Християнський університет випустив фахівців для християнських ЗМІ

3 06 2009 |
, Релігійно-інформаційна служба


У стінах Київського християнського університету (КХУ) 30 травня відбувся перший випуск студентів-заочників програми «Журналіст, редактор християнських ЗМІ», які вже поповнили лави обласних інформаційних центрів ВСЦ ЄХБ. Проте експерти вважають, що випускникам буде важко конкурувати з власниками дипломів світських закладів.
Християнський університет випустив фахівців для християнських ЗМІ Факультет християнської журналістики був відкритий у серпні 2007 року з ініціативи та за підтримки Всеукраїнського союзу церков євангельських християн-баптистів, як відповідь на гостру потребу церкви і суспільства в фахівцях подібного профілю, повідомила РІСУ керівник факультету Олена Мокренчук. Дворічна заочна програма розрахована на підготовку спеціалістів з висвітлення питань діяльності церкви і духовного життя суспільства.
Крім основних предметів (систематичне Богослов'я, апологетики, історія Церкви, жанри журналістики, стилістика і редагування, комунікативні технології, психологія, соціологія, логіка, фотожурналістики і т. п.) викладаються курси, що розроблені викладачами та студентами КХУ, такі як: «Біблія як підручник журналістики», «Біблійні основи інформаційного служіння», «Теорія та методика творчості християнина-журналіста», «Жанри християнської журналістики», «Історія протестантських ЗМІ», «Сучасний стан християнської журналістики в Україні та перспективи її розвитку», «Правові основи християнської журналістики» та інші. До викладання запрошуються як спеціалісти християнських, так й світських закладів, зокрема, Інституту журналістики КНУ ім. Т. Шевченка.
Як повідомила Олена Мокренчук, цьогорічні випускники стали працівниками регіональних інформаційних відділів та видань ВСЦ ЄХБ.
«Фахівцям, що закінчили програму КХУ, важко конкурувати на ринку праці у нецерковних ЗМІ з колегами, що мають диплом світських вишів», – коментує професор Інституту журналістики КНУ ім. Т. Шевченка Алла Бойко. – Навчання у християнському університеті можна розглядати як курси підвищення кваліфікації для працівників власних прес-служб союзу баптистів». Проте А. Бойко зауважила, що студенти програми мають бажання вчитися та творчий потенціал.
У планах факультету – перехід на трирічну програму навчання, збільшення кількості студентів на курсі з сьогоднішніх 10 до 30 осіб, розширення кількості пропонованих дисциплін та більш глибоке вивчення профільних предметів. «Ми віримо, що у майбутньому зможемо запропонувати абітурієнтам бакалаврські та магістерські програми на рівні зі світськими закладами», – ділиться планами керівник факультету. На думку Алли Бойко, КХУ варто було – разом з іншими релігійними громадами України – зробити спільну навчальну програму для релігійних журналістів на рівні факультативів. Серед інших аспектів підготовки фахівців, професор зауважила, що студенти майже не читають світської преси, відповідно, не спостерігають за тенденціями, що відбуваються у галузі.
Теги:
445







Матеріали по темі







Для того, щоб коментувати матеріали Religion.in.ua, необхідно авторизуватися на сайті за допомогою сервісу F-Connect, який використовує дані вашого профілю в соціальній мережі Facebook . Religion.in.ua використовує тільки ті дані профилю, доступ до яких ви дозволили сайту



Коментарі розміщюються користувачами сайту. Думка редакції не обов'язково збігається з думками користувачів.
Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости , не можуть залишати коментарі в даній новині.
Останні коментарі
Опитування
настоятель парафії
парафіяльна рада разом із настоятелем та парафіянами
меценати, за кошти яких зведено храм
державні структури, що займаються реєстрацією парафій
усе, що вирішується на користь моєї конфесії, завжди правильно!
інший варіант