Цікаво, що Іоанн не дорікав Пилипу за те, він що одружився зі своєю племінницею. Він викривав гріх саме Ірода Антипи.

Вочевидь тому, що у цієї хоч і розбещеної людини було добре серце: «Бо Ірод боявся Іонна, знавши, що він муж праведний і святий, і беріг його. І, його слухаючи, він дуже бентежився, але слухав його залюбки» (Мр 6, 20).

Ірод був м’якосердою та слабкодухою людиною. Він любив Іоанна, тому що у його правдивих словах була Божа благодать, яка тішила душу більше ніж лукаві лестощі його підлеглих. Він відчував у простому ставленні до себе Іоанна внутрішню свободу від влади жінки над душею.

Ірод вбив Іоанна, спонуканий до того дружиною Іродіадою. Вона не даремно ненавиділа Іонанна.

Дружні стосунки Ірода з Іоанном розбудили в ньому сумління. Керуючись власним сумлінням, відчуваєш внутрішню силу та незалежність від зовнішнього впливу.

Іродіада розпалювала в чоловікові пристрасть. Таким чином через тіло володіла його душею та керувала Іродом, як хотіла, у власних інтересах.

Дружні стосунки дарують свободу а пристрасть поневолює в рабську залежність. Керуючись пристрастю думаєш чужою головою.

Іродіада не терпіла конкуренції на владу над душею залежної від неї людини. В лиці Іоанна вона так би мовити ревнувала свого чоловіка до Бога.

Іродіада не просто вбила ту людину, через яку Бог торкався до душі Ірода. Вона примусила самого чоловіка це зробити, підкреслюючи тим свою владу над ним. Подаючи їй відрубану за його наказом голову Іоанна, Ірод клав її, ніби жертву на вівтар своєї "богині".

Коли спокушаєшся лукавством і падаєш в пристрасть, потрапляєш у рабську залежність від обєкту, який обожнюєш. Заради того, щоб він був задоволений, часом, незамислюючись, віддаєш найсвятіше - власне сумління, Богом даровану свободу, справжню дружбу і свою людську гідність. Отче, визволи нас від лукавого!

Євангеліє - це блага вістка про те, що Господь милує та прощає поневолену пристрастями людину. Бог дарує їй справжню свободу і при тому не ставить її у залежність від Себе.

Чи зможе людина жити своїм життям з Богом, думати своєю головою і робити вибір, керуючись власним сумлінням? Як на мене, то саме таке запитання ставить Євангеліє, розповідаючи про Ірода та Іоанна.

Facebook, 10 вересня 2020

Теги: