Синод УПЦ підкреслює важливість взаємодії зі Збройними Силами України


Синод УПЦ підкреслює важливість взаємодії зі Збройними Силами України29 грудня у резиденції Предстоятеля УПЦ (МП) на території Києво-Печерської лаври відбулося останнє у 2016 році засідання Синоду УПЦ (МП). Церковне керівництво схвалило звіти голів Синодальних установ за цьогорічну діяльність і висловило їм подяку, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УПЦ.

 

Окремо Синод зупинився на діяльності Синодального відділу по взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України (голова - митрополит Білоцерківський і Богуславський Августин (Маркевич)). Синод "підкреслив важливість взаємодії Української Православної Церкви зі Збройними Силами України". Він доручив Учбовому комітету УПЦ розробити навчальний курс з духовно-пастирської опіки військовослужбовців Збройних Сил України для студентів вищих духовних навчальних закладів УПЦ та ввести його викладання з ІІ півріччя 2016/17 навчального року.


Крім того, Синод висловив "стурбованість у зв’язку з випадками недопущення священнослужителів Української Православної Церкви до духовної опіки військовослужбовців Збройних Сил України". Очевидно, Синод мав на увазі поодинокі випадки, коли священикам УПЦ, які хотіли відвідати військових у зоні АТО, не давали дозволу це зробити. Разом з тим відомо, що УПЦ проігнорувала прохання Міноборони призначити капеланів для бійців АТО.


На цьому засіданні члени Синоду закликали єпархіальних єпископів "до активної духовно-пастирської опіки військовослужбовців, учасників бойових дій та їхніх родин у ввірених їм єпархіях".

Для посилення благодійної, соціальної і гуманітарної роботи в єпархіях Синод доручив Відділу з соціально-гуманітарних питань розробити навчальні програми та провести тренінги для керівників єпархіальних відділів і координаторів проектів соціально-гуманітарної спрямованості. Цьому ж відділу Синод наказав "продовжувати і розвивати українські та міжнародні партнерські програми в соціально-гуманітарній сфері".

Також Синод прийняв «Положення про Юридичний відділ Української Православної Церкви» і доручив цьому відділу протягом 2017 року забезпечити контроль своєчасного приведення статутів (положень) установ УПЦ у відповідність до вимог Податкового кодексу України.

Теги:
604Матеріали по теміДля того, щоб коментувати матеріали Religion.in.ua, необхідно авторизуватися на сайті за допомогою сервісу F-Connect, який використовує дані вашого профілю в соціальній мережі Facebook . Religion.in.ua використовує тільки ті дані профилю, доступ до яких ви дозволили сайтуКоментарі розміщюються користувачами сайту. Думка редакції не обов'язково збігається з думками користувачів.
2 січня 2017 11:08

А потім сидіти у ВР коли вшановують загиблих героїв. Логіка? wink 


Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости , не можуть залишати коментарі в даній новині.
Останні коментарі
Опитування
настоятель парафії
парафіяльна рада разом із настоятелем та парафіянами
меценати, за кошти яких зведено храм
державні структури, що займаються реєстрацією парафій
усе, що вирішується на користь моєї конфесії, завжди правильно!
інший варіант