Religion.in.ua > Огляд блогосфери > За що ж вони так ненавидять нас?

За що ж вони так ненавидять нас?


30 01 2018
Давно і постійно спостерігаю побутову печерну українофобію з вуст адептів рускаго міра і т.п. Увага! - це не про геополітичні суперечки (куди йти і з ким дружити), це не про різночитання історичних канонів (поганий чи добрий Мазепа, Сталін, Бандера). Це - про банальне, базове, первинне НЕ-прийняття і заперечення українців, як живого, справжнього, самостійного народу, зведення українців до рівня недонародця, діалекту, різновиду іншого. Це - на побутовому рівні - "ай, еті хахли", "да ви же такіє же русскіє", знущання над укр.мовою, культурою, самоповагою.

Ще Шевченко на це жалівся. Він писав про "братніх ***** (історична назва народу, яку забороняє вживати ФБ)", які читають усі мови, а української не хочуть, і каже, мовляв, ага, ми брати. "Як наш батько горів, то їх батько руки грів" (1847 р.). "Насміються над салом... тяжко, батьку, жити з ворогами!".

Ще Драгоманов дивувався - ну чого ж цим росіянам нейметься? Всім цим про людське око "космополітам, лібералам, соціалістам, радєтєлям за общеє благо". Чому їм так не хочеться прийняти українця як рівного, як Іншого, як Другого? Чому їм конче кортить і аж пече, щоб знищити, понизити, звести до нікчемності справжню відмінність українців, нашу екзистенційну differance Іншого? На дворі був 1881 рік...

Вони шукають, хто ж, яка собака винайшла Україну? Австріяки? Поляки? Американці? Рептилоїди? Масони? Не можуть визначитись... ;-)

Рашистські ідеологи та адепти не розуміють одного: вони самі створили собі ворога, "мета якого знищити Росію". Замість того, щоб прийняти Україну як "вільну серед вільних і рівну серед рівних", вони почали війну проти України. В 1659 р., коли фальшували Березневі статті. В 1709 р. коли вчинили геноцид. В ХІХ ст., коли забороняли мову і літературу. В 1933 р., коли почали Голодомор. І ще, і ще, і несть їм числа.

Тож не дивно, чому нормальний українець не любить Росію і є трошки русофобом. Січ, Батурин, Київ, Крути, і т.д. і т.п. нагадують нам про те, що таке "впасти в руки *******".

Але за що ж вони так ненавидять нас? Навіть не просто ненавидять. Зневажають, насміхаються. Але коли українець протестує - презирливий пафос погорди і "покровительства" миттю перетворюється на люту ненависть: "а как ты посмел, холоп, на барина рявкать!? Да я тебя! Да я вас! Да.... Пушкин, Булгаков, Достоевский, Гагарин, "Грады", да Сталина на вас нет!".

Наостанок процитую п. Винничука:

"московські гості, які крячкою сидять на українських сайтах, аж зі шкіри вилазять, аби довести, що українську мову та українців вигадали німці з австріяками. При цьому не втомлюються нагадувати про вулицю Руську у Львові, про «Руську раду» та географічні назви зі словом Руська (Руська гора, перевал Руська путь, села Руська, Руська Лозова, Руська Мокра, місто Рава-Руська і т. д.). При цьому соромливо не вказують схожих назв у Росії, бо їх практично нема. Лише в Новгородській області є Русская Ольховатка. Бо Новгородщина – це справді Русь..."

А стаття цікава:

Юрій Вінничук, «Україна  – для знищення Росії»

Facebook, 18 січня 2018Повернутися назад