Я є палестинець, євангельський віруючий, народився і виріс в Єрусалимі. Дякую Вам, що просите Бога благословити і ізраїльтян, і палестинців. Я теж, десятиліттями, прошу Бога зробити те ж саме, і я продовжую присвячувати своє життя служінню Богу та людям. Однак, схоже, ми по різному розуміємо слово «благословення». Нема сумніву, що поняття благословення включає в себе мир Єрусалиму та його мешканцям. Нема сумніву, що під благословенням слід розуміти і життя в атмосфері рівності та справедливості, як для палестинців, так і для євреїв Ізраїлю/Палестини. Нема сумніву, що Ісус благословляв миротворців. Крім того, божественне благословення набагато більше, ніж «політична справедливість». Як мінімум, воно включає вимогу дотримання прав людини. Як максимум, воно розширює вимоги щодо прояву божественної любові, яка прагне до справедливості/праведності та цілісного миру, як для палестинців так і ізраїльських євреїв.

Благословення – це двосторонній договір. Воно не тільки проголошує волю Бога в чиєсь життя, але і робить наголос на відповідальності у виконанні заповіданого Богом тим, хто проголошує цю волю. Але яку відповідальність (перед Богом) сьогодні несе посольство США? Уряд Ізраїлю щасливий і вдячний Вам. Але ж Ваше рішення дозволяє уряду Нетаньяху стати більш жорсткішим у своєму систематичному пригніченні сотень тисяч палестинців в Єрусалимі. Це «благословення» уповноважує ізраїльський уряд ігнорувати багато резолюцій ООН стосовно Єрусалиму. З іншого боку, палестинці розчаровані та втрачають надію після того, як домовленості про мир все стрімкіше і стрімкіше втрачають свою силу. Нещодавнє рішення про переміщення посольства спровокувало їх відчай і зараз переконує їх, що Сполучені Штати Америки не є справедливим посередником в цьому конфлікті. Таке рішення лише підбадьорює тих палестинців, які налаштовані до військової боротьби і послаблює легітимність палестинських миротворців. Крім того, регіон Близького Сходу вже давно бореться з крайньою релігійною ідеологією, і Ваше рішення ще більше озброює тих, хто і так різко висловлюється і піддається сплескам ненависті.

Ми наближаємося до Різдва, і, можливо, слід нагадати про слова пророка Михея (розділ 4). Він бачив Єрусалим як місто миру та справедливості для всіх народів. Воно, як для євреїв так і для палестинців. Кожен може перебувати («сидіти») в ньому вільно, не під окупацією або пригніченням, а на своїй приватній власності/території («винограднику»). Ті, хто був змушений виїхати з міста через політичні чи релігійні переслідування, мають потягнуться назад. Біженцям слід повернуться до Єрусалиму. В Єрусалимі Михея немає ані контрольних пунктів, ані візових обмежень, ані переваг за етнічним походженням. Шанування Бога, яке вбачається в прояві любові, милосердя та справедливості по відношенню до кожного, має стати нашим першим пріоритетом. На щастя, цар миру, Ісус Христос є єдиним джерелом, що може втілити в реальність це бачення (Мих. 5: 2). Але всіх інших також покликано приєднатися до бачення Михея і стати божими посланниками. На жаль, я не вірю в те, що нещодавнє рішення щодо переміщення Вашого посольства сумісно з благословенням Михея. Благословення старозавітного пророка сприяє миру та справедливості в Єрусалимі. Мир та справедливість мають розливається з Єрусалиму до решти світу.

Пане Президенте, я сподіваюсь, що Ви більш глибше подумаєте над питанням Єрусалиму та будете прагнути стати справжнім посланцем благословення для всіх мешканців Єрусалиму та всіх тих, хто любить Єрусалим. Я сподіваюсь, що Ви не тільки переглянете нерозумне рішення, що стосується Єрусалиму, але також втілите це в практичні стратегії захисту миру та справедливості для Єрусалиму та всіх його мешканців. Нехай Бог дійсно благословить Вас і дасть Вам можливість виконувати Його волю. Нехай, цар миру, День Народження якого ми будемо святкувати на Різдво, зміцнює нас, щоб ми змогли побудувати мости замість бар'єрів, особливо в Єрусалимі.

Д-р. Йоханна Катаначо, академічний декан Віфлеємського Біблійного коледжу і Біблійного коледжу в Галілеї.

Джерело: http://www.comeandsee.com/view.php?sid=1337

Переклад: Денисенко А.В.

Еcfsu.blogspot.com, 9 грудня 2017

Теги: