Заступник голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ (МП) протоієрей Миколай Данилевич у коментарі з приводу законопроектів 4128 і 4511 заявив, що разом з його конфесію проти вказаних законопроектів висловилися й інші конфесії, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УПЦ.

Отець Миколай нагадав про виступ на «Радіо Марія» єпископа Харківсько-Запорізької дієцезії Римо-Католицької Церкви Станіслава Широкорадюка. «Він сказав тоді “Навіщо створювати для ЦЕРКВИ клітку з особливим статусом?”. Зверніть увагу, що про це говорив не представник УПЦ, а римо-католицький єпископ в Україні. Владика Станіслав, говорячи про “особливий статус”, мав на увазі законопроект 4511», - сказав представник УПЦ.

Далі він наводить іншу оцінку римо-католицьким єпископом законопроекту депутата Верховної Ради Віктора Єленського № 4128: «Щодо закону ЄЛЕНСЬКОГО №4128. Це АНАРХІЯ. Створюється корупційна схема для того, щоб вільно переходили парафії в КИЇВСЬКИЙ патріархат… …таких законів не повинно бути! Є ЮРИДИЧНА ОСОБА! Яка має право на свою власність, права. А тут хочуть зробити як на МАЙДАНІ. Проголосуємо, і все! На майдані біля церкви революції іде… Це те саме РЕЙДЕРСТВО!».

Також заступник голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ зазначає: «Активно проти цих законопроектів виступали й інші релігійній конфесії та організації, зокрема, такі, як Українська Лютеранська церква та Об’єднання іудейських релігійних організацій України. Варто зазначити, антицерковні ініціативи знайшли підтримку тільки у “Київського патріархату”».

Теги: