Вхід

У вас немає акаунту на Religion.in.ua? Зареєструйтесь

221
Никас [профіль]

"Ортодокс" и "Чоловяга" сами, наверное, посвящены в такие дела, раз пишут с таким знанием вопроса :)
Аноним "Татьяна УПЦ-КП" пишет: Вот когда б мы все поняли, что под омофором Константинополя начнется та же история, что и с выцарапыванием автокефалии у Москвы
Ну, Москва другое дело - это власти России, а от кого же зависит Константинополь? Он больше зависит от Евросоюза, членом которого собирается стать Турция, от НАТО, но не от России! Две противоположные структуры!
Или, может быть, Филарет что-то будет говорить про "византийский церковный империализм" ? :)
А что УПЦ-КП не должна ни с кем объединяться, ни с кем иметь литургическое единство, не признавать ничей авторитет - так это мы слышали уже, и не раз. Поэтому для УПЦ-КП очевиден только один путь - путь изоляционизма. Зачем признавать чужие авторитеты, если в УПЦ-КП есть свой идол, свой кумир - Филарет? Такого культа Предстоятеля, как в УПЦ-КП, нет ни в УАПЦ, ни в УГКЦ.
Ну, этим грешит ещё разве что только Римско-католическая церковь с её догматом непогрешимости папы...

220
Никас [профіль]

Я не подчиняюсь владыке Герману Семанчуку, у меня есть своя точка зрения.
У владыки Германа в Черновицко-Хотинской епархии УАПЦ - всего два прихода, с ними я никак не связан.
Разве только тем, что поминаем на великом входе одного Предстоятеля.

219
Никас [профіль]

Да, христианский шансон - это великое дело.
В православии шансон, я считаю, тоже имеет право на существование.

218
Никас [профіль]

Добре знаючи реальний стан стосунків єпископату Київського Патріархату поміж собою, можна сміливо говорити про закладену в цьому бомбу сповільненої дії. Поділений і розсварений між собою єпископат «філаретівської» церкви насправді лише грає роль позірної однодумності. І невідомо, що саме очікує цю Церкву після того, як патріарх відійде на спочинок. В реальному житті ми бачимо щось зовсім протилежне, від того, що публічно декларується. Причому, конкретних випадків розбрату і «братнької любові» навіть у стороннього спостерігача зібралось вже стільки, що набагато простіше буде говорити про двох чи трьох порядних архиєреїв, які не заплямували себе даним гріхом, ніж перелічувати конкретні приклади того, як вони усі між собою «дружать».
Але ось що пише з цього приводу митрополит Богородський УПЦ-КП Адриан Старина:
https://www.eparhija.com.ua/index.php?newsid=41
“Коли згадаєш сніданки, обіди, вечері і, навіть засідання Священних Синодів в стінах Київської Патріархії, то в своїй пам’яті пригадуються лише розмови не на богословські чи суто церковні теми, а в першу чергу, плітки і заочне засудження тих архієреїв, священнослужителів, парафіян, а також державних діячів сучасних і минулих, які багато добра зробили не тільки для УПЦ Київського Патріархату, але й для тих, які їх висміюють. І не бояться ці балакуни – плітники диктофонів, яких можуть записати і притягти до відповідальності перед Законом української держави?
Основною улюбленою своєю темою їх розмов, це стосунки людей між собою: хто з них є «бабниками», хто є «гомосексуалістами» та «гермафродитами», а хто п’яницями, гультяями і зрадниками їх інтересів.Слава Богу, що більше не згадують про спочилого Українського Патріарха Мстислава (Скрипника), який згідно їх давніх висловів був «мавпою в куколі».
Нещодавно було засудження єпископа Варуха з Росії, назвавши його гріхи «варухівськими», тоді як той же самий Варух в стінах Київської Патріархії, під час своїх приїздів з далекого Сибіру був найкращим гостем…
Як можна розуміти їх лицемірство і лукавство? Хіба ж всі ці брудні теми повинні виходити з вуст Предстоятелів, Першосвятителів і святителів Православних Церков?
А можливо вони й не достойні належати до категорій цих посад, звань і титулів?
А якщо вони достойні цього, то з їх вуст повинна литися жива вода, а не мертва і, повинні бути Першоієрархами, а не плітниками першої гільдії, бо перед Богом будемо ми всі відповідати за своє земне життя.
Хіба ж не має інших корисних тем для розмови і спілкування, щоб єпархіальний архієрей, від’їжджаючи з першопрестольного Києва отримав великі знання і підкріплення для свого керівництва в єпархії?”

217
Никас [профіль]

Почитайте интервью Балоги.
https://uaoc.net/2010/07/baloga-filaret/
Варфоломей в 2008 г. действительно готов был уврачевать раскол украинского православия выступить посредником в деле объединения, что было бы немыслимо без участия УАПЦ.

216
Никас [профіль]

Зенону.
а коли це Константинополь пропонував УАПЦ прийняти у свою юрисдикцію???
В 1948 р., коли УАПЦ в США й Канадi очолював митрополит Iоанн Теодорович.
Про це свого часу прот. Заплетнюк з Тернополя статтю цiкаву написав, ось тут:
https://www.uaoc.in.ua/2009/01/blog-post_09.html
Читайте, дiзнавайтесь нове про наше церковне минуле.

215
Никас [профіль]

Патріарх Мстислав Скрипник помер у 1993 році і фізично не міг ввести УПЦ в США під омофор Всел. Патріарха у 1995 році, а якщо б він був живий, то ніколи цього не допустив би.
А знаете ли вы, что именно Мстислав был первым главой УАПЦ, которого принимал константинопольский патриарх Афинагор?
Именно Мстислав был сторонником сближения с Константинополем. Его правая рука - епископ Вашингтонский Антоний Щирба и довёл этот процесс до логического завершения.
а якщо б він був живий, то ніколи цього не допустив би
Вы прям ясновидящий :) Ну что ж, это уже клиника...
Це сталось тільки після смерті Патріарха Мстислава і робилось таємно від священиків і парафіян.
Какая же это была тайна, если всё широко освешалось в прессе? Владыки хотели получить каноническое признание, и они этого добились.
Фактично це була зрада американськими владиками своєї церкви і своєї пастви
Это Филарет стал потом так утверждать, чтобы прикарманить себе ещё и приходы УПЦ Константинопольского Патриархата в США. Надо же было чем-то оправдать своё циничное рейдерство в чужой церковной ограде. Филарет и финансируемая им журналистка в США Оксана Хомчук начали культивировать вражду и ненависть к Константинопольскому патриархату. Я читал все её опусы.
З Фанару вони повернулись грецькими епископами з титулами неіснуючих міст неіснуючої візантійської імперії. Открою вам секрет: большинство епископов Константинопольского Патриархата во всём мире носит титулы несуществующих городов Византийской империи.
Не исключение и УПЦ США: Константин Баган у них - митрополит Иринопольский, покойные Всеволод Майданский - епископ Скопельский, Анатолий Дублянский - митрополит Созопольский.
А что, запрещённый клирик УПЦ США Стефан Биляк, которого Филарет сделал своим епископом в США - достойный архиерей?? В чём же были его достоинства? Что присваивал себе чужое имущество, что вызвал смуту в церкви?

214
Никас [профіль]

Это и всё, что вы можете сказать?

213
Никас [профіль]

Ось тут пишеться про "єпископів Правовірної Греко-Католицької Церкви".
https://uaoc.net/2010/06/uhkts-pidtrymuje-homoseksualnu-propahandu/
А це ж сайт прес-служби УАПЦ!
А з чого це ви взяли, що я Шлапак???

212
Никас [профіль]

Предстоятель УАПЦ требовал, а его слово много значит для Константинополя.
Или, может, вы скажете, что Константинополь был горой за Филарета?
Дескать, Варфоломей колеблется, затягивает рассмотрение апелляции, боится, как говорилось об этом в филаретовском интервью... Кого Варфоломей может бояться? Москвы?
Да это наоборот, Москва его должна бояться.

211
Никас [профіль]

Тоді ж вирішили: щоби краще вивчити цю групу, поселити їх у Підгорецький монастир. Обитель у Підгірцях обрали не випадково: там не було великого паломництва, мали змогу розмістити чехів і словаків.
Там замок з привидами, яке там може бути паломництво? Монастир - майже вщент розвалений, це ж несерйозно якось.
Та, попри це, вони розгорнули там активну діяльність, проводили катехизацію, наслідком якого стала поява фанатизованих прихильників. Їх спробували розселити по різних монастирях, однак вони цього наказу не виконали, натомість 2008 року проголосили себе єпископами Греко-Католицької Церкви. Щоправда, довести свій сан так і не змогли. І Католицькі, і Православні Церкви вважають їх самосвятам
Чому? В УАПЦ так не вважають, наприклад

210
Никас [профіль]

Скажу про канонiчне право у стосунках УПЦ-КП та УАПЦ.
У 1980 році Українська Церква в Канаді без пересвят духовенства була прийнята в юрисдикцію Вселенського Патріархату, а вже у 1995 році юрисдикцію УАПЦ в Америці, яку очолював Владика Мстислав Скрипник в юрисдикції якого був і я, прийняли без пересвят таки до Вселенського Патріархату.
А що до чинності ієрархії і кліру у нас в УАПЦ та УПЦ-КП проблем немає ! Бо Святійший Варфомолій у 2008 році був згоден усіх нас УПЦ-КП і УАПЦ прийняти в свою юрисдикцію на тих же умовах, як він приймав Українську Церкву в Канаді й Америці!
Але непоступливiсть Фiларета цьому завадила, на жаль.
Патріарх Філарет у 2009 р. сам визнав те, що всі знали. Лише його відмова піти у відставку у 2008 р. зупинила процес входження Константинопольського патріархату в Україну. Це найбільша помилка і вина Патр. Філарета перед українським народом і православ’ям. Сьогодні ми мали б інші Церкви на карті України та іншу Україну. А так замість лікування поступово українське православ’я хворіє… Патріарх Філарет особисто відповідальний за те, що зупинив Константинополь на порозі. І особисто відповідальний за те, що розповів про це в інтерв’ю. Це насправді не менший гріх, ніж перше діяння.
В УПЦ КП є культ особи Патріарха Філарета. Я не заперечую, що він видатний і талановитий діяч, хоча й жорсткий та немилостивий. Але ж не можна потакати цьому культу і не можна самому повірити у власну геніальність. Тут вже щось від пізнього Сталіна. Патріарх Філарет довів би, що він дійсно видатна особистість в українському православ’ї, якби вчасно відійшов в сторону. Але як вже було кілька разів (всі пам’ятають 2000-2001), Патріарх Філарет відмовився піти. Це помилка, і за неї треба нести відповідальність перед історією та народом. А то всі думають про владу «рішити і в’язати», а мало хто думає про відповідальність.
Додам ще один важливий штрих. Київський патріархат має погані перспективи саме тому, що він 20 років не займався розбудовою християнської культури, а шукав підтримки у держави. І сьогоднішній момент. За рахунок тієї підтримки було побудовано владою храми для УПЦ КП, а зараз їх забирають. Якби прихильники УПЦ КП вклали всі ці ресурси, всі ці зусилля у виховання своєї молоді християнської, то вони б мали ті храми, та не переживали б особливо з приводу того, щоЯнукович зневажає віруючих УПЦ КП...
Опа, Юляша уже не сидить на "Вконтакте", вже сюди перейшла :) З Новим роком Вас)

209
Никас [профіль]

Какой же это флуд?!
Я пишу всё по сути, по теме, наоборот говорю о единстве Церкви, о том, что на Николая зимнего в селе Городок Ровенского района священник УАПЦ сослужил с клириками УПЦ-КП.
И что это - очередной шаг к церковному единству.
А вы меня вините во флуде!
Это вы сейас написали флуд, ну так и удалите свою писанину!
Падает посещаемость сайта только тогда, когда нет свободы, и всех повсеместно банят.
Я не знаю, что такое "евстратиевское гнездо".
Это - клуб придворных гебельсов Филарета.
От них же первая ты еси :)

208
Никас [профіль]

Откройте мне коридор - я и с Методием могу поговорить
А вам же к Филарету точно Евстратий открывал коридор?
Неужели Филарет стал бы первой встречной давать интервью?
А вы ещё говорите, что вы - не с евстратьевского гнезда wink
Зачем шифроваться?

207
Никас [профіль]

Если бы так, то я бы подписывался "Никас УАПЦ".
Но я не официальный представитель УАПЦ, я всего лишь рядовой клирик, при чём не на самом лучшем счету.
Меня враги даже обвиняли один раз в сотрудничестве с ФСБ!
Хотя мог бы подписываться так же, как "Татьяна УПЦ-КП" - Татьяна Деркач-Евстратьева, внештатный сотрудник пресс-службы УПЦ-КП, интервьюирша Филарета, коллега по агитационно-пропагандистской деятельности других форумчан здешнего сайта - Андрея Головкова и Владимира Яцульчака (последний ещё в поселке Верхнее Синевидное Сколевского района Львовской области оставил после себя очень громкую и скандальную славу, если будет настроение - расскажу).
Ну да ладно, пусть будет, что я ничего не знаю. Огрызания анонима "Татьяна УПЦ-КП" мне действительно неинтересны, поэтому общаться с ней я не хочу. Пускай лучше продолжит свою журналисткую деяиельность в УПЦ-КП, возьмёт интервью у Евстратия (разговор "сама с собой"), или у кого-то из молоденьких птенцов евстратьевского гнезда, которые уже нарядились в митры и клобуки.

НОВИНИ

Всі матеріали

популярне
останні коментарі

Глава УПЦ (МП) закликав Путіна «негайно припинити брато...

Onufriy

Onufriy написал:

Дивовижно, але Онуфрій навіть засудження московської агресії використав для пропаганди "мишебратства" і єресі "єдинокупелія":
"просимо негайно припинити братовбивчу війну. Український і російський народи вийшли із Дніпровської купелі хрещення"

Глава ПЦУ засудив спільну агресію РФ і Білорусі проти У...

Onufriy

Onufriy написал:

Війна проти України породжена багаторічною проповіддю проклятої єресі "російського світу"

Церкви в Україні не платять податків? Пояснюємо, які са...

dutchak1

dutchak1 написал:

Стаття з суміші цитат напівграмотних спеців, розведена такими ж напівграмотними штатними релігієзнавцями.

Депутати з УПЦ (МП) зареєстрували законопроєкт про скас...

dutchak1

dutchak1 написал:

Якщо вони такі-сякі, то давайте тут, читачі і редактори, самим пропонувати і обговорювати зміни до релігійного закону, які необхідно внести. Вихідна позиція, і тут такі-сякі праві - в цій редакції релігійний закон в частині переходу парафій ніхто не виконує.
  • Нравится

Синод ПЦУ звинувачує УПЦ (МП) у тиску і захопленні храм...

dutchak1

dutchak1 написал:

Зрозуміло, що в нас відносини між деякими церквами складні, але Заява Священного Синоду Української Православної Церкви (Православної Церкви України) від 24 Травня 2021 “Щодо систематичного втручання.....” в тому місці, де йдеться про рішення Великої Палати Верховного Суду по справі № 910/10011/19, є дуже неякісний текст. Можна догадуватися, що це цілком продукт українських юристів, які працюють чи надають послуги ПЦУ і цей текст сьогодні завдає шкоди репутації ПЦУ. Взагалі, до явища “український юрист” необхідно підходити дуже обережно. “Український юрист” це як “Советское шампанское”, і не советское і не шампанское. Що відбулось в дійсності? Там, на початках, було опубліковано тільки вступну і резолютивну частину, де дійсно позивачу було повністю відмовлено в задоволенні позову що і було, очевидно, юристами ПЦУ сприйнято як рішення про законність такої зміни підпорядкування. Тут треба було почекати повного тексту рішення, яке появилось тільки через місяць. Рішення складне і коротко його можна викласти так. Позивачам було відмовлено в задоволені позову в зв'язку з тим, що в дійсності релігійна громада с. Сутківці, Хмельницької області не змінила свого підпорядкування, не вийшла з юрисдикції Російської Православної Церкви в Україні (яка іменує себе УПЦ) та не ввійшла до Православної Церкви України. Про це свідчить навіть сьогоднішній запис про громаду в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань. І суд пише, що реєстрація змін до статуту незавершена. Завершена буде тільки після внесення змін в ЄРД і тільки тоді це буде рахуватись змінами в статуті, які потім можна позовом визнавати недійсними, а "судове рішення про задоволення такої позовної вимоги є підставою для приведення суб`єктом державної реєстрації відомостей про Релігійну організацію, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, у відповідність до відомостей статуту Релігійної організації в попередній редакції".

О переходах из УПЦ МП в ПЦУ и визите патриарха Варфолом...

dutchak1

dutchak1 написал:

Очевидно йдеться про судове рішення, яке опубліковано на днях - рішення Великої Палати Верховного Суду по справі №910/10011/19 щодо законності зміни релігійною громадою с. Сутківці, Хмельницької області свого підпорядкування. Але треба ще чекати, там тільки вступна та резолютивна частини. Почитаєм, проаналізуєм, цікаво ж як суд розрулить ті правові гібриди, які утворені нашим придуркуватим релігійним законом. 😁

О, сколько нам открытий чюдных,

Готовят просвещенья дух...

Андрій Юраш: релігійні організації «не можуть не реагув...

dutchak1

dutchak1 написал:

Як кажуть земляки - "пустився берега" wink 

Голова Юрвідділу УПЦ (МП) домагається звільнення Андрія...

adminos

adminos написал:

Дякуємо за зауваження. Посилання в тексті новини виправили, також можете перейти безпосередньо до новини 2018 року:
"Парламент пошел навстречу верующим УПЦ (МП), которые хотели её переименования"

Голова Юрвідділу УПЦ (МП) домагається звільнення Андрія...

dutchak1

dutchak1 написал:

  Покажіть нам оте "самі віряни УПЦ (МП) і просили перейменувати свою конфесію".  Не відкривається. 

Гаряче Різдво. Московський патріархат скасовує рішення ...

dutchak1

dutchak1 написал:

Там ще все попереду... В Рахівському районному суді Закарпатської області є справа № 305/2247/19 і прийнята ухвала про прийняття та призначення до розгляду про визнання неповноважними загальних зборів релігійної організації «Релігійна громада Української Православної церкви Свято-Успенського храму с. Ділове Рахівського району Закарпатської області, проведених 17 лютого 2019 року, визнання недійсними і скасування рішень загальних зборів релігійної організації, оформлених Протоколом № 1 від 17 лютого 2019 року і зобов`язання третіх осіб вчинити певні дії. Призначене підготовче засідання на 09:30 годин 11 березня 2021 року.

Крім того є касація у Верховному Суді і ухвалено відкрити касаційне провадження у цій справі, витребувати із Рахівського районного суду Закарпатської області цивільну справу № 305/2229/19 за позовом релігійної організації «Релігійна громада Свято-Успенського храму Української православної церкви» (Православної церкви України) до ОСОБА_1 , третя особа - ОСОБА_2 , про зобов`язання вчинити дії.

Надіслати учасникам справи копії касаційної скарги та доданих до неї документів, роз`яснити їм право подати відзив на касаційну скаргу, який за формою і змістом має відповідати вимогам статті 395 ЦПК України, у строк до 22 січня 2021 року.Моральні аксіоми Сьомого Вселенського Собору

dutchak1

dutchak1 написал:

Ствердження, що в часи "священного союзу" Церкви та держави існувало громадянське суспільство яке чимало потерпало - дуже сміливе. Ну а благочестивій імператриці Ірині було набагато легше збирати Собор названий Церквою Сьомим, Святим, Вселенським і розлядати питання які, на думку Д.Таргонського, були особливо важливими. В імператриці не було необхідності зважувати на такі дурниці, як права людини чи різні там міжнародні конвенції, які її майже примушували підписувати і заставляли потім гармонізувати власне законодавства із ЄС, . Не було і в неї необхідності переконувати віруючих в її намірах “йти в Європу”. Ну а ствердження автором, що у нас є політичний тиск на віруючий електорат — це з опери “Мы живём, под собою не чуя страны, Наши речи за десять шагов не слышны”

При участии «Кремлевской стратегии» и духовничестве мит...

Ruzanablons

Ruzanablons написал:

Уникальный лазерный проектор, который мгновенно превращает любую стену, дом или потолок в созвездие тысячи и тысячи огней. Можно использовать как внутри помещения, так и на улице. Просто включите его в сеть - и наслаждайтесь! Быстрая доставка! Скидка! Успей заказать! https://fedorovkarb.ru/lazernyj-proektor-dlya-rozhdestva/

Пастор Андрей Гамбург: «Пост — это личное решение челов...

Ruzanablons

Ruzanablons написал:

Уникальный лазерный проектор, который мгновенно превращает любую стену, дом или потолок в созвездие тысячи и тысячи огней. Можно использовать как внутри помещения, так и на улице. Просто включите его в сеть - и наслаждайтесь! Быстрая доставка! Скидка! Успей заказать! https://bit.ly/38IU8X4

УГКЦ та Українська соціальна академія проведуть міжнаро...

Ruzanablons

Ruzanablons написал:

Уникальный лазерный проектор, который мгновенно превращает любую стену, дом или потолок в созвездие тысячи и тысячи огней. Можно использовать как внутри помещения, так и на улице. Просто включите его в сеть - и наслаждайтесь! Быстрая доставка! Скидка! Успей заказать! https://fedorovkarb.ru/lazernyj-proektor-dlya-rozhdestva/