Патріарх Філарет поїхав до США нагадати американцям про обов'язок захистити Україну, згідно Будапештського меморандуму 1994 року


Патріарх Філарет поїхав до США нагадати американцям про обов'язок захистити Україну, згідно Будапештського меморандуму 1994 року3 лютого 2015 року очільник УПЦ Київського Патріархату Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет прибув до Вашингтону з наміром взяти участь у Національному молитовному сніданку за участі Президента США Барака Обами. Патріарха супроводжував Патріарший намісник, митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УПЦ КП.

 

Спершу глава УПЦ КП відвідав посольство України у Сполучених Штатах Америки та поспілкувався із послом Олесандром Моциком.

Предстоятель Київського Патріархату обговорив з Олександром Моциком соціально-політичну ситуацію в Україні, російську окупацію Криму та перебіг війни на Донбасі. Олександр Моцик розповів Патріарху Філарету про діяльність посольства України у Вашингтоні та діяльність США у підтримці України у війні за незалежність.

Патріарх Філарет благословив співробітників посольства. Після зустрічі із українськими дипломатами відбулася прес-конференція Предстоятеля Київського Патріархату для засобів масової інформації української діаспори у США та власних кореспондентів українських медіа у Вашингтоні.

Владика нагадав присутнім журналістам, що Україна свого часу довела миролюбність, коли в 1994 році віддала весь потенціал ядерної зброї, який був третім за обсягами у світі. Тоді був підписаний Будапештський меморандум, і гарантами виступили США, Британія та Росія. "Якщо Будапештський меморандум не буде дотриманий, довіра до міжнародних договорів у світі буде втраченою", - зауважив Патріарх Філарет.

Предстоятель Київського Патріархату зазначив, що під час візиту до США буде мати зустрічі з американськими політиками і буде просити у них допомоги і підтримки для України, аби захистити її Незалежність. Архіпастир також закликав діаспору підтримати Україну коштами та гуманітарною допомогою населенню, яке страждає від агресії на Донбасі, а також молитвами за мир та спокій в Українській державі.

3 лютого Патріарх Філарет у приміщенні Конгресу США провів зустріч із членом Палати представників Конгресу США, членом Республіканської партії Пітером Джеймсом Роскамом.

Патріарх та конгресмен обговорили соціально-політичну ситуацію в Україні, а також перебіг бойових дій на Донбасі. Предстоятель Київського Патріархату нагадав конгресмену Роскаму про обов'язок США допомагати Україні у захисті її Незалежності, адже США є гарантом Будапештського меморандуму 1994 року.

У зустрічі також взяли участь Патріарший намісник, митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній та голова парафіяльної ради храму святого Андрія Первозваного у Блумінгдейлі Іван Яресько.

Того ж дня Філарет у Вашингтоні провів зустріч із сенатором від штату Арізона, членом Республіканської партії США Джоном Маккейном. Владика нагородив сенатора церковним орденом Святого княза Володимира І ступеня за активну позицію з підтримки України під час подій Євромайдану та російської окупації Криму та Донбасу.

Також Патріарх Філарет обговорив із сенатором Маккейном соціально-політичну ситуацію в Україні, а особливо ситуацію на фронті. Глава УПЦ КП нагадав сенатору Маккейну про обов'язок США допомагати Україні у захисті її незалежності, позаяк США є гарантом Будапештського меморандуму 1994 року.

Теги:
2559Матеріали по теміДля того, щоб коментувати матеріали Religion.in.ua, необхідно авторизуватися на сайті за допомогою сервісу F-Connect, який використовує дані вашого профілю в соціальній мережі Facebook . Religion.in.ua використовує тільки ті дані профилю, доступ до яких ви дозволили сайтуКоментарі розміщюються користувачами сайту. Думка редакції не обов'язково збігається з думками користувачів.
Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости , не можуть залишати коментарі в даній новині.
Останні коментарі
Опитування
настоятель парафії
парафіяльна рада разом із настоятелем та парафіянами
меценати, за кошти яких зведено храм
державні структури, що займаються реєстрацією парафій
усе, що вирішується на користь моєї конфесії, завжди правильно!
інший варіант