Всього 2 роки, а відчуття що ВПУ існує набагато довше. За цей час чимало зроблено, але й багато чого з того, про що мріялося 2 роки тому, не вийшло. За цей час наша команда приростала новими людьми, але й втрачала тих, на кого ми сподівалися. Хоча ми точно помолодшали, а це дає надію.


Про перший рік роботи ми звітували рік тому публічно http://orthodoxy.org.ua/…/neklasichna-richnicya-v-neklasich…
Цього року робимо це віртуально, бо за вікном весняна завірюха, а дехто і хворіє.


У 2017 році було немало подій і проектів, але в нашій пам'яті ВПУ'2017 - це перш за все ті проекти, які були започатковані і реалізовані саме минулоріч:
- дистанційна освітня програма "Премудрість-онлайн" (10 курсів по 20+ лекцій кожен), яку ми зробили на нашому YouTube-каналі завдяки ідеї і підтримці Antoine Arjakovsky, кропіткій праці Богдан Огульчанський та Леонид Гудков (який сьогодні святкує власний ювілей, який в 30 разів перевищує вік ВПУ ;) і, звичайно, нашим лекторам.


http://orthodoxy.org.ua/…/vikladachi-i-kursi-premudrosti-on…
- видавнича серія "Бібліотека Відкритого Православія. Лекції", яку ми зробили спільно з найкращим в Україні видавництвом сучасної духовно-просвітницької літератури Дух і Літера та нашими авторами-лекторами.


- телевізійна програма Таємний код віри, яку ми зробили у співпраці з командою 1+1. Дякуємо Александр Ткаченко - за можливість і Андрій Мацола - за підтримку.


До цього пункту можна ще додати й організацію трансляцій на YouTube та на ТСН богослужінь з Константинополя (Стамбула) та лекції афонитів.
А ще, вже традиційно, були публічні лекції, круглі столи, презентації, лекції-екскурсії по святиням Національний заповідник «Софія Київська» - Софіївському собору і Кирилівській церкві. А ще ми святкували традиційно і інноваційно (OpenChristmas) та займалися просвітою для дітей у нашій Школа Анни Ярославни.
А ще розпочали презентації проектів Відкритого православного університету і самої ідеї Відкритого православія в різних аудиторіях (наприклад, Kyiv-Mohyla Business School [kmbs]) і в різних містах України (Суми, Львів, Житомир, Вінниця).


Та й цей рік вже розпочався з кількох важливих і знакових події. У нас в роботі декілька нових проектів і бажання продовжити розпочате. Але для цього нам потрібні однодумці, які, створюючи власні проекти, готові об'єднувати зусилля задля спільної справи на ниві освіти і просвіти.


Ми точно знаємо, що ми на цьому шляху не одні, та ще й Христос посеред нас!


*"Вчора/сьогодні" - бо, насправді, у нас є відповідність/невідповідність дня/дати нашого заснування. Бо презентація відбулася 4 березня 2016 року і лише, призначивши дату, ми побачили в календарі, що в цей день Церква відзначає нашого небесного покровителя - просвітителя Київської Русі і будівничого Софії Київської благовірного князя Ярослава Мудрого. Але вже наступного року з'ясувалося, що того року - це було календарно-богослужбове виключення і перенос святкування з 5 на 4. Але для нас воно стало символічним, хоча й створило запитання: то коли ми засновані - 4 березня, як це і було? Чи в день Ярослава Мудрого - 5 березня - як це і було, і який є нашим покровителем?

Другий рік роботи Відкритого православного університету: «Премудрість-онлайн», «Бібліотека Відкритого Православія» і «Таємний код віри»

Facebook, 5 березня 2018

Теги: