Для новонародженої Української Церкви то було серйозне випробування, але вона, як на мене, пережила його з гідністю. Митрополита Філарета не підримав майже ніхто з діючих архієреїв, духовенства та мирян ПЦУ.

Отже заяви російської пропаганди, що ПЦУ то "порошенківська" чи то пак "філаретівська церква" відтепер не мають під собою ніякого реального підгрунтя.

Предстоятель ПЦУ у відповідь на заяви митрополита Філарета, ні в чому його не звинувачував. Навпаки, він подякував за його працю та заявив про неможливість повернення Української Церкви до радянського минулого.

У такий спосіб Митрополит Епіфаній оправдав довір'я до нього Вселенського Патріарха Варфоломія, єпархій ПЦУ, які практично всі відкрито висловились за підримку свого Предстоятеля. Українська Церква чітко визначила напрямок свого подальшого поступу. В ній виросло вже нове покоління духовенства та вірян, яке прагне жити згідно нормами православного благочестя, але в новій Церкві.

Серед вагомої частини духовенства РПЦ досить довго побутувала така думка: "Доки Філарет в Києві Москва може бути спокійною". Напевно відтепер у Московської Патріархії з'явилися реальні приводи для хвилювання...

Facebook, 17 травня 2019

Теги: