Дякуючи Триєдиному Богу, Отцю, Сину і Духу Святому, за дві тисячі років Нового Заповіту та більше ніж за тисячу років християнства на польських землях, Церкви, що нижче підписалися, спираючись на багаторічну богословсько-екуменічну роботу у світі та в Польщі, а також на спільно прийняті документи (особливо Лимський документ, 1982 р.), з радістю визнають і підтверджують своє служіння хрещенням, а також засвідчують:


1. Ісус Христос, наш Спаситель, сам встановив таїнство хрещення та наказав його звершувати (Мт. 28: 19; Мк. 16: 16). Хрещення є визволенням з рабства (1 Кор. 10: 1-2), приєднанням до Христа розіп’ятого та воскреслого, введенням до Нового Заповіту, знаком нового життя в Ісусі Христі, омовінням від гріхів (1 Кор. 6: 11), освяченням через Ісуса (Еф. 5: 14), новим народженням (Ін. 3: 5), переодягненням у Христа (Гал., 3: 21), оновленням Духом (Тит 3: 5), зверненим до Бога проханням про чисту совість (1 Петр. 3: 21) і визволенням, що приводить до єдності в Ісусі Христі, де долаються розділення щодо соціального положення, раси чи статі (Гал. 3: 27-28; 1 Кор. 12: 13).


2. Хрещення звершується водою і Духом Святим; воно дається в ім’я Отця, і Сина, і Духа Святого. Хрест єднає охрещеного з Христом, а християн – між собою. Вводить у Церкву і є початком життя у Христі, ціль якого – «похвала слави» (Еф. 1: 14).


3. Хрещені, що мешкають в одному місці і часі, несуть спільну відповідальність за свідоцтво про Христа та Євангеліє: хрещені живуть для Христа, для Його Церкви та для світу, що Він його любить, очікуючи в надії об’явлення нового творіння Божого а також час, коли Бог буде всім в усьому (Рим. 8: 18, 24; 1 Кор. 15: 22-28, 49-57) (Лимський документ, № 9). Хрещення у Христа є викликом для Церков, аби вони подолали свої розділення та видимим способом проявили свою спільність.

Церкви, що нижче підписалися, визнають дійсність святого хрещення, здійсненого кліриком:
Євангелічна Церква Аугсбурзького віросповідання,
Євангелічна Церква методистів,
Євангелічна реформована Церква,
Польсько-католицька Церква,
Польська автокефальна Православна Церква,
Старокатолицька Церква маріавітів,
Католицька Церква

Документ підписано 23.01.2000 р.

http://ekumenizm.wiara.pl/doc/477992.Sakrament-chrztu-znakiem-jednosci-Deklaracja-Kosciolow-w-Polsce

illyabey.livejournal.com, 18 січня 2018

Теги: