Вхід

У вас немає акаунту на Religion.in.ua? Зареєструйтесь

4
о. Олег [профіль]

Пан "Ортодокс" , ні одної внятної відповіді. Ні одного факту, ні одного прізвища, лише штампи. Прошу ВГОЛОС назвати прізвища тих, про кого ви писали. Я не боюся правди, а Вам чомусь страшно. Не будьте боягузом. Якщо маєте "компромат" : факти на стіл.
До речі я не ксьондз, а ви не ортодокс.

3
о. Олег [профіль]

Ніхто не писав про розквіт. Але поїдьте на сільську парафію Галичини і н.д одещини і порівняйте проповіді. Я не кажу про розквіт знань в УГКЦ, але порівняти було б цікаво. А краще і простіше послухати по радіо проповід єпископів тих і тих. Де буде "брєд" налегко здогадитись. (владика Ісіченко є приємним винятком). А про симонію поцікавтесь трішки більше.
Я не ідеалізую наш Катихизм, але не помиляється той, хто нічого не робить. А ці "помилки" так звані є нашим баченням, і не чиїмсь іншим. Дискусія, яка розпочата, це не порівняння з РКЦ, а з т.зв. православям. Він не ідеальний, у ньому можна знайти прогалини, але це щось, що наше, а не когось одного. Переконаний, що це не остаточна версія Катихизму, бо життя церкви триває.

"ПРАПОР ВАМ В РУКИ І ТРАНСПАРАНТ НА ПЛЕЧІ, БОГ В ПОМІЧ!!!" Дякую.
"Коли? Як Міша дозволив?" Докази про дозвіл є?
"О все так, кров православних лив рікою. Цеж не кров, латинян, це ж "схизматики", яких можна..." Чию кров пролив Йосафат окрім своєї? Імя і прізвище хоч 1-ї людини можете назвати?
"і св.кн. Володимир і кн. Ольга теж були латинянами!" Ні, вони були греко-католиками: вірними східньої традиції, що була у єдності з Римом.
"Якщо освіченість полягає в тому, щоб вміло, якнайправдоподібніше маніпулювати Святим письмом, канонами Церкви, кому така освіченість потрібна? Богу?" цікаве оправдання .
"Ви визначіться як відноситися уніатам до козацтва, а то роздвоєння виходить, а так і до патології недалеко." Козацтво відіграло негативну роль, коли віддали Україну під ярмо Росії, ви з цим не згідні?
"Вам пофамільно, чи попарафіяльно перерахувати уніатських ксьондзів, кому скільки дали за перехід в унію на початку 90." Хоча б одне прізвище назвіть і я перед вами вибачуся.

2
о. Олег [профіль]

"Уніати" зберегли мову і культуру. Не спольщились, як того очікували. Новітню незалежність хто відстоював? УГКЦ. Коли всі конфесії чекали, що з того буде, наші священики і вірні голодували на Арбаті.
Сагайдачний знайшов волю? А що він з нею зробив? Козацтво одягло Україні ярмо, 1654 рік не памятаєте? А церква відродилася лише завдяки унії. До речі, Шевченко був охрещений у родині греко-католиків. І це не маячня. У їх хаті читали латиною, в той час, як православні священики були майже неписьменні. Кого виганяли з 1 курсу Львівської семінарії, за 2-3 роки ставав благочинним в Православній церкві, а відтак навіть єпископом. Треба буде імен, можу назвати.
Св. Йосафат найбільше збудував після своєї смерті. Що не так зробив за життя Йосафат. Назвіть 1 факт.
Зациклюєтеся на Римі якраз ви. А наша церква росте і розвивається. Рівень освіти духовенства є у десятки разів вище від православного, де свячення отримуються лише через гроші, а не знання. В УГКЦ велике майбутнє, бо це не політичний, а Божий проект. По плодах пізнається дерево. Якщо ви не бачите очевидні плоди нашої Церкви, то ви сліпець.

1
о. Олег [профіль]

Перефразовуючи відоме: "Ты чей друг, мой или медведя", автор швидше не мій друг, а "ведмедя".
Не ображайтесь на те, що ваших побажань автори Катихизму не врахували.

Автор цього "опусу" має дуууууже великі комплекси по відношенню до своєї Церкви. Чи Ви хоч раз пробували уявити, що би було з Україною, якби не було УГКЦ. А може і держави б не було? До речі і вас також. Який вихід на 1596 рік для виходу церкви з кризи був у наявності окрім Унії? Назвіть хоч один. Ріки крові принесла не Унія, а хтось ззовні. Люди вмирали за єдність, а вице називаєте помилкою. Помилкою є ваш "докторат"!

У посиланнях чомусь немає посилань на українських авторів, н.д. о.д-ра Бориса Гудзяка, з його дослідженнями теми Унії, що зайвий раз доводить про закомплексованість статті.

smile

НОВИНИ

Всі матеріали

популярне
останні коментарі

При участии «Кремлевской стратегии» и духовничестве мит...

MichaelWeP

MichaelWeP написал:

Вы вашу . Предлагаю также посмотреть пользительные сайты https://tinyurl.com/2pmdaqvf магнитный корректор осанки выравнивает линию позвоночника АКЦИЯ! -53% СКИДКА https://tinyurl.com/2dwm7zb7 Безопасное лечение спины без дорогих операций АКЦИЯ! -53% СКИДКА https://tinyurl.com/2pmdaqvf магнитный корректор осанки АКЦИЯ! -53% СКИДКА https://baoly.ru/d3d3 магнитный корректор осанки АКЦИЯ! -53% СКИДКА https://baoly.ru/74 Безопасное лечение спины без дорогих операций АКЦИЯ! -53% СКИДКА @good= 52dsffg6$%^dsgewtettt

Глава УПЦ (МП) закликав Путіна «негайно припинити брато...

Onufriy

Onufriy написал:

Дивовижно, але Онуфрій навіть засудження московської агресії використав для пропаганди "мишебратства" і єресі "єдинокупелія":
"просимо негайно припинити братовбивчу війну. Український і російський народи вийшли із Дніпровської купелі хрещення"

Глава ПЦУ засудив спільну агресію РФ і Білорусі проти У...

Onufriy

Onufriy написал:

Війна проти України породжена багаторічною проповіддю проклятої єресі "російського світу"

Церкви в Україні не платять податків? Пояснюємо, які са...

dutchak1

dutchak1 написал:

Стаття з суміші цитат напівграмотних спеців, розведена такими ж напівграмотними штатними релігієзнавцями.

Депутати з УПЦ (МП) зареєстрували законопроєкт про скас...

dutchak1

dutchak1 написал:

Якщо вони такі-сякі, то давайте тут, читачі і редактори, самим пропонувати і обговорювати зміни до релігійного закону, які необхідно внести. Вихідна позиція, і тут такі-сякі праві - в цій редакції релігійний закон в частині переходу парафій ніхто не виконує.
  • Нравится

Синод ПЦУ звинувачує УПЦ (МП) у тиску і захопленні храм...

dutchak1

dutchak1 написал:

Зрозуміло, що в нас відносини між деякими церквами складні, але Заява Священного Синоду Української Православної Церкви (Православної Церкви України) від 24 Травня 2021 “Щодо систематичного втручання.....” в тому місці, де йдеться про рішення Великої Палати Верховного Суду по справі № 910/10011/19, є дуже неякісний текст. Можна догадуватися, що це цілком продукт українських юристів, які працюють чи надають послуги ПЦУ і цей текст сьогодні завдає шкоди репутації ПЦУ. Взагалі, до явища “український юрист” необхідно підходити дуже обережно. “Український юрист” це як “Советское шампанское”, і не советское і не шампанское. Що відбулось в дійсності? Там, на початках, було опубліковано тільки вступну і резолютивну частину, де дійсно позивачу було повністю відмовлено в задоволенні позову що і було, очевидно, юристами ПЦУ сприйнято як рішення про законність такої зміни підпорядкування. Тут треба було почекати повного тексту рішення, яке появилось тільки через місяць. Рішення складне і коротко його можна викласти так. Позивачам було відмовлено в задоволені позову в зв'язку з тим, що в дійсності релігійна громада с. Сутківці, Хмельницької області не змінила свого підпорядкування, не вийшла з юрисдикції Російської Православної Церкви в Україні (яка іменує себе УПЦ) та не ввійшла до Православної Церкви України. Про це свідчить навіть сьогоднішній запис про громаду в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань. І суд пише, що реєстрація змін до статуту незавершена. Завершена буде тільки після внесення змін в ЄРД і тільки тоді це буде рахуватись змінами в статуті, які потім можна позовом визнавати недійсними, а "судове рішення про задоволення такої позовної вимоги є підставою для приведення суб`єктом державної реєстрації відомостей про Релігійну організацію, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, у відповідність до відомостей статуту Релігійної організації в попередній редакції".

О переходах из УПЦ МП в ПЦУ и визите патриарха Варфолом...

dutchak1

dutchak1 написал:

Очевидно йдеться про судове рішення, яке опубліковано на днях - рішення Великої Палати Верховного Суду по справі №910/10011/19 щодо законності зміни релігійною громадою с. Сутківці, Хмельницької області свого підпорядкування. Але треба ще чекати, там тільки вступна та резолютивна частини. Почитаєм, проаналізуєм, цікаво ж як суд розрулить ті правові гібриди, які утворені нашим придуркуватим релігійним законом. 😁

О, сколько нам открытий чюдных,

Готовят просвещенья дух...

Андрій Юраш: релігійні організації «не можуть не реагув...

dutchak1

dutchak1 написал:

Як кажуть земляки - "пустився берега" wink 

Голова Юрвідділу УПЦ (МП) домагається звільнення Андрія...

adminos

adminos написал:

Дякуємо за зауваження. Посилання в тексті новини виправили, також можете перейти безпосередньо до новини 2018 року:
"Парламент пошел навстречу верующим УПЦ (МП), которые хотели её переименования"

Голова Юрвідділу УПЦ (МП) домагається звільнення Андрія...

dutchak1

dutchak1 написал:

  Покажіть нам оте "самі віряни УПЦ (МП) і просили перейменувати свою конфесію".  Не відкривається. 

Гаряче Різдво. Московський патріархат скасовує рішення ...

dutchak1

dutchak1 написал:

Там ще все попереду... В Рахівському районному суді Закарпатської області є справа № 305/2247/19 і прийнята ухвала про прийняття та призначення до розгляду про визнання неповноважними загальних зборів релігійної організації «Релігійна громада Української Православної церкви Свято-Успенського храму с. Ділове Рахівського району Закарпатської області, проведених 17 лютого 2019 року, визнання недійсними і скасування рішень загальних зборів релігійної організації, оформлених Протоколом № 1 від 17 лютого 2019 року і зобов`язання третіх осіб вчинити певні дії. Призначене підготовче засідання на 09:30 годин 11 березня 2021 року.

Крім того є касація у Верховному Суді і ухвалено відкрити касаційне провадження у цій справі, витребувати із Рахівського районного суду Закарпатської області цивільну справу № 305/2229/19 за позовом релігійної організації «Релігійна громада Свято-Успенського храму Української православної церкви» (Православної церкви України) до ОСОБА_1 , третя особа - ОСОБА_2 , про зобов`язання вчинити дії.

Надіслати учасникам справи копії касаційної скарги та доданих до неї документів, роз`яснити їм право подати відзив на касаційну скаргу, який за формою і змістом має відповідати вимогам статті 395 ЦПК України, у строк до 22 січня 2021 року.Моральні аксіоми Сьомого Вселенського Собору

dutchak1

dutchak1 написал:

Ствердження, що в часи "священного союзу" Церкви та держави існувало громадянське суспільство яке чимало потерпало - дуже сміливе. Ну а благочестивій імператриці Ірині було набагато легше збирати Собор названий Церквою Сьомим, Святим, Вселенським і розлядати питання які, на думку Д.Таргонського, були особливо важливими. В імператриці не було необхідності зважувати на такі дурниці, як права людини чи різні там міжнародні конвенції, які її майже примушували підписувати і заставляли потім гармонізувати власне законодавства із ЄС, . Не було і в неї необхідності переконувати віруючих в її намірах “йти в Європу”. Ну а ствердження автором, що у нас є політичний тиск на віруючий електорат — це з опери “Мы живём, под собою не чуя страны, Наши речи за десять шагов не слышны”

При участии «Кремлевской стратегии» и духовничестве мит...

Ruzanablons

Ruzanablons написал:

Уникальный лазерный проектор, который мгновенно превращает любую стену, дом или потолок в созвездие тысячи и тысячи огней. Можно использовать как внутри помещения, так и на улице. Просто включите его в сеть - и наслаждайтесь! Быстрая доставка! Скидка! Успей заказать! https://fedorovkarb.ru/lazernyj-proektor-dlya-rozhdestva/

Пастор Андрей Гамбург: «Пост — это личное решение челов...

Ruzanablons

Ruzanablons написал:

Уникальный лазерный проектор, который мгновенно превращает любую стену, дом или потолок в созвездие тысячи и тысячи огней. Можно использовать как внутри помещения, так и на улице. Просто включите его в сеть - и наслаждайтесь! Быстрая доставка! Скидка! Успей заказать! https://bit.ly/38IU8X4