священика на провідну неділю в Франківській обл. на цвинтарі. Підходять ксьондзи до православного священика і кажут, а що ти тут робиш? Тут лежать одні уніати. Священик молодець, відповідає, а ви на метр глибше копніть там одні православні. П,С, І все ж таки ксьондз має знати, що не гоже самому себе іменувати отцем! І не треба нині з латинських запроданців робити якихось спасителів держави. Не треба свій <...> намагатися видати за молитовне шепотіння. Важко обманути того хто кожен день бачить хвалену уніатську реальність.


відредаговано
адмін


23 грудня 2011 00:13

Увага! У вас немає прав для перегляду прихованого тексту.
Вибору не було, бо були православними?
Із самого початку я і не зрозумів з ким маю справу. Я не лікар, але діагноз поставити можу. fellow
<...>

відредаговано
адмін


23 грудня 2011 00:03

Тому зробіть ласку, якщо хочете говорити про нас, кажіть "греко-католики"

Олег, вы просите невозможного. Вы не греки и не вполне католики (а ущербные латыняне). С какого перепуга вас называть греко-католиками? Только по самоназванию?

думали, що наша Церква стане польською, але чому ж ні росіяни ні поляки нас не люблять?

А за шо вас любить? Вы оторвались от украинского православия и к польскому латынству не добрались, как те блудные дети. Ну и не забывайте, что предательство все принимают, но всюду презирают.

Чому "православна душа" співпрацювала з КДБ, а греко-католицька гнила в Сибірі і Березі Картузькій?

Ты лукавый униат, как твой язык поворачивается так хулить православных новомучеником? Униатам Сталин дал выбор переходить в РПЦ или уезжать за границу, а у православных такого выбора не было. Их за границу не выпускали и выбора не давали, а сотнями тысяч уничтожали без суда и следствия.

За вами стоял Ватикан, за православными никого не было и то что вы свою церковь называете мученицей - очень сомнительно.

п,с. Олег, прекращай писать глупости и не провоцируй


22 грудня 2011 23:47

Шановний анонім. Якби козаки чули, до чого привело це православя і на якій мові ви говорите, бо мова є душею народу, думаю вас би по голові православній не погладили, а надавали. wink А козаки думали, що наша Церква стане польською, але чому ж ні росіяни ні поляки нас не люблять? Правильно, бо ми українці. Чому "православна душа" співпрацювала з КДБ, а греко-католицька гнила в Сибірі і Березі Картузькій? angry


22 грудня 2011 23:39

Олег,
вера - это душа народа. У украинского народа душа была православная, а вы ее поменяли на латинскую. После этого какие вы украинцы, вы ж напивляхи. Только вспомните как козаки боролись против вашего предательства и за сохранение православной веры. По вашей лживой истории и лукавой логике они(козаки) тоже не были украинцами?!


22 грудня 2011 23:17

<...>

"предательства православия в 1596 году."
Більшість єпиаскопів, що збираються разом і приймають рішення - це називається: Правильно. smile Православіє як таке, показало своє українське, як і ви, що слова українською не сказали. Якби не УГКЦ, всі б розмовляли на "общепонятном" fellow Який ви Православний? Ви ж не знаєте, що у 10 столітті православна віра відрізняється від тої, яка є у Вас.

відредаговано. Користувач попереджений про неприпустимість переходу на особистості.
адмін


22 грудня 2011 23:02

А еще я считаю современных униатов (неполноценных латынников) плодом и преемниками предательства православия в 1596 году. Это трагедия украинского народа, который в десятом веке принял православную веру, а не латынскую.


22 грудня 2011 22:42

Простите за любительское объяснение, на большее в http://www.religion.in.ua/templates/Default/bbcodes/hide.gifэтой теме не способен.
Любительським це назвати важко.
Увага! У вас немає прав для перегляду прихованого тексту.
Хто з унілатинників себе називає греко-католиком. Це ви так називаєте, чи ви сам собі відповідаєте?
Виходить до 1054 всі були неповноцінні., бо були православними, що належали до Вселенської Церкви. smile
Увага! У вас немає прав для перегляду прихованого тексту.
Я і не грек і не поляк, тому десь з логікою у вас щось не те. Ви ж можете бути ні тим ні тим, правда? А ми не можемо. Є собою, Українською Церквою Київської Традиції.(однією з...)


22 грудня 2011 22:39

Православна церква була під чиїм омофором??? Правильно, не церковної влади, а світської.


Звідки ви це взяли?

А УГКЦ від початку мала статус який??? Правильно, незалежний.


Адміністративної одиниці Католицької Церкви. Після II Ватиканського собору - церква свого права, підпорядкована Конгригації Східних Церков.

Ви кажете, що на Галичині наприкінці 19 ст. перейшло 45000 храмів?


Я писав про храми? Я користувався українськими виданнями та архівними документами, які свідчать, що понад 45000 чоловік перейшли у православ'я.

Якщо ви маєте католицьку освіту, є далеко не українцем, висвячувалися у БПАЦ (назва лише яка), є священиком на Галичині в УАПЦ, значить ви хто???? Правильно. З людиною з важкою долею.


А католицьку освіту має право мати тільки українці? І католиками бути також мають право бути тільки українці? Здається Ви, отче, вже забрехаліся остаточно.

Я не є людиною з важкою долею. До Галичини приїхав, бо тут одружився з українкою. Хіротонію священика отримав в УАПЦ, так як є білоруська православна громада у Львові. Потім в УАПЦ оцінили і інші мої трудові та розумові якості ....

До речі, моя мама етнічна українка .... wink

Я не буду робити з вами таке, що робили Ваші однокурсники.


З моїми однокурсниками у мене чудові стосунки. Тим більше, що освіту я здобував не в Україні. Тому вона визнається в Європі, на відміну від вашої.

Бо якщо я почну вголос догадуватися про Вас, вам буде неприєно


Благословенні гнані за правду....

Путі

Чому ніхто із них не реагує на ВІДВЕРТУ та публічну БРЕХНЮ свого єпископа


Не реагую, бо надрукований на сайті УПЦ КП спільний документ переговорів уповноважених УАПЦ та УПЦ КП. Свідчу, що він на 100% істинний. Все, що поза ним - це брехня.

На сьогодні це єдиний автентичний документ у взаємних звинуваченнях обох сторін. Крім того, виконую обіцянку Тетяні КП - жодного поганого слова про архієреїв УПЦ КП та УАПЦ. До чого закликаю і всіх інших.


22 грудня 2011 22:29

Хто такі "унілатинники"?

Унилатынники - это что-то среднее - ни мужчина ни женщина (гермафродит), ни рыба ни мясо, ни он ни она (оно). Это что-то ненормальное, нелогичное, аномальное.
Унилатынники называют себя греко-католиками. Где вы видели грека католика?
При словосочетании "греко-католик" мне вспоминается морская свинка, которая не имеет отношения ни к свиньям ни к морю. По сути они ни полноценные православные, ни полноценные католики (латынники), а всего лишь какое-то недоразумение придуманое для одурманивания православного люда.
Простите за любительское объяснение, на большее в этой теме не способен. Прфиль у меня другой. Люблю химию.

Я є православним, бо правильно славлю Бога і католиком, бо належу до Вселенської Церкви. Давайте єднатися! Ви себе можете назвати католиком, як я себе православним? Ви хіба не належите до Вселенської Церкви?


Вот в чем ваше лукавство. Вы себя называете "кат(ф)оликами" и трактуете это как "вселенский". Исходя из этого, я вас называю латынниками, потому что вера у вас не православная, а латынская со всеми их ересями и заблуждениями. Для всех будет правильно вас называть латынниками, чтобы не допускать лукавства которое вы только-что продемонстрировали.


22 грудня 2011 22:14

Православний не той, що проти папи, бо тоді і "догналівці" могли б ними бути., а той, хто правильно славить Бога. Я є православним, бо правильно славлю Бога і католиком, бо належу до Вселенської Церкви. Давайте єднатися! smile Ви себе можете назвати католиком, як я себе православним? Ви хіба не належите до Вселенської Церкви? fellow

вибачте, що забалакав проблему. Визнаю, що Путя має рацію.


38   ПУТЯ
22 грудня 2011 22:08

Як красиво забалакали брехню Черпака!
Мистецтво!
Добре. Давайте опустимо всі переваги та недоліки Черпака.
1." Черпак зібрав збори Київської єпархії, на яких повідомив...." Які збори? Регіт і тільки! Хто був на тих зборах? Він один, чи де двоє і трое уапецешніків зібрались в ім’я Кудрякова? Не смішіть зі зборами!!!
2. Черпак на тих "зборах" повідомив відверту, м’яко кажучи, НЕПРАВДУ. У попередньому дописі я перечислив відверто брехливі пункти. Їх є три.
Тепер повернімося до увапецешних забалакувачів. Чому ніхто із них не реагує на ВІДВЕРТУ та публічну БРЕХНЮ свого єпископа??? Чи це в увапеце "церкві-мучениці" прийнято публічно брехати? Чому тема забалакується проблемеми УГКЦ?
Ви під час потопу кричите" пожежа", так здається? Правильно - балакайте. Але зі сторони все видно.


22 грудня 2011 22:06

ну не обєднаєтеся ви без УГКЦ


А ви вже відреклись від Католицтва і знову повернулись до Православ'я?

Якщо так, то давайте єднатись smile