Вхід

У вас немає акаунту на Religion.in.ua? Зареєструйтесь

251
Никас [профіль]

Молодець, Марку, тут я з тобою згоден.
Ти в курсi, напевно, що прот. Анатолiй Зiнкевич одружений з дочкою працiвника КДБ з Санкт-Петербургу.
Ще вони шось про Мефодiя говорять... Лицемiри!

250
Никас [профіль]

Створювалися нові єпархії, ставилися молоді архиєреї, і лише в Харкові та Одесі збереглися великі єпархії.Черноморец прав. Почему не восстановили Измаильско-Болградскую епархию, существовавшую до 1948 года? Это очень странно. Агафангел имел слишком большой вес, наверное, потому не рискнули.
Могли бы также возобновить Дрогобычско-Самборскую епархию.
Также могли бы поделить Черновицкую епархию (образовать Кицманско-Заставновскую епархию) и Николаевскую епархию (образовать Вознесенско-Первомайскую епархию).
Также могли бы поделить Тернопольскую епархию, восстановив Кременецко-Збаражскую епархию, существовавшую краткое время в 1992 г. под временным руководством Иакова Панчука, перешедшего в УПЦ-КП.
Ивано-Франковскую епархию тоже можно было бы поделить, хотя это, конечно, маловероятно, так как делить там нечего.
Коли я ще в рукопису прочитав майбутню книгу тоді просто Олександра Драбинка «Православ’я в посттоталітарній Україні» я привітав усіх із народженням в УПЦ талановитого історика
А что там уникального? Ему, помоему, бывший священник УАПЦ Александр Зарудный-Данилевский помогал писать.
Ну, один із варягів вже заздалегідь був присланий спочатку в Суми, а зараз править в Хусті.
Интересно, а чем же Адриан Старина, присланный Филаретом в 1994 г. в Днепропетровск - не варяг??
Святослав Шевчук и Любомир Гузар - тоже варяги, судя по вашей логике.

249
Никас [профіль]

До речi подейкують, що Iларiон за походженням - галичанин, його справжне прiзвище - Олфiїв, на галицький лад... Отже, це буде перший Митрополит Київський - галичанин пiсля Йова Борецького!

248
Никас [профіль]

О, то Паляницю я добре знаю.
Вiн активно протегував УПЦ-КП. Пригадую, як у с. Горинка Кременецького району була утворена у 1991 р. громада УАПЦ, побудовано тимчасовий храм.
Так згодом УПЦ-КП та Паляниця намагалися забрати той храм для перекинутого в УПЦ-КП митрополита Василя Боднарчука, та оформити його юридично, як "капешний" храм. Але не вийшло. Згодом УПЦ-КП намагалася будувати новий храм, але було розкрадання грошей. Тож храм добудували лише нещодавно. Отець Володимир Мiхненко за допомогою Паляницi у 2003 р. перевiв до УПЦ-КП майже всi храми Кременецького деканату УАПЦ. Тепер Паляниця у "Блоку Литвина", затруднений, якщо я не помиляюсь.
Щодо КДБ. Серед уповноважених гебисти були переважали в 60-их роках, але вже у 80-их рока серед них переважали в основном партапаратчики.
Щодо Фiларета, то працюючи в ОВЦС, безпосередньо з КДБ вiн може й не спiвпрацював. Але зате активно спiвпрацював з ГРУ та з зовнiшньою розвiдкою, що й сам визнав одного разу в 1998 р. у програмi Вячеслава Пиховшека "Пятий кут" (маю вдома вiдеозапис, можу оцифрувати та виставити на Ютуб, якщо треба). Певен, що не могло бути якось iнакше.

247
Никас [профіль]

Ну звісно, в Лаврі "свої" розповідають, як вони в середовищі КП називають єпископа Євстратія. Звучить дуже правдоподібно, правда?
П.С. А хто ж їх у Лаврі приймає?

А что, Димитрия (рудюка) разве не в Лавре принимали? :)

246
Никас [профіль]

Хай буде - як "наближений до КДБ".
Степовик чинив неподобства щодо Г. Логвина, писав на нього кляузи - про це я знаю, можна сказати, з "перших вуст".
Степовик один з небагатьох мав право займатись читанням лекцiй на тему iконопису в польських, нiмецьких та французьких католицьких унiверситетах ще у 80-их роках, а це вже вагомий доказ того, що Степовик був близьким до КДБ (ну й членом КПРС був, це вже само собою).

245
Никас [профіль]

Та ви що? :)
Я навпаки, стверджую, що автор несправжнiй, а от ви - просто таки iдентичнi :)
Але всі ці коментарі - вітер звідти. Від ображених. Тільки до чого тут я - це вже питання до лікаря, скорше психіатра.
Більше виправдовувань і пояснень не чекайте. Бо, я підписуючись своїм іменем, виявляється поступаю не по-мужськи, а Ви, називаючи себе безфамільними нiками, як Лєнін - всі справжні. Питання лише, справжні хто, провокатори?

244
Никас [профіль]

Шановний, а чого це ви мене приплели сюди?
Я взагалi не знаю вказаного в заголовку статтi священика. Та й не можу погодитися з багатьма його тезами.Ну ось, наприклад:
Й правий речник патрiарха Фiларета, стверджуючи, що єднання треба починати не на рiвнi владик, а на рiвнi парафiй. Дай Боже, щоб одразу вiд слiв можна було перейти до реальних справ.
Я такий заклик Евстратiя не можу схвалювати, не вiдмiну вiд автора цього допису, який, напевно, служить в УПЦ-КП, тому мусить догождати свому начальству. Яке ще може бути "єднання не на рiвнi владик, а на рiвнi парафiй"?? Себто - рейдерство, силове прилучення парафiй УАПЦ до УПЦ-КП?
Стаття поганенька, я вважаю. Тому що мiстить багато некоректних формулювань. Бо й у 1992 р. реального "єднання УПЦ-КП та УАПЦ", як пише автор, не було. Було утворення розколу на ймення УПЦ-КП з уламку УПЦ-МП та уламку УАПЦ, хоча патрiарх УАПЦ Мстислав виступив проти цього. Яке ж могло бути єднання двох церков, якщо предстоятель УПЦ-МП митрополит Володимир Сабодан був проти, та й владика Мстислав Скрипник не схвалював?
Те, що його записали главою УПЦ-КП без його вiдома - це менi може нагадувати окремi форуми, де автори створюють акаунти та аватарки вiд iмени М. Катрича, Ю. Дорошенка, К. Холодова, та iнших. Ви прям-таки нагадали менi пригоду 2008 р., коли начебто Мефодiй написав ряд заяв, якi насправдi виявилися спамом та фальшивкою, написаними вiд його iмени:
https://pravoslavye.org.ua/index.php?r_type=article&action=fullinfo&id=24407
УПЦ-КП з "фейковим" предстоятелем Мстиславом, який реально в УПЦ-КП жодного дня не був, а навпаки, завжди засуджував УПЦ-КП - це була з самого початку афера та брехня, небачена внашому церковному життi ще з 1596 року....
автор несправжній інформація теж не відповідає дійсності. Ага, напевно, зате коментатори-анонiми "V." та "BBC" - це таки справжнi особистостi, до думки яких варто прислухатися :))

243
Никас [профіль]

Кстати: общеизвестный факт, что Сергий Горобцов участвовал в расколе неопятидесятнической церкви Ледяева "Новое поколение".
В ноябре 2006 г. из-под юрисдикции Ледяева вышел донецкий "епископ" (областной пресвитер) Сергей Яковлев. Сергий Горобцов единолично произвёл его тогда же в сан "православного епископа" (видеозапись рукоположения имеется), и даже продал ему комплект архиерейского облачения. Как справедливо сказал тогда Алексей Ледяев о расколе в Украине: «Это не крах «Нового Поколения». Это – крах лидерства Сергея Яковлева». Было ли для Сергия Горобцова от Филарета какое-то наказание за эту кощунственную хиротонию? По-моему, нет, его Яковлев отмазал перед Филаретом за большие деньги.
Теперь неопятидесятнический пастор Сергей Яковлев выдает себя за православного епископа, а его подчинённые маскируются под православных священников. С ним неоднократно сослужил архимандрит УПЦ-КП Тихон Кульбака, правая рука Сергия Горобцова.
На фото: Тихон Кульбака, Алина Айвазова (жена Черновицкого) и лжеепископ Сергей Яковлев:
https://content.foto.mail.ru/mail/arkhimtikhon/2/i-258.jpg
А вот на фото: Тихон Кульбака из УПЦ-КП, Сергей Яковлев и корейские преподаватели Московской пресвитерианской академии:
https://content.foto.mail.ru/mail/arkhimtikhon/_myphoto/i-138.jpg
Ну что ж, УПЦ-КП - это тоже своего рода протестантизм в православии...
Что же тут удивительного, что капешные клирики обращаются в настоящий протестантизм...

242
Никас [профіль]

Дмитро Степовик був людиною, наближеною до КДБ. Через те його випускали за кордон, туди, куди не кожного владику РПЦ випускали - в США, в Канаду. Там Степовик за завданням КДБ активно провадив прорадянську пропаганду, прикриваючись культурницькими лекцiями...
Недаремно ж Степовик тепер - найближчий радник Фiларета.

241
Никас [профіль]

Племінник Амфілохія Почаївського святкує з селянами відкриття у рідному селі святого церкви УПЦ КП
Ой, ну то й що з цього?
А мати Денисенка до смерти ходила в храм УПЦ-МП.
А перша дружина Ющенка стала монахинею в УПЦ-МП.
Подумать тiльки - племiнник...

240
Никас [профіль]

Борух Абрамович написал письмо патриарху?
А почему не главному раввину Берлу Лазару?
Ведь всем известно, кто Путин по вероисповеданию (см. аву пользователя "Путя").

239
Никас [профіль]

Кстати, в дополнение к словам Владимира Черпака.
У меня сложилось впечатление, что Владимир Романюк и Иоанна Боднарчук были внедрены в УАПЦ самим же Филаретом. Внедрены - для того, чтобы потом в подходящий момент к нему вернуться. Но оба ополчились потом против Филарета, и оба погибли при загадочных обстоятельствах.
Тут недавно Филарет говорил про Антония Масендича - вот, мол, не случайно он умер в таком молодом возрасте.
Но ведь есть информация, что Антоний умер не своей смертью, что его помогли убрать.
В таком случае это заявление Филарета звучит, как скрытая угроза тем свидетелям его беззаконий, кто ещё жив: бывшему священнику и секретарю Отдела внешних церковных связей УАПЦ Александру Зарудному-Данилевскому (ныне мирянину, сотруднику интернет-сайта Киево-Печерской Лавры), секретарю Барнаульской епархии архимандриту Валентину (Дажуку), и прочим...

238
Никас [профіль]

Думаю, Гузар - тут пример. Правда тот не высказылся, кого бы хотел, но БМВ думаю имеет из-за своего креста 20 лет на Украине право тоже высказаться.
Как не высказался? Гузар поддержал кандидатуру Cвятослава Шевчука, как молодого архиерея.
На что же вы здесь намекаете, в таком случае?
Что УПЦ должен возглавить молодой предстоятель?

237
Никас [профіль]

Ви мусите визнати правду про УАПЦ.
Раджу вам прочитати спогади видатного владики УАПЦ - преосвященного Володимира (Черпака), єпископа Вишгородського і Подільського
//oralhistory.org.ua/wp-content/uploads/2010/12/Transcript-Cherpak-Final.doc
Досить цiкаво написано...
Отець Гнат Воловенко каже:
"Патриарх Константинопольский признал линию апостольской преемственности наших священнослужителей, но пока что не готов признать линию апостольской преемственности рукоположения в УПЦ КП. В свою очередь, УПЦ МП уже начинает признавать наличие Божественной благодати в КП. Во всяком случае, в 2009 году, во время встречи митрополита Владимира (Сабадана) с нашими епископами, он приветствовал их..."
Цiкаво, отець Гнат (Сашко Воловенко) сам хоч вiрить у те безглуздя, що говорить???
"Приветствовал" - це значить визнав благодатнiсть?
Не видавайте бажаного за дiйсне, панове!

НОВИНИ

Всі матеріали

популярне
останні коментарі

Глава УПЦ (МП) закликав Путіна «негайно припинити брато...

Onufriy

Onufriy написал:

Дивовижно, але Онуфрій навіть засудження московської агресії використав для пропаганди "мишебратства" і єресі "єдинокупелія":
"просимо негайно припинити братовбивчу війну. Український і російський народи вийшли із Дніпровської купелі хрещення"

Глава ПЦУ засудив спільну агресію РФ і Білорусі проти У...

Onufriy

Onufriy написал:

Війна проти України породжена багаторічною проповіддю проклятої єресі "російського світу"

Церкви в Україні не платять податків? Пояснюємо, які са...

dutchak1

dutchak1 написал:

Стаття з суміші цитат напівграмотних спеців, розведена такими ж напівграмотними штатними релігієзнавцями.

Депутати з УПЦ (МП) зареєстрували законопроєкт про скас...

dutchak1

dutchak1 написал:

Якщо вони такі-сякі, то давайте тут, читачі і редактори, самим пропонувати і обговорювати зміни до релігійного закону, які необхідно внести. Вихідна позиція, і тут такі-сякі праві - в цій редакції релігійний закон в частині переходу парафій ніхто не виконує.
  • Нравится

Синод ПЦУ звинувачує УПЦ (МП) у тиску і захопленні храм...

dutchak1

dutchak1 написал:

Зрозуміло, що в нас відносини між деякими церквами складні, але Заява Священного Синоду Української Православної Церкви (Православної Церкви України) від 24 Травня 2021 “Щодо систематичного втручання.....” в тому місці, де йдеться про рішення Великої Палати Верховного Суду по справі № 910/10011/19, є дуже неякісний текст. Можна догадуватися, що це цілком продукт українських юристів, які працюють чи надають послуги ПЦУ і цей текст сьогодні завдає шкоди репутації ПЦУ. Взагалі, до явища “український юрист” необхідно підходити дуже обережно. “Український юрист” це як “Советское шампанское”, і не советское і не шампанское. Що відбулось в дійсності? Там, на початках, було опубліковано тільки вступну і резолютивну частину, де дійсно позивачу було повністю відмовлено в задоволенні позову що і було, очевидно, юристами ПЦУ сприйнято як рішення про законність такої зміни підпорядкування. Тут треба було почекати повного тексту рішення, яке появилось тільки через місяць. Рішення складне і коротко його можна викласти так. Позивачам було відмовлено в задоволені позову в зв'язку з тим, що в дійсності релігійна громада с. Сутківці, Хмельницької області не змінила свого підпорядкування, не вийшла з юрисдикції Російської Православної Церкви в Україні (яка іменує себе УПЦ) та не ввійшла до Православної Церкви України. Про це свідчить навіть сьогоднішній запис про громаду в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань. І суд пише, що реєстрація змін до статуту незавершена. Завершена буде тільки після внесення змін в ЄРД і тільки тоді це буде рахуватись змінами в статуті, які потім можна позовом визнавати недійсними, а "судове рішення про задоволення такої позовної вимоги є підставою для приведення суб`єктом державної реєстрації відомостей про Релігійну організацію, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, у відповідність до відомостей статуту Релігійної організації в попередній редакції".

О переходах из УПЦ МП в ПЦУ и визите патриарха Варфолом...

dutchak1

dutchak1 написал:

Очевидно йдеться про судове рішення, яке опубліковано на днях - рішення Великої Палати Верховного Суду по справі №910/10011/19 щодо законності зміни релігійною громадою с. Сутківці, Хмельницької області свого підпорядкування. Але треба ще чекати, там тільки вступна та резолютивна частини. Почитаєм, проаналізуєм, цікаво ж як суд розрулить ті правові гібриди, які утворені нашим придуркуватим релігійним законом. 😁

О, сколько нам открытий чюдных,

Готовят просвещенья дух...

Андрій Юраш: релігійні організації «не можуть не реагув...

dutchak1

dutchak1 написал:

Як кажуть земляки - "пустився берега" wink 

Голова Юрвідділу УПЦ (МП) домагається звільнення Андрія...

adminos

adminos написал:

Дякуємо за зауваження. Посилання в тексті новини виправили, також можете перейти безпосередньо до новини 2018 року:
"Парламент пошел навстречу верующим УПЦ (МП), которые хотели её переименования"

Голова Юрвідділу УПЦ (МП) домагається звільнення Андрія...

dutchak1

dutchak1 написал:

  Покажіть нам оте "самі віряни УПЦ (МП) і просили перейменувати свою конфесію".  Не відкривається. 

Гаряче Різдво. Московський патріархат скасовує рішення ...

dutchak1

dutchak1 написал:

Там ще все попереду... В Рахівському районному суді Закарпатської області є справа № 305/2247/19 і прийнята ухвала про прийняття та призначення до розгляду про визнання неповноважними загальних зборів релігійної організації «Релігійна громада Української Православної церкви Свято-Успенського храму с. Ділове Рахівського району Закарпатської області, проведених 17 лютого 2019 року, визнання недійсними і скасування рішень загальних зборів релігійної організації, оформлених Протоколом № 1 від 17 лютого 2019 року і зобов`язання третіх осіб вчинити певні дії. Призначене підготовче засідання на 09:30 годин 11 березня 2021 року.

Крім того є касація у Верховному Суді і ухвалено відкрити касаційне провадження у цій справі, витребувати із Рахівського районного суду Закарпатської області цивільну справу № 305/2229/19 за позовом релігійної організації «Релігійна громада Свято-Успенського храму Української православної церкви» (Православної церкви України) до ОСОБА_1 , третя особа - ОСОБА_2 , про зобов`язання вчинити дії.

Надіслати учасникам справи копії касаційної скарги та доданих до неї документів, роз`яснити їм право подати відзив на касаційну скаргу, який за формою і змістом має відповідати вимогам статті 395 ЦПК України, у строк до 22 січня 2021 року.Моральні аксіоми Сьомого Вселенського Собору

dutchak1

dutchak1 написал:

Ствердження, що в часи "священного союзу" Церкви та держави існувало громадянське суспільство яке чимало потерпало - дуже сміливе. Ну а благочестивій імператриці Ірині було набагато легше збирати Собор названий Церквою Сьомим, Святим, Вселенським і розлядати питання які, на думку Д.Таргонського, були особливо важливими. В імператриці не було необхідності зважувати на такі дурниці, як права людини чи різні там міжнародні конвенції, які її майже примушували підписувати і заставляли потім гармонізувати власне законодавства із ЄС, . Не було і в неї необхідності переконувати віруючих в її намірах “йти в Європу”. Ну а ствердження автором, що у нас є політичний тиск на віруючий електорат — це з опери “Мы живём, под собою не чуя страны, Наши речи за десять шагов не слышны”

При участии «Кремлевской стратегии» и духовничестве мит...

Ruzanablons

Ruzanablons написал:

Уникальный лазерный проектор, который мгновенно превращает любую стену, дом или потолок в созвездие тысячи и тысячи огней. Можно использовать как внутри помещения, так и на улице. Просто включите его в сеть - и наслаждайтесь! Быстрая доставка! Скидка! Успей заказать! https://fedorovkarb.ru/lazernyj-proektor-dlya-rozhdestva/

Пастор Андрей Гамбург: «Пост — это личное решение челов...

Ruzanablons

Ruzanablons написал:

Уникальный лазерный проектор, который мгновенно превращает любую стену, дом или потолок в созвездие тысячи и тысячи огней. Можно использовать как внутри помещения, так и на улице. Просто включите его в сеть - и наслаждайтесь! Быстрая доставка! Скидка! Успей заказать! https://bit.ly/38IU8X4

УГКЦ та Українська соціальна академія проведуть міжнаро...

Ruzanablons

Ruzanablons написал:

Уникальный лазерный проектор, который мгновенно превращает любую стену, дом или потолок в созвездие тысячи и тысячи огней. Можно использовать как внутри помещения, так и на улице. Просто включите его в сеть - и наслаждайтесь! Быстрая доставка! Скидка! Успей заказать! https://fedorovkarb.ru/lazernyj-proektor-dlya-rozhdestva/