17-18 листопада 2015 року в Києві відбувся Всеукраїнський міжконфесійний семінар, присвячений розробці проекту Стратегії Церков та релігійних організацій України для протидії епідемії ВІЛ/СНІДу в умовах гуманітарної кризи, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УГКЦ.


Проект Стратегії був розроблений на основі напрацювань Наради Церков і релігійних організацій (11 лютого 2015 р., Київ). Під час семінару відбулося обговорення і досягнення консенсусу щодо стратегічних завдань та ключових напрямків діяльності Церков і релігійних організацій у забезпеченні сталості надання послуг з профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки для досягнення цілей Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014-2018 рр. Організаторами заходу виступила Громадська рада при Міністерстві охорони здоров’я України для співпраці з ВРЦіРО за підтримки Об’єднаної програми ООН з ВІЛ/СНІДу (ЮНЕЙДС).

«Ми проводимо вже другу зустріч за цей рік завдяки ініціативі з боку ВРЦіРО. Ми стурбовані ситуацією в країні та станом розповсюдження епідемії, тому що наша статистика не каже про покращення. Війна на Сході країни, вимушені переселенці, військова служба, доступ до окупованих територій – усе це додає фактори ризику для більшого розповсюдження хвороби. Наш досвід співпраці доводить, що релігійні організації надають ключову допомогу в часи кризи і мають великий потенціал для зміни в ситуації», - заявив керівник Об’єднаної програми ООН з ВІЛ/СНІДу (UNAIDS) в Україні п. Яцек Тишко.

Представник чергового головуючого у ВРЦіРО Ігор Лук’янов (Українська Християнська Євангельська Церква) зазначив, що запобігти поширенню інфекції можна тільки шляхом якісної спільної роботи з боку держави, громадського сектору та релігійних громад.

Голова Громадської ради при МОЗ з питань співпраці з ВРЦіРО, священик УГКЦ Андрій Нагірняк підкреслив, що активна позиція для залучення до роботи має починатися від самих релігійних громад: «Релігійні громади роблять чимало для запобігання епідемії. Але часто нам бракує власної активності для співпраці з представниками державних і громадських організацій. Ми також можемо мати вплив на формування соціальної політики держави, бо потенціал залучення ЦіРО до протидії епідемії ВІЛ/СНІДу достатньо високий».

Нерідко представники держави згадують про потенціал релігійних спільнот тільки за часів гострої кризи, вважає виконавчий секретар Комісії з питань соціального служіння ВРЦіРО, священик УПЦ КП Сергій Дмитрієв: «Серед представників державних органів досі існує стигма стосовно релігійних організацій. До нас звертаються по допомогу, коли ситуація стає критичною. Проте ми простягаємо руку співпраці, бо віримо, що релігійні громади можуть стати сильним інструментом у протидії епідемії».

Ця Стратегія дасть змогу підготувати механізм залучення релігійних організацій до протидії епідемії ВІЛ/СНІДу в Україні, особливо щодо морального виховання суспільства, зокрема молоді, профілактики, інформування населення та зниження рівня дискримінації ВІЛ-позитивних осіб.

Теги: