Вхід

У вас немає акаунту на Religion.in.ua? Зареєструйтесь

242
о. Олег [профіль]

Цитата: Tim
что он православный (замечу -не рассказывая про всё остальное!!!!!),
  Такого не буває в принципі. І прізвищ священиків, що називають себе ЛИШЕ православними, я ще не побачив.

239
о. Олег [профіль]

https://www.ukr.net/news/eston_ja_najmensh_rel_g_jna_kra_na_sv_tu-8779568-1.html
Естонія найменш релігійна країна світу. Не дивно, знаючи чия  це "територія" . smile
"Перетягує " православних українців? Їх же там можна ледве чи не пойменно назвати. Знаєте такі випадки, факти вперед!

238
о. Олег [профіль]

А якщо прот. Сергій правий? В мене нема причин йому не довіря
Цитата: sAlexander
А якщо прот. Сергій правий? В мене нема причин йому не довіряти, а у вас, о. Олеже?
ти, а у вас, о. Олеже?
 А у мене є, адже він не назвав жодного прізвища і місця. І випадки, про які ви говорите теж не вказують на загальну картину. Якщо ви мені покажете 100 таких випадків, то на майже 2, 5 тис. священиків можна буде говорити про якусь тенденцію. Тому, вперед по факти.

237
о. Олег [профіль]

Cactus,
Крокош встидається історії своєї Церкви, а я гордий з неї. Не може погане дерево принести такі плоди, якими були Омелян Ковч, Андрей Шептицький, Йосиф Сліпий.....Крокош є також плодом нашої Церкви, але недостиглим чи перестиглим визначити не можу, бо можливо, дійсно бракує освіти.
Щодо інших коментарів, якщо чесно, не хочу вам виявляти ваших колод. У нас їх теж є багато і я це визнаю. І якщо якийсь наш священик соромиться чи не хоче казати, що він є греко-католиком, я є проти цього. Але всі ви прекрасно знаєте, що це є лише поодинокі випадки. Не думаю, що 2-3 такі випадки можуть свідчити про якусь тенденцію, адже сотні наших священиків закордоном чи на Сході У-ни цим ніколи не займалися. І з емігрантами дійсно УГКЦ працює найбыльше, і це факт. Прощі заробітчан, проекти Карітасу для дітей заробітчан, їхні обєднання, у більшій мірі завдяки УГКЦ. Тому знайдіть у собі сміливість це добачити і признати. Дякую, що вказуєте наші промахи, але хочу, щоб не бачили все чорно-білим.


прот.Сергій,
Я свідомо назвав лише патріархати.

236
о. Олег [профіль]

Я ж казав, що моя відповідь вам не сподобається, але факт є фактом, я назвав вам східні Церкви, що є у сопричасті. А ви кажете, що вони зрадили православіє. Для вас "православіє" ототожнюється із несприйняттям РКЦ, але завжди так не було. В цьому і є ваше обмеження. Адже деякі Східні Церкви не мають сопричастя ні між собою, ні з Римом. На сьогодні, це радше політичні утворення, ніж Церкви. Не проціджуйте комаря, ковтаючи верблюда. Зумійте побачити великі проблеми у православї, що не може зібратися разом для прийняття рішень. Про яку єдність можна говорити? В Україні існує по-суті дві УАПЦ, співмірні за кількістю вірних, але не співмірні за авторитетом у суспільстві. Але проблеми УГКЦ легше роздувати, щоб чутися на її фоні вагомішими. УГКЦ не є винна у розділенні між вами. Винне "єзуїтство" і "лицемірство" самих православних владик. Тому працюйте над витягненням своїх колод.

235
о. Олег [профіль]

Cactus, це означає, що УГКЦ буде там, де є українці. А УПЦ буде там, де є влада.

234
о. Олег [профіль]

У наших колах слово  "крокош" став певного роду діагнозом хвороби, на яку у свій час захворів Сємашко. Тому адекватно сприймати його історично-богословські труди не можу. У людини проблема із самоідентифікацією, від цього є спеціалісти іншого профілю.
А щодо інших Церков, з якими РКЦ є у сопричасті, то це Халдейська, Вірменська, Коптська, Сирійська, Маронітська та Мелькітська Церкви, що мають статуси патріархатів і ще інші, що мають інші статуси. Знаю, що відповідь всіх не задовільнить, але УАПЦ, о. Сергій, навіть не має сопричастя із власним Архиєпископом. fellow

233
о. Олег [профіль]

прот.Сергій,
Якраз звідти і розпочиналася Унія. Вловлюєте? Якщо б було за вашою логікою, то всюди,  там де православних громад найбільше, там і абортів має бути найменше. Але воно ж не є так. fellow
Наші монахи залишилися із своєю ієрархією. Ви ж знаєте де була своя, а де прислана від "старшого брата"? І ви знаєте, що дійсна наша ієрархія була в опозиції до всякої чужої влади, на відміну від православя з його цезаро-папізмом.
Але тема стосувалася мімікрії. І ніхто не назвав ще імена священиків, які відмовлялися називати себе греко-католиками. Але чомусь також ніхто не згадує про мімікрію УПЦ, яка у своїх оголошеннях у багатьої випадках не згадує про своє Московське підпорядкування, вводячи в оману багатьох українців. Хіба це не мімікрія?. Або УАПЦ, що називає себе кафоличною церквою, але не має євхаристійного спілкування з жодною з церков у світі, чи має себе право називати православною, вводячи в оману українців? Можна йти дуже далеко, але все зводиться до одного, людської заздрості. Учні Христові хотіли заборонити іншим проповідувати, але відповідь Христа є зрозумілою: Хто не проти нас, той з нами. Тому не вмішуйте політику до церковного життя, а несіть людям Євангеліє. Це те, до чого всіх нас закликає Ісус. І наша Церква завжди буде це робити, хочеться вам того чи ні.

Tim,
Мені байдуже, що про нас думають римо-католики. Наша Церква існувала від 1946-до 1989 року без жодної підтримки Заходу. Звичайно, що для римо-католиків, особливо священиків, ми є "Terra Incognita". Я це знаю особисто. Для них у 90% випадках є шоком, що католицький священик може бути одруженим. Ті ж 90% про нас майже нічого не знають. Це в певному сенсі говорить про недалекість багатьох римо-католицьких священиків. І те, що ми є по-суті патріархатом, не можна не бачити. Згідний, що неає визнання, але є щось головніше від цього. Це не може бачити хіба сліпий.

232
о. Олег [профіль]

Цитата: sAlexander
Тобто ваш друг в макіївці, коли виконує треби, каже , що він - православний?
Це ваш висновок, я чітко сказав, що він не маскується під "православного", у вашому розумінні і всі його там знають, як греко-католика. А щодо статистики, якщо ви її читали, ви б бачили, що чим далі на схід У-ни, тим більше протестантів і сект. Щодо КДБ, не бачу ніякого звязку між ним і КДБ, а між всіма єпископами, що були висвячені в СРСР, бачу. З якої теми я зіскочив, не знаю.
Найлегше звинуватити когось, щоб не показувати своє лінивство і невміння працювати. Невже непомітно, що переважна к-ть людей на Сході взагалі не оцерковлені і ніякого відношення до православя не мають. А ми "лукаві", "єзуїти" їдемо туди, живемо в розкошах, дуримо людей і "збиваємо вам копійку". Працюйте більше!

Цитата: Марк Аврелій
Ми, враховуючи сучасне значення слів - бридимось це робити щодо себе :) Хоч, звичайно, визнаємо кафоличність Церкви
І я би бридився так вас називати, бо ви не є у сопричасті з жодною Церквою у світі.

прот.Сергій,
Послух православних монахів щодо своїх єпископів завжди вирізняв їх серед інших монахів у цілому світі. winked

231
о. Олег [профіль]

Цитата: Tim
но мы от темы отклонились. Сколько Вы признаёте вселенских соборов? семь? восемь? может пятнадцать? или там -двадцать один feel

Читайте Катихизм УГКЦ і буде вам щастя. А щодо ситуації із Константинополем, ви часом не сплутали причину з наслідком? Може через розрізненість та слабкість східніх катедр і почали настільки швидко поширюватися мусульмани? Чи не через брак єдності із Римом було зруйновано Константинопіль? Я розумію, що занадто спрощую всі історичні процеси, але чомусь Бог допустив це з Константинополем?
А мімікрією займається кожен священик, що називає себе православним, а співпрацював з КДБ, є двоєженцем, має 2 місяці курсів у семінарії і т. д. Люди самі прекрасно розберуться, хто є православним по духу, а хто по букві. Просто дайте нам час.
А о. Сергію нагадаю про те, що тут поколіннями зростала свідомість через вплив УГКЦ. Я ж не буду вам нагадувати, хто Почаївську Лавру розбудовував. І, до речі, прослідкуйте статистику абортів в Білорусі, думаю, результати співпадатимуть багато в чому з історичним впливом нашої Церкви. Якби не втручання Царської Росії, у серед. 19 ст., карта України вся б була у зеленому кольорі, ну і Білорусі також :)

230
о. Олег [профіль]

прот.Сергій,
на Галичині уніатів давно вже немає, а є греко-католики, і за моєю логікою виходить, що це набільша духовна сила на Галичині. Чим дальше на схід, тим більше сект і протестантів. І самогубств, і абортів, і згвалтувань, і наркотиків... Логіку мою розумієте???

sAlexander,
Ми так і говоримо. У Макіївці мій товариш, священик всім каже, що він греко-католик. І на Службу Божу не приходить багато людей. Але, коли мова йде про виконання треб, людям байдуже, чи він визнає чи ні примат папи. Вони просто хочуть до себе людського ставлення, а не прейскурантів та розпивання горілки священиком на цвинтарі. Хто звернувся до нашого священика і отримав духовну опіку, за яку не вимагається оплати, той переконався на ділі, хто правильно славить Бога. І саме тому, наших вірних на сході більшає кількість, бо знають, що наші священики ніколи не співпрацювали з КДБ, ніколи не видавали сповіді, від них не тхне горілкою і, найголовніше, їх проповідь жива.

НОВИНИ

Всі матеріали

популярне
останні коментарі

При участии «Кремлевской стратегии» и духовничестве мит...

MichaelWeP

MichaelWeP написал:

Вы вашу . Предлагаю также посмотреть пользительные сайты https://tinyurl.com/2pmdaqvf магнитный корректор осанки выравнивает линию позвоночника АКЦИЯ! -53% СКИДКА https://tinyurl.com/2dwm7zb7 Безопасное лечение спины без дорогих операций АКЦИЯ! -53% СКИДКА https://tinyurl.com/2pmdaqvf магнитный корректор осанки АКЦИЯ! -53% СКИДКА https://baoly.ru/d3d3 магнитный корректор осанки АКЦИЯ! -53% СКИДКА https://baoly.ru/74 Безопасное лечение спины без дорогих операций АКЦИЯ! -53% СКИДКА @good= 52dsffg6$%^dsgewtettt

Глава УПЦ (МП) закликав Путіна «негайно припинити брато...

Onufriy

Onufriy написал:

Дивовижно, але Онуфрій навіть засудження московської агресії використав для пропаганди "мишебратства" і єресі "єдинокупелія":
"просимо негайно припинити братовбивчу війну. Український і російський народи вийшли із Дніпровської купелі хрещення"

Глава ПЦУ засудив спільну агресію РФ і Білорусі проти У...

Onufriy

Onufriy написал:

Війна проти України породжена багаторічною проповіддю проклятої єресі "російського світу"

Церкви в Україні не платять податків? Пояснюємо, які са...

dutchak1

dutchak1 написал:

Стаття з суміші цитат напівграмотних спеців, розведена такими ж напівграмотними штатними релігієзнавцями.

Депутати з УПЦ (МП) зареєстрували законопроєкт про скас...

dutchak1

dutchak1 написал:

Якщо вони такі-сякі, то давайте тут, читачі і редактори, самим пропонувати і обговорювати зміни до релігійного закону, які необхідно внести. Вихідна позиція, і тут такі-сякі праві - в цій редакції релігійний закон в частині переходу парафій ніхто не виконує.
  • Нравится

Синод ПЦУ звинувачує УПЦ (МП) у тиску і захопленні храм...

dutchak1

dutchak1 написал:

Зрозуміло, що в нас відносини між деякими церквами складні, але Заява Священного Синоду Української Православної Церкви (Православної Церкви України) від 24 Травня 2021 “Щодо систематичного втручання.....” в тому місці, де йдеться про рішення Великої Палати Верховного Суду по справі № 910/10011/19, є дуже неякісний текст. Можна догадуватися, що це цілком продукт українських юристів, які працюють чи надають послуги ПЦУ і цей текст сьогодні завдає шкоди репутації ПЦУ. Взагалі, до явища “український юрист” необхідно підходити дуже обережно. “Український юрист” це як “Советское шампанское”, і не советское і не шампанское. Що відбулось в дійсності? Там, на початках, було опубліковано тільки вступну і резолютивну частину, де дійсно позивачу було повністю відмовлено в задоволенні позову що і було, очевидно, юристами ПЦУ сприйнято як рішення про законність такої зміни підпорядкування. Тут треба було почекати повного тексту рішення, яке появилось тільки через місяць. Рішення складне і коротко його можна викласти так. Позивачам було відмовлено в задоволені позову в зв'язку з тим, що в дійсності релігійна громада с. Сутківці, Хмельницької області не змінила свого підпорядкування, не вийшла з юрисдикції Російської Православної Церкви в Україні (яка іменує себе УПЦ) та не ввійшла до Православної Церкви України. Про це свідчить навіть сьогоднішній запис про громаду в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань. І суд пише, що реєстрація змін до статуту незавершена. Завершена буде тільки після внесення змін в ЄРД і тільки тоді це буде рахуватись змінами в статуті, які потім можна позовом визнавати недійсними, а "судове рішення про задоволення такої позовної вимоги є підставою для приведення суб`єктом державної реєстрації відомостей про Релігійну організацію, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, у відповідність до відомостей статуту Релігійної організації в попередній редакції".

О переходах из УПЦ МП в ПЦУ и визите патриарха Варфолом...

dutchak1

dutchak1 написал:

Очевидно йдеться про судове рішення, яке опубліковано на днях - рішення Великої Палати Верховного Суду по справі №910/10011/19 щодо законності зміни релігійною громадою с. Сутківці, Хмельницької області свого підпорядкування. Але треба ще чекати, там тільки вступна та резолютивна частини. Почитаєм, проаналізуєм, цікаво ж як суд розрулить ті правові гібриди, які утворені нашим придуркуватим релігійним законом. 😁

О, сколько нам открытий чюдных,

Готовят просвещенья дух...

Андрій Юраш: релігійні організації «не можуть не реагув...

dutchak1

dutchak1 написал:

Як кажуть земляки - "пустився берега" wink 

Голова Юрвідділу УПЦ (МП) домагається звільнення Андрія...

adminos

adminos написал:

Дякуємо за зауваження. Посилання в тексті новини виправили, також можете перейти безпосередньо до новини 2018 року:
"Парламент пошел навстречу верующим УПЦ (МП), которые хотели её переименования"

Голова Юрвідділу УПЦ (МП) домагається звільнення Андрія...

dutchak1

dutchak1 написал:

  Покажіть нам оте "самі віряни УПЦ (МП) і просили перейменувати свою конфесію".  Не відкривається. 

Гаряче Різдво. Московський патріархат скасовує рішення ...

dutchak1

dutchak1 написал:

Там ще все попереду... В Рахівському районному суді Закарпатської області є справа № 305/2247/19 і прийнята ухвала про прийняття та призначення до розгляду про визнання неповноважними загальних зборів релігійної організації «Релігійна громада Української Православної церкви Свято-Успенського храму с. Ділове Рахівського району Закарпатської області, проведених 17 лютого 2019 року, визнання недійсними і скасування рішень загальних зборів релігійної організації, оформлених Протоколом № 1 від 17 лютого 2019 року і зобов`язання третіх осіб вчинити певні дії. Призначене підготовче засідання на 09:30 годин 11 березня 2021 року.

Крім того є касація у Верховному Суді і ухвалено відкрити касаційне провадження у цій справі, витребувати із Рахівського районного суду Закарпатської області цивільну справу № 305/2229/19 за позовом релігійної організації «Релігійна громада Свято-Успенського храму Української православної церкви» (Православної церкви України) до ОСОБА_1 , третя особа - ОСОБА_2 , про зобов`язання вчинити дії.

Надіслати учасникам справи копії касаційної скарги та доданих до неї документів, роз`яснити їм право подати відзив на касаційну скаргу, який за формою і змістом має відповідати вимогам статті 395 ЦПК України, у строк до 22 січня 2021 року.Моральні аксіоми Сьомого Вселенського Собору

dutchak1

dutchak1 написал:

Ствердження, що в часи "священного союзу" Церкви та держави існувало громадянське суспільство яке чимало потерпало - дуже сміливе. Ну а благочестивій імператриці Ірині було набагато легше збирати Собор названий Церквою Сьомим, Святим, Вселенським і розлядати питання які, на думку Д.Таргонського, були особливо важливими. В імператриці не було необхідності зважувати на такі дурниці, як права людини чи різні там міжнародні конвенції, які її майже примушували підписувати і заставляли потім гармонізувати власне законодавства із ЄС, . Не було і в неї необхідності переконувати віруючих в її намірах “йти в Європу”. Ну а ствердження автором, що у нас є політичний тиск на віруючий електорат — це з опери “Мы живём, под собою не чуя страны, Наши речи за десять шагов не слышны”

При участии «Кремлевской стратегии» и духовничестве мит...

Ruzanablons

Ruzanablons написал:

Уникальный лазерный проектор, который мгновенно превращает любую стену, дом или потолок в созвездие тысячи и тысячи огней. Можно использовать как внутри помещения, так и на улице. Просто включите его в сеть - и наслаждайтесь! Быстрая доставка! Скидка! Успей заказать! https://fedorovkarb.ru/lazernyj-proektor-dlya-rozhdestva/

Пастор Андрей Гамбург: «Пост — это личное решение челов...

Ruzanablons

Ruzanablons написал:

Уникальный лазерный проектор, который мгновенно превращает любую стену, дом или потолок в созвездие тысячи и тысячи огней. Можно использовать как внутри помещения, так и на улице. Просто включите его в сеть - и наслаждайтесь! Быстрая доставка! Скидка! Успей заказать! https://bit.ly/38IU8X4