Прикладів з історії Церкви та практики служіння не вистачає? Своїх канонічних норм до цієї ситуації застосувати не спроможні? Ми ж себе канонічною Церквою рахуємо і більше про канонічність ніж про догматичну коректність своїх переконань і християнську любов говоримо! Цей католицький священик нічого, здається, не мав проти того що наша Церква приймає хрещення католиків! А звідки ж така " принциповість" стоїчна: " Заставлять священников совершать обряды в церкви, к которой ты не имеешь никакого отношения, это то же самое, что требовать деньги в банке, вкладчиком которого ты не являешься". Та й хто заставляє батюшок звершувати треби "розкольникам" та "єретикам"? В більшості випадків нужда та злидарство: як ти не посвятиш то посвятить конкурент і втратиш копійку.

Як показує практика, батюшки в більшості випадків навіть і не питають хто й де похрещений і чи ходив мрець, якого він відспівує, в церкву. Патер каже, що українці відносяться до священиків як до обслуговуючого персоналу: " Украинское общество – нездорово, больно Украинское общество хочет иметь батюшек на побегушках: мы вам башляем – отправляйте (службу)". Скажіть будь ласка, батюшки, а хто встановлює ціни на треби? Може миряни, чи податкова, чи суспільні об'єднання? Скільки батюшки кажуть стільки й люди платять. Чи не так? Так, люди всі хворі гріхом і католики і православні і розкольники і протестанти. Лікування від гріха не безкоштовне сьогодні. Хоча, Слава Богу, за головне Таїнство Причастя, як кажуть отці "ліки безсмертя", в нашій Церкві гроші не беруть.

Православні християни мали би знати, що католики дітей до 7 років не причащають. У наведеній цитаті патер сказав: "Пришел человек к причастию – не спрашивайте его – готов ли он или нет, знает ли он, что такое причастие, или нет, он же пришел! Почему вы ему не даете?! Тем более, если єто ребенок". Скажіть но будь ласка а скільки православних, які постійно причащаються розуміють що вони приймають в Чаші? За 20 років життя у Церкві можу точно сказати - 0.5 процента зі 100. То що ж їм Таїнства тепер не приймати? Але не це головне! Непорядність такої апологетики - ось що головніше. Ще вчора нас переконували і ми доводили, що католики ганьбили православіє і хотіли окатоличити Україну, а сьогодні що ж " всі засоби згодяться"? В нас не вистачає простої порядності щоб вибачитися перед тим же католиком, в тому, що ми перебільшували в своїх оцінках католицизму, перед тим як застосовувати його цитати в своїх цілях. Поважаю цього патера. Він все правильно сказав.

Ми так не знаємо своїх канонів, як він свої. А ось думка не католицьких братів, а своїх православних співбратів священиків: http://marusnews.com/stati/hersonski-svyashhenniki-zrobili-zayavu-shhodo-diy-svogo-zaporizkogo-kolegi З повагою http://uoj.org.ua/novosti/sobytiya/katolik-o-zaporozhskom-skandale-ukraintsam-nuzhny-batyushki-na-pobegushkakh

Facebook.com, 10 січня 2018

Теги: