Єпископ УГКЦ: «Календар – це умовність. І важливо, щоб умовності нас об’єднували»


Єпископ УГКЦ: «Календар – це умовність. І важливо, щоб умовності нас об’єднували»22 грудня у студії «Живого радіо Воскресіння» відбулася «Добра розмова» з владикою Борисом (Ґудзяком), єпископом єпархії Cвятого Володимира Великого у Франції, президентом Українського католицького університету, ієрархом, який очолює Відділ зовнішніх зв’язків УГКЦ, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УГКЦ.

Темою розмови були розбіжності між юліанським та григоріанський календарями - чи можливо їх об’єднати та святкувати Різдво і Воскресіння всім народам, громадам, країнам разом?

«Я маю різний досвід щодо цього, оскільки я виростав за новим, григоріанським календарем у Штатах. Потім при патріарху Йосифу в Римі ми жили за старим календарем. Потім я повернувся до Бостона, де були два календарі в одному храмі. Відтак переїхав до України, де 20 років жив за старим календарем. Тепер у Франції та в Бельгії ми починаємо розглядати це питання», – сказав владика Борис.

Владика зауважує, що з кожним століттям різниця днів у календарях збільшуватиметься. І така ситуація призведе до зміни дат: «У 2100 році різниця у календарях буде 14 днів, і Різдво вже не буде 7 січня, а буде 8 січня. За 100 років буде 9, а ще за сто буде 10 січня».

Також він пояснює ситуацію та емоційну дилему, перед якими постають прихожани УГКЦ в Європі. Адже загальні гуляння та вихідні дні випадають на святкування Різдва римо-католиків. А православні, що притримуються старого календаря, змушені власними силами створювати святкову атмосферу та брати вихідні дні.

«Календар – це умовність. І важливо, щоб умовності нас об’єднували. Коли ми святкуємо разом – це прекрасно. А коли наші свята стають темою розрізнення – це прикро», – пояснив архиєрей.

Вирішення цієї проблеми владика вбачає в об’єднанні. Але це рішення має прийматися на державному й політичному рівнях. І обов’язково за згодою всіх сторін.

«Я дуже хотів би, щоб ми всі перейшли на новий календар, тому що більшість християн його вживають, – сказав єпископ Борис. – І оскільки це є умовність, то варто нам до цієї більшості долучитися – це буде легше, я не кажу, що це буде правильніше астрономічно, бо це є беззаперечний факт. Але це в багатьох точках нам створить канали контактів і єднання. Але зміна календаря має бути здійснена в консенсусний спосіб, бо в минулому зміни календаря ділили громади. І, думаю, що важливо, щоб уся країна перейшла, щоби разом греко-католики з православними зробили цей крок».
Теги:
412Матеріали по теміДля того, щоб коментувати матеріали Religion.in.ua, необхідно авторизуватися на сайті за допомогою сервісу F-Connect, який використовує дані вашого профілю в соціальній мережі Facebook . Religion.in.ua використовує тільки ті дані профилю, доступ до яких ви дозволили сайтуКоментарі розміщюються користувачами сайту. Думка редакції не обов'язково збігається з думками користувачів.
28 грудня 2016 12:52

dima222,
Він підтримав 25 вихідним, бо в нього на парафії престольне свято в честь Спиридона Триміфунтського,так що причина в іншому.


1   dima222
28 грудня 2016 10:35

Данилевич из УПЦ МП о 25 декабря: "Лично я не против... поддерживаю выходной в этот день" https://fraza.ua/news/26.12.16/255960/upts-rasskazali-pochemu-25-dekabrja-mozhet
-byt-vyhodnym-dnem.html


Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости , не можуть залишати коментарі в даній новині.
Останні коментарі
Опитування
настоятель парафії
парафіяльна рада разом із настоятелем та парафіянами
меценати, за кошти яких зведено храм
державні структури, що займаються реєстрацією парафій
усе, що вирішується на користь моєї конфесії, завжди правильно!
інший варіант