Єпископи лютеран, римо- і греко-католиків закликають Одеського митрополита УПЦ приєднатись до молитви за єдність Церкви


Предстоятель Німецької Евангелічно-Лютеранскької Церкви України єпископ Уланд Шпалінгер, Ординарій Одесько-Сімферопольської єпархії Римсько-Католицької Церкви в Україні єпископ Броніслав Бернацький та Екзарх Одесько-Кримський Української Греко-Католицької Церкви єпископ Василь (Івасюк) звернулися з відкритим листом до митрополита Одеського та Ізмаїльского УПЦ (МП) Агафангела (Саввіна) із закликом взяти участь у спільній молитовній акції українських конфесій за єдність Церкви. Як відомо, Одеська єпархія УПЦ регулярно ігнорує такі заходи, передає кореспондет "Релігії в Україні".

 

Високопреосвященному Агафангелу
Митрополиту Одеському та Ізмаїльскому


Улюблений у Христі брате Агафангеле!


18-25 січня християни усього світу вже сорок четвертий раз зійдуться у своїх храмах для спільної молитви про єдність Христових учнів в рамках всесвітнього Тижня молитов про єдність християн. Традиційна молитва про єдність з ініціативи Об’єднання «Примирення» та за підтримки інших християнських спільнот відбудеться також в католицьких, євангельських та древлєправославних церквах Одеси та Одеської області.

 

Нажаль у минулому гріхи людей призвели до розділення Господньої вівчарні, що заважає нам і сьогодні засвідчити перед світом повноту єдності Христової Церкви. Між різними церковними спільнотами не існує повного спілкування.

 

Проте для всіх нас наказом звучать слова Спасителя: «Нехай всі будуть одне» (Єв. від Ів. 17:21). Ми вважаємо особливо важливим щоб про цю єдність молились усі християни і усі церковні громади. Тоді Господь скоріше дарує нам бажану єдність.

 

Тому ми і звертаємось до Вас, улюблений брате митрополите, із проханням благословити у найближчу неділю 22 січня (на яку у цьому році припадає День соборності України) молитись православне духовенство і вірян у храмах ввіреної Вам митрополії за єдність Церкви, якої бажає Господь її осягнення тими засобами, якими Він Сам хоче.

 

З братською любов’ю та молитвою

 

Єпископ Уланд Шпалінгер
Предстоятель Німецької Евангелічно-Лютеранскької Церкви
України


Єпископ Броніслав Бернацький
Ординарій Одесько-Сімферопольської
єпархії Римсько-Католицької Церкви в Україні


Єпископ Василь (Івасюк)
Екзарх Одесько-Кримський
Української Греко-Католицької Церкви

 

Теги:
504







Матеріали по темі







Для того, щоб коментувати матеріали Religion.in.ua, необхідно авторизуватися на сайті за допомогою сервісу F-Connect, який використовує дані вашого профілю в соціальній мережі Facebook . Religion.in.ua використовує тільки ті дані профилю, доступ до яких ви дозволили сайту



Коментарі розміщюються користувачами сайту. Думка редакції не обов'язково збігається з думками користувачів.
23 січня 2012 06:39

Вот, вот, друзья форумчане, все наши споры показывают лишний раз, что никакие объединения вер невозможны, так как НЕВОЗМОЖНЫ и НЕПРИЕМЛЕМЫ условия на которых предлагают объединяться. Невозможны, да и не нужны! Бог проявляеи Себя в многообразии форм, а не в единообразии. Он, посомотрие Единствен Бог, и Тот явил Себя миру в трех Ипостасях, в Троичности - Триединстве. Что уже говорить о человечестве


12   Vladimir
22 січня 2012 15:30

А як бути з filioque? Я як бути з догматами про папську зверхність і непомильність? А як бути з тим, що лютерани не визнають православного Таїнства Євхаристії?

Питань дуже і дуже багато. Скажете, що все потрібно покрити любовію. Але справжня любов народжується там, де є справжнє сповідання віри... Свої політичні закиди і інтернетівську брехню залиште себі. Живіть в Церкві, а не в політичній організації.


11   Ensiat
22 січня 2012 00:21

Единство в молитве невозможно без единства в вере.

У нас есть единство в вере, п. Философ.
Весь НИКЕО-КОНСТАНТИНОПОЛЬСКИЙ СИМВОЛ ВЕРЫ. Православный. Чего надобно, для молитвы?

не оправдывайте Агафангела, себя не позорьте)


20 січня 2012 14:01

Единство в молитве невозможно без единства в вере.
И как бы не был плох или хорош митрополит Агафангел, в данном случае он абсолютно прав.


20 січня 2012 08:02

Не надо тут за всех подписываться, у нас демократия, а не "совок". Мне лично без полотен Никаса скушно до храпа.

точна-точна! к тому же герой девичьих грез) love
вобщем, браво, бис, просим!

Ой, а что там у нас за тема... ах, Агафангел... ну да, такой помолится... за единство...


20 січня 2012 07:02

Не долго ты радовал нас своим отсутствием.


Не надо тут за всех подписываться, у нас демократия, а не "совок". Мне лично без полотен Никаса скушно до храпа.


7   Зоя
20 січня 2012 05:46

Никас-Микулич ты уже "Автокефал"? Не долго ты радовал нас своим отсутствием.


6   Ensiat
19 січня 2012 23:24

Владика готовий помолитися за єдність Церкви, але при умові покаяння останніх в своїх єресях. Двері Православної Церкви для всіх відкриті, але багато людей не можуть їх знайти, тому що перебувають в духовній сліпоті за свою гординю та інші гріхи. Який зиск буде з спільної молитви без покаяння. Лише покаяння може буде основою для об,єнання церко

Вибачте, але всі останні події переконливо кажуть, що якщо комусь каятися більше ніж іншим, то православним, бо всякий бруд і лайно, перепрошую, тут православні ллють один інщим на голови. Тьху! Аж огидно! І МП не менш, починаючи від закликів до війни (ганьба!) закінчуючи огульним цькуванням на користь московского деспотизму (аж нудить!)... І коли б Владика був би розумний, то плодів християнської любові і смирення бачив би у лютеран і грекокатоликів більше, ніж у "православних" Чаплінів, Каурових та Лукіяників. Вибачте, коли образив когось, але просто погляд зі сторони простої християнської душі.


19 січня 2012 22:33

Як відомо, Одеська єпархія УПЦ регулярно ігнорує такі заходи.
Мушу зазначити, панове, що й Одеська єпархія УАПЦ також ігнорує такі заходи. Бо про яке реальне братерство може йти мова в сучасних умовах???
Зараз поясню, про що я веду мову.
Пригадую, як Предстоятель УАПЦ 16.01.2007 року видав указ про те, що „Преосвященнійший Богдан (Кулик) єпископ Одеський, вікарій Київської митрополії призначається керуючим парафіями УАПЦ в Одеській області”, - вам просто не передати, яке то було щастя. Пригадую, владика Богдан того разу сказав:
„Нині ситуація в Одеській єпархії достатньо складна. УАПЦ на Одещині відчуває на собі шалений тиск з боку єпископа УПЦ-КП Якова (Макарчука), але з Божою допомогою і допомогою добрих людей ми виправимо ситуацію на краще".
Владика Богдан служив у храмі Воскресіння Христового (парохи о.Володимир Клебан і о.Михайло Кушнір) та у каплиці Іова Почаївського (о.Анатолій Кореньков і о.Ярослав Бугринець), було запроваджено служби у каплиці Матері Божої Всецариця, на території Одеського обласного онкологічного диспансеру,у храмі Воскресіння Христового (с.Жовтень, Біляївський район),у селі Крива Балка. Йому активно допомогав пропагувати УАПЦ серед одеських православних представник прес служби УАПЦ в Одесі Ігор Столяров. Була заснована парафія Святої Софії у Одеському обласному центрі СНІДу. Активно розбудолвувалось Одеське духовне училище УАПЦ.
Але з прибуттям Богдана в Одесу тиск лише посилився!
З вини Якова Макарчука був запроторений до тюрми наш отець Ярослав Бугринець з Одеси, якого Яків (Макарчук) у 2008 р. бив в обличчя.
http://www.youtube.com/watch?v=KXbP_TvrEts
Отож, якщо у 2007 р. з благословення владики Богдана Кулика нашу церкву на спільній молитві 26.01.2007 р. представляв о.Олександр Філіппов - то на наступних екуменичних шоу нгашого представника не було, бо не можемо ми бути поряд з нечестивим Яковом Макарчуком..
Суворовський районний суд Одеси ухвалив рішення згідно з яким визнано право власності громади УАПЦ на храм Юрія Переможця в Одесі. Судові суперечки між конфесіями особливо загострилися після силового захоплення Кафедрального Свято-Юрського Собору УАПЦ в Одесі у 2006 р. вірними УПЦ КП, коли настоятеля Кафедрального Собору о.Анатолія Корінькова ганебно вигнали з його храму.Після цього єпископ Одеський УПЦ КП Яків (Макарчук) у ЗМІ вдався до неодноразових образ на адресу вірних УАПЦ. Він ініціював демарші під час засідань Координаційної Ради духовно-світської злагоди. УПЦ КП агресивно виступила проти членства УАПЦ у Координаційній Раді. На жаль, лукавi католики та протестанти не стали захищати нас, хоча ми й просили про це... Одеська єпархія УАПЦ була зруйнована вщент, священики Олександр Бортник та Богдан Мрицак повернулись в УПЦ-КП. Ось такий був реальний "екуменизм". Отож, як казав владика Богдан (тепер Адриан) Кулик, нема сенсу в тому, щоб молитися разом з нечестивими. Так що правий владика Агатангел.


4   Vladimir
19 січня 2012 22:19

Владика готовий помолитися за єдність Церкви, але при умові покаяння останніх в своїх єресях. Двері Православної Церкви для всіх відкриті, але багато людей не можуть їх знайти, тому що перебувають в духовній сліпоті за свою гординю та інші гріхи. Який зиск буде з спільної молитви без покаяння. Лише покаяння може буде основою для об,єнання церков.


19 січня 2012 21:37

Агафангел православней, чем лютеранин и два попежника.

П.С.

Вы в каком году выпустились?Мы с Вами случайно не знакомы?


19 січня 2012 20:17

Диману. А Вы уверены, что Агафангел "блаженней!, чем эти представители других конфессий? Как выпускник Одесской семинарии выскажу по этому поводу сомнения.


19 січня 2012 18:39

Блажен муж, иже не иде на совет нечестивых