Вхід

У вас немає акаунту на Religion.in.ua? Зареєструйтесь

782
o. Oleh [профіль]

"На початку сотворив Бог небо й землю... І сотворив Бог людину на свій образ; на Божий образ сотворив її: чоловіком і жінкою сотворив їх... І благословив їх Бог... Бог закінчив сьомого дня своє діло, що його творив був, і спочив сьомого дня від усього свого діла... І благословив Бог сьомий день і освятив його..." (Буг. 1.2).
Сьогодні навіть маленька дитина скаже, що сьомим днем тижня є неділя. Час є відносним поняттям. У нас він вимірюється роками, місяцями, тижнями і днями. Так, як у нас в державі робочий тиждень розпочинається з понеділка, отже сьомим днем є неділя. Це просто winked
 

781
o. Oleh [профіль]

Мимокрокодил,
а відколи ознакою православності є відмова бути разом з Римом? УГКЦ є чи не найправославнішою з православних церков в Україні. І не словами чи заявами це виявляє, а справами. 

780
o. Oleh [профіль]

Саша-стоматолог,
та ви нагадайте, подайте серйозні дослідження, на зразок "Кризи і Реформи Київської митрополії"  і спростування тисячам вбивств греко-католиків упісля 1768 року. Може ви б краще займалися зубами, ніж історією. Все таки, православних українців не поляки і не греко-католики вбивали, а православні співбрати зі сходу. Що і зараз роблять. А все тому, що ви не працюєте за професією.

779
o. Oleh [профіль]

svcAlexander,
читаю і розумію, чому у вас і вашої церкви немає майбутнього. Якесь то все "рябоє", а не Боже.

778
o. Oleh [профіль]

sai,
ну так, але все одно "один" більше ніж "ні одного". :) А про рівень випускників з Ужгорода скоро складатимуть анекдоти. Десь така ситуація девальвує саме богословя.ю як навчальну дисципліну. Не на правах реклами, а з реалій, помітно, що на сьогодні УКУ в цьому питанні конкуренції в Україні скласти не може ніхто. А конкуренція - це завжди класно.

777
o. Oleh [профіль]

ЦЕ БІЛЬШ ДІЄВО ЗА "БОГОСЛОВСЬКІ КОМІСІЇ" ТА "ПОШУК ДІАЛОГУ" МІЖ ПРАВОСЛАВНИМИ І КАТОЛИКАМИ. МАЛО ЩО ТАК ОБЄДНЮЄ, ЯК СПОРТ.

776
o. Oleh [профіль]

Цитата: В. Ясеневий
Патр. Філарет нещодавно заявив: «Якби ми мали одну Українську Православну Церкву, не було б анексії Криму й війни на Донбасі. Церква виховала б свою паству в патріотичному дусі. Де Київський Патріархат сильний, там сепаратистських настроїв немає. Де слабкий – є», – зауважив він.
 
 Як не дивно, це саме можна сказати і про УГКЦ.
А одної православної церкви в Україні не буде ніколи. Це стало якимись ненормальними, але характерними ознаками будь-якої церкви, що себе називає православною: роздробленість, політиканство, інтриги, і, звичайно, ненависть до католиків. Але, як відомо, цього замало до сопричастя "православних" між собою. Все найцікавіше в УПЦ КП почнеться після смерті патр. Філарета. Я прогнозую мінімум ще дві гілки православя в Україні до тих 7-ми чи 8-ми. Нажаль, звичайно. Але такою є "природа" православя.

775
o. Oleh [профіль]

Увага! У вас немає прав для перегляду прихованого тексту.

Ну чому той Рим всім так очі муляє? Невже бл. Філарет є більш православний, не маючи ні з ким у світі сопричастя, ніж греко-католики, які сповідують православну віру і мають сопричастя із більшістю християн світу? Доки можна перебувати в духовній тундрі? Треба думати, чи після смерті Філарета не почнуть до УГКЦ переходити парафії УПЦ КП, а не про автокефалію. 

774
o. Oleh [профіль]

Архім. Віктор (Бедь),
Ну про які реверанси ви кажете? Хто нас розділяв? Може у тому, шо вас православних є стільки конфесій і підпорядкувань винувата УГКЦ чи Рим? Ми належимо до найбільшої Церкви в світі. Ви до однієї з найменших в світі і в Україні зокрема. Коли перестанемо нести несусвітні речі? З яким знанням історії і сьогодення ви випускаєте своїх випускників? Ми всі є дітьми Київської Церкви доби єдності Церкви. І розколи у нашому українському домі є найбільшими якраз через православних. Зі скількома з православних ієрархів в Україні та в світі ви маєте сопричастя? А сказати з кількома маю я і інші греко-католики? Тому давайте не займатися маніпуляціями свідомістю. Щодо вашої депутатської діяльності, то я про неї не знаю. Якщо ви добре робили свою роботу, честь і хвала. На жаль, про сучасну працю, як працівника церковної освіти, останнім часом чую хіба іронічні відгуки. Той, кого ви критикуєте, тобто блаж. Святослав на сьогодні є однією з найбільш шанованих осіб в українському суспільстві. Хотілося б, щоб таких ієрархів у кожній х православних церков було найбільше. Тоді єднання буде не за горами. Краще б ви підтримали нашу Церкву тоді, коли проти неї стільки нападок зі сторони "канонічєского православія", а не лили воду на чужий млин із триколором. (несвідомо, звичайно). 

773
o. Oleh [профіль]

Вепр,
представнику МП в Україні зрозуміти термін "корупція" насправді дуже важко. Для вас, як представника того патріархату, що виник завдяки духовній корупції багато років тому це ніколи не піддасться розумінню. Просто змиріться з тим, що ви є дитям симонії.

772
o. Oleh [профіль]

Архім. Віктор (Бедь),
Ніби вчена людина, а пишете, як дитина. Це ви вчите УГКЦ українства? Це ви вчите УГКЦ як треба єднатися? Кому ви особисто підпорядковуєтеся? Кого ви в Україні представляєте? До чого це ваше словоблуддя? Ви пишете в лапках слова "духовний провід УГКЦ". Скажіть вголос про ваш "духовний провід". Хіба не ви особисто доклалися до того, що сьогодні ми бачимо на Закарпатті? Про які успіхи ви особисто можете говорити у справі єднання українців? Може ви берете участь у Всеукраїнській Раді Церков? Наскільки я знаю, сьогодні це є єдина міжцерковна структура в Україні представлена найширше? Хто ви і з ким? Ви є людиною минулого, що живе міфами про УГКЦ, бо так вас вчили у семінарії. Може пора на спокій?

771
o. Oleh [профіль]

Увага! У вас немає прав для перегляду прихованого тексту.

Можливо вперше в житті вл. Іларіон отримав удар нище пояса. fellow  

770
o. Oleh [профіль]

переборщили з пропагандою. Якщо глава Церкви не є хоча б в трійці моральних авторитетів держави, така держава взагалі не є християнською.

769
o. Oleh [профіль]

Цікаво не це. Цікаво, що про предстоятелів інших церков в Україні, таке не писалося б в принципі. УПЦ хвора. І ця хвороба ніяк не сприяє видужанню всього нашого суспільства.

768
o. Oleh [профіль]

Цитата: Вепр
не можна відступати від істини навіть на хвилину, виправдовуючись, що потім покаєшся
 
у ПЦ МП дивне розуміння істини, воно чомусь завжди співпадає з тим розумінням, яке має цар, генеральниий секретар чи президент. Натомість основний посил євангельський про любов та прощення забулося. Сьогоднівід рук одних православних гинуть інші. Чому жоден з тих пастирів не навідається і не засоромить своїх духовних дітей? 

НОВИНИ

Всі матеріали

популярне
останні коментарі

Глава УПЦ (МП) закликав Путіна «негайно припинити брато...

Onufriy

Onufriy написал:

Дивовижно, але Онуфрій навіть засудження московської агресії використав для пропаганди "мишебратства" і єресі "єдинокупелія":
"просимо негайно припинити братовбивчу війну. Український і російський народи вийшли із Дніпровської купелі хрещення"

Глава ПЦУ засудив спільну агресію РФ і Білорусі проти У...

Onufriy

Onufriy написал:

Війна проти України породжена багаторічною проповіддю проклятої єресі "російського світу"

Церкви в Україні не платять податків? Пояснюємо, які са...

dutchak1

dutchak1 написал:

Стаття з суміші цитат напівграмотних спеців, розведена такими ж напівграмотними штатними релігієзнавцями.

Депутати з УПЦ (МП) зареєстрували законопроєкт про скас...

dutchak1

dutchak1 написал:

Якщо вони такі-сякі, то давайте тут, читачі і редактори, самим пропонувати і обговорювати зміни до релігійного закону, які необхідно внести. Вихідна позиція, і тут такі-сякі праві - в цій редакції релігійний закон в частині переходу парафій ніхто не виконує.
  • Нравится

Синод ПЦУ звинувачує УПЦ (МП) у тиску і захопленні храм...

dutchak1

dutchak1 написал:

Зрозуміло, що в нас відносини між деякими церквами складні, але Заява Священного Синоду Української Православної Церкви (Православної Церкви України) від 24 Травня 2021 “Щодо систематичного втручання.....” в тому місці, де йдеться про рішення Великої Палати Верховного Суду по справі № 910/10011/19, є дуже неякісний текст. Можна догадуватися, що це цілком продукт українських юристів, які працюють чи надають послуги ПЦУ і цей текст сьогодні завдає шкоди репутації ПЦУ. Взагалі, до явища “український юрист” необхідно підходити дуже обережно. “Український юрист” це як “Советское шампанское”, і не советское і не шампанское. Що відбулось в дійсності? Там, на початках, було опубліковано тільки вступну і резолютивну частину, де дійсно позивачу було повністю відмовлено в задоволенні позову що і було, очевидно, юристами ПЦУ сприйнято як рішення про законність такої зміни підпорядкування. Тут треба було почекати повного тексту рішення, яке появилось тільки через місяць. Рішення складне і коротко його можна викласти так. Позивачам було відмовлено в задоволені позову в зв'язку з тим, що в дійсності релігійна громада с. Сутківці, Хмельницької області не змінила свого підпорядкування, не вийшла з юрисдикції Російської Православної Церкви в Україні (яка іменує себе УПЦ) та не ввійшла до Православної Церкви України. Про це свідчить навіть сьогоднішній запис про громаду в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань. І суд пише, що реєстрація змін до статуту незавершена. Завершена буде тільки після внесення змін в ЄРД і тільки тоді це буде рахуватись змінами в статуті, які потім можна позовом визнавати недійсними, а "судове рішення про задоволення такої позовної вимоги є підставою для приведення суб`єктом державної реєстрації відомостей про Релігійну організацію, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, у відповідність до відомостей статуту Релігійної організації в попередній редакції".

О переходах из УПЦ МП в ПЦУ и визите патриарха Варфолом...

dutchak1

dutchak1 написал:

Очевидно йдеться про судове рішення, яке опубліковано на днях - рішення Великої Палати Верховного Суду по справі №910/10011/19 щодо законності зміни релігійною громадою с. Сутківці, Хмельницької області свого підпорядкування. Але треба ще чекати, там тільки вступна та резолютивна частини. Почитаєм, проаналізуєм, цікаво ж як суд розрулить ті правові гібриди, які утворені нашим придуркуватим релігійним законом. 😁

О, сколько нам открытий чюдных,

Готовят просвещенья дух...

Андрій Юраш: релігійні організації «не можуть не реагув...

dutchak1

dutchak1 написал:

Як кажуть земляки - "пустився берега" wink 

Голова Юрвідділу УПЦ (МП) домагається звільнення Андрія...

adminos

adminos написал:

Дякуємо за зауваження. Посилання в тексті новини виправили, також можете перейти безпосередньо до новини 2018 року:
"Парламент пошел навстречу верующим УПЦ (МП), которые хотели её переименования"

Голова Юрвідділу УПЦ (МП) домагається звільнення Андрія...

dutchak1

dutchak1 написал:

  Покажіть нам оте "самі віряни УПЦ (МП) і просили перейменувати свою конфесію".  Не відкривається. 

Гаряче Різдво. Московський патріархат скасовує рішення ...

dutchak1

dutchak1 написал:

Там ще все попереду... В Рахівському районному суді Закарпатської області є справа № 305/2247/19 і прийнята ухвала про прийняття та призначення до розгляду про визнання неповноважними загальних зборів релігійної організації «Релігійна громада Української Православної церкви Свято-Успенського храму с. Ділове Рахівського району Закарпатської області, проведених 17 лютого 2019 року, визнання недійсними і скасування рішень загальних зборів релігійної організації, оформлених Протоколом № 1 від 17 лютого 2019 року і зобов`язання третіх осіб вчинити певні дії. Призначене підготовче засідання на 09:30 годин 11 березня 2021 року.

Крім того є касація у Верховному Суді і ухвалено відкрити касаційне провадження у цій справі, витребувати із Рахівського районного суду Закарпатської області цивільну справу № 305/2229/19 за позовом релігійної організації «Релігійна громада Свято-Успенського храму Української православної церкви» (Православної церкви України) до ОСОБА_1 , третя особа - ОСОБА_2 , про зобов`язання вчинити дії.

Надіслати учасникам справи копії касаційної скарги та доданих до неї документів, роз`яснити їм право подати відзив на касаційну скаргу, який за формою і змістом має відповідати вимогам статті 395 ЦПК України, у строк до 22 січня 2021 року.Моральні аксіоми Сьомого Вселенського Собору

dutchak1

dutchak1 написал:

Ствердження, що в часи "священного союзу" Церкви та держави існувало громадянське суспільство яке чимало потерпало - дуже сміливе. Ну а благочестивій імператриці Ірині було набагато легше збирати Собор названий Церквою Сьомим, Святим, Вселенським і розлядати питання які, на думку Д.Таргонського, були особливо важливими. В імператриці не було необхідності зважувати на такі дурниці, як права людини чи різні там міжнародні конвенції, які її майже примушували підписувати і заставляли потім гармонізувати власне законодавства із ЄС, . Не було і в неї необхідності переконувати віруючих в її намірах “йти в Європу”. Ну а ствердження автором, що у нас є політичний тиск на віруючий електорат — це з опери “Мы живём, под собою не чуя страны, Наши речи за десять шагов не слышны”

При участии «Кремлевской стратегии» и духовничестве мит...

Ruzanablons

Ruzanablons написал:

Уникальный лазерный проектор, который мгновенно превращает любую стену, дом или потолок в созвездие тысячи и тысячи огней. Можно использовать как внутри помещения, так и на улице. Просто включите его в сеть - и наслаждайтесь! Быстрая доставка! Скидка! Успей заказать! https://fedorovkarb.ru/lazernyj-proektor-dlya-rozhdestva/

Пастор Андрей Гамбург: «Пост — это личное решение челов...

Ruzanablons

Ruzanablons написал:

Уникальный лазерный проектор, который мгновенно превращает любую стену, дом или потолок в созвездие тысячи и тысячи огней. Можно использовать как внутри помещения, так и на улице. Просто включите его в сеть - и наслаждайтесь! Быстрая доставка! Скидка! Успей заказать! https://bit.ly/38IU8X4

УГКЦ та Українська соціальна академія проведуть міжнаро...

Ruzanablons

Ruzanablons написал:

Уникальный лазерный проектор, который мгновенно превращает любую стену, дом или потолок в созвездие тысячи и тысячи огней. Можно использовать как внутри помещения, так и на улице. Просто включите его в сеть - и наслаждайтесь! Быстрая доставка! Скидка! Успей заказать! https://fedorovkarb.ru/lazernyj-proektor-dlya-rozhdestva/