«Всі вихідні ми провели у Почаєві. Спілкувалися з людьми, пояснювали про Різдво 25 грудня, ділилися думками та підкріплювали це фактами. І знаєте що? Люди нас чули, радо сприймали і активно долучалися до обговорення. Це перемога! Бо ж розумієте специфіку регіону, де все ще досі церква МП», – пишуть ініціатори акції у Фейсбуці.

«Люди відкриті, готові спілкуватися, підписуються за спільну дату святкування Різдва. Ми пропонуємо дискусію про Різдво і в Почаєві. Хоч тут свої особливості, і територіальні, і релігійні, але нам важливо чути думку людей», – повідомляють активісти.

Втім, позитивну репутацію мешканців Почаєва «підмочило» духовенство УПЦ (МП). Цього разу уїдливим коментарем із вульгарними натяками на адресу прихильників святкування Різдва 25 січня відзначився ректор Почаївської семінарії архієпископ Шумський Іов (Смакоуз), вікарій Тернопільської єпархії, якого Синод РПЦ направив служити в УПЦ (МП) у 2018 році.

Свій коментар владика Іов розмістив на сторінці у фейсбуці: «…Слышал после всенощной, что там какая-то «партия гуцулов» агитировала, чтобы у нас все было не так, как у москалей… Хочется послать их по-доброму на их родные полонины сосать родные смерички та в трембиты дуть…».

Нагадаємо, що раніше фейковий "Союз православних журналістів" і Тульчинський митрополит УПЦ (МП) почали використовувати вирази, близькі до нецензурної лексики.

Теги: