Глава УГКЦ наголошує на подвійній ідентичності греко-католиків


Глава УГКЦ наголошує на подвійній ідентичності греко-католиківГлава УГКЦ Верховний архієпископ Святослав в інтерв’ю для католицької агенції «Acistampa» заявив, що зустріч Папи Римського та Патріарха РПЦ в Гавані - лише початок на шляху до екуменізму, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УГКЦ.

На думку глави УГКЦ, греко-католики не повинні фіксувати своєї уваги тільки на одному пункті цієї зустрічі, на Декларації, а радше, повинні думати про те, що робити далі. Насамперед потрібно звільнити релігію від політики, бо не можна миритися з геополітикою.

 

Необхідно розпочати спільний шлях до єдності, який пролягає через правду і справедливість, зазначив Святослав. Для цього важливо почати реальний діалог між обома сторонами, не звинувачуючи один одного, не вважаючи іншого за супротивника: «Ми можемо віднайти заново наші спільні корені».

Святослав наголосив, що ідентичність УГКЦ має два виміри.  З одного боку,  УГКЦ розділяє з Православними Церквами, зокрема з РПЦ, літургію, богослов'я і навіть частину історії. Але є й інший бік, невід'ємна частина ідентичності УГКЦ, -  сопричастя з наступником Петра.

 

«Ми повинні  бути служителями християнської єдності, особливо в спілкуванні з православними братами. Це є частиною нашої нинішньої місії. Про це багато разів говорив святий Іван Павло II і навіть Папа Венедикт XVI», - додав він.

Теги:
614Матеріали по теміДля того, щоб коментувати матеріали Religion.in.ua, необхідно авторизуватися на сайті за допомогою сервісу F-Connect, який використовує дані вашого профілю в соціальній мережі Facebook . Religion.in.ua використовує тільки ті дані профилю, доступ до яких ви дозволили сайтуКоментарі розміщюються користувачами сайту. Думка редакції не обов'язково збігається з думками користувачів.
Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости , не можуть залишати коментарі в даній новині.
Опитування
настоятель парафії
парафіяльна рада разом із настоятелем та парафіянами
меценати, за кошти яких зведено храм
державні структури, що займаються реєстрацією парафій
усе, що вирішується на користь моєї конфесії, завжди правильно!
інший варіант