Глава УГКЦ у Польщі: «Для повного прощення між поляками і українцями ще потрібно багато зробити»


Глава УГКЦ у Польщі: «Для повного прощення між поляками і українцями ще потрібно багато зробити»Глава Української Греко-Католицької Церкви Верховний архієпископ Святослав під час прес-конференції у польському місті Гнєзно в рамках офіційного візиту до Польщі 9-13 березня заявив про польсько-українські відносини, що тема примирення ще не зачепила все українське суспільство, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УГКЦ.

 

За словами глави УГКЦ, здебільшого про це мовиться тільки на Заході України, де більше присутня Українська Греко-Католицька Церква. Щодалі від кордону, то менше люди свідомі цього. Так само і в Польщі. Це значить, що все суспільство ще мусить усвідомити собі всю правду і прагнути поєднання.

Предстоятель зауважив, що поляки та українці пережили між собою дві війни у ХХ столітті. І ті рани від воєн ХХ століття ще досі болять і українцям, і полякам.

«Вважаю, що обабіч кордону ми ще маємо дуже багато роботи, – вважає він, – можу сказати про український бік, бо мені це ближче. Найперше мусимо вчити історію і відкрити правду. Адже, як відомо, ще донедавна на наших теренах не було історії, а була ідеологія. Неможливо було відкрити архіви і дізнатися, що насправді відбувалося чи на Волині, чи на інших територіях України. Поляки мають інститут національної пам'яті. Українці теж. Але він був заснований, потім, фактично, похований і недавно знову почав активно діяти. І зараз, наприклад, якщо хтось відвідає архів у Львові, то побачить, що 99 відсотків тих, хто працює у львівському архіві, то це – поляки. А нам, українцям, ще належить багато зробити. Минуле керівництво України не було зацікавлено в такому вивченні архівів і не заохочувало до нього. Можливо, зараз ситуація зміниться. Тож мусимо вивчати і відкривати правду».

Щодо Української Греко-Католицької Церкви, то, відзначив її Предстоятель, вона мусить голосити правду і голосити про можливість прощення. «Бо тільки Церква може про це говорити. Історики говорять про факти, політики експлуатують сентименти. А хто може оздоровити пам'ять? Тільки християнське сумління і Церква», – сказав глава УГКЦ.

«УГКЦ є лідером з пропагування цього взаємного прощення в Україні і промовляє до сумління своїх вірних. Але в Україні є ще інші конфесії, які теж мусять це робити», – підкреслив Верховний архієпископ Святослав.

Теги:
601Матеріали по теміДля того, щоб коментувати матеріали Religion.in.ua, необхідно авторизуватися на сайті за допомогою сервісу F-Connect, який використовує дані вашого профілю в соціальній мережі Facebook . Religion.in.ua використовує тільки ті дані профилю, доступ до яких ви дозволили сайтуКоментарі розміщюються користувачами сайту. Думка редакції не обов'язково збігається з думками користувачів.
Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости , не можуть залишати коментарі в даній новині.
Опитування
настоятель парафії
парафіяльна рада разом із настоятелем та парафіянами
меценати, за кошти яких зведено храм
державні структури, що займаються реєстрацією парафій
усе, що вирішується на користь моєї конфесії, завжди правильно!
інший варіант