Цього року в українські семінарії як УПЦ МП так і ПЦУ був недобір студентів. У Київську Духовну Семінарію УПЦ МП вступила найменша з дня її відкриття кількість абітурієнтів. Деякі духовні заклади на межі закриття. У деякі вступило 2-3 чоловіки.

Є певна закономірність в тому, що дедалі менше молодих людей бажає вчитися у духовних навчальних закладах.

Семінарський диплом визнається лиш у межах Церкви. Він не дає можливості працювати в державних закладах. Рівень нинішньої духовної освіти не дозволяє священикам провадити якісну місіонерську, освітню чи соціальну роботу в сучасному суспільстві.

Семінарії здебільшого орієнтовані на швидку підготовку служителів культу. У 90-их роках це дійсно було необхідно. Кількіть парафіян тоді стрімко зростала і виникла потреба у великій кількості священиків.

Сьогодні істотного притоку людей у храми немає. Масові хрещення, вінчання, освячення будинків...практично припинилися. В сучасному світі священик, який не має світської професії, вже не зможе забезпечити свою сім'ю лише за рахунок церковних треб.

Більшість випускників семінарій не бажають приймати сан. "Рожеві окуляри" самовідданого служіння Христу знімаються ще під час навчання.

Студенти прекрасно бачать який низький рівень життя священика на парафії. Оцінки в дипломі випускника семінарії нічого не вирішують. Без зв'язків і грошей у церкві влаштуватися дуже важко.

Усі дохідні храми вже зайняті. Нести подвиг безкровного мучеництва у безперспективних парафіях майже ніхто не хоче.

У містах храми часто знаходяться у "приватній власності". Батьки, які їх будували за рахунок власних спонсорів, звичайно ж, намагатимуться передати парафію у спадок своїм дітям. Жодна "зайва людина", туди потрапити не зможе.

Те духовенство, яке прийшло у церкву на хвилі релігійного підйому в 90-ті роки починає помалу хворіти, відходити "на покій" або помирати. Молодь не поспішає приходити на їхні місця. Дуже часто старших священиків вже немає ким замінити на парафії.

В найближчому майбутньому православна Церква зазнає серйозного дефіциту кадрів. Вочевидь церковне життя в Україні складеться на європейський штиб.

Народна православна традиція під впливом сучасної секулярної культури поступово згасатиме. В Церкву ходитимуть лиш ті люди, яким потрібен Христос.

Допомагатимуть християнам жити у Церкві в добрі і любові пастирі від Бога: "Хто виконає та навчить, той стане великим у Царстві Небеснім" (Мф 5,19).

Facebook, 18 жовтня 2019

Теги: