Religion.in.ua > Огляд блогосфери > Щодо сумнозвісних акцій зі хрестами

Щодо сумнозвісних акцій зі хрестами


6 02 2018

УЯВІМО СОБІ... 
1. У 2012 році причинні акселератки з прищиками ; ( (висловлююсь літературно) зрізали хреста в пам'ять жертв репресій над Майданом. Відразу ж Синод УПЦ закликав заблудлих овечок не ганьбити себе і не сквернити місце, де гинули тисячі невинних. Через дві години приїхали монахи та миряни з гарним хрестом (їх готових у Лаврі достатньо), поставили на місце спиляного і відслужили літію по жертвах репресій (які були саме тут, у Жовтневому палаці в 30-х роках).


2. 2014-2015 рр. У розбурханому суспільстві іде війна - не тільки на Сході, але й війна слоганів, символів, міфів. На жаль, .загиблі на Майдані та в АТО знову вражаються від отруєних мордорським вірусом ненависти - є факти зневаження могил та меморіалів. Синод УПЦ ЗАКЛИКАЄ шанувати мертвих, незалежно від світогляду, шанувати місця їхньої пам'яти і не наводити на себе смертний гріх. Архиєреї УПЦ приїжджають на могильні комплекси, де поховані загиблі в АТО (в різних єпархіях) та служать панахиди. І так - після кожного такого прикрого випадку.


3. У 2014. Декілька, перепрошую, незовсімадекватів у рясах відмовляються відспівувати воїнів АТО (таких випадків, наскільки пам'ятаю, було три чи чотири). Архиєреї з цих єпархій приїжджають до домівок загиблих воїнів (якщо у когось не дуже швидка реакція - відразу ж контрольний дзвіночок з Києва), дуже перепрошують за неформатних рясоносців і просять дозволу помолитися на місці поховання (тому що, можливо, уже відспівали у КП). Якщо не дозволяють - сприймають із розумінням. У будь-якому випадку благословляють по монастирях єпархії служити сорокоусти за упокій.


4. Зима 2018. Чергові горопашні активісти (відразу прес-служба ідентифікувала їх клеймом найтяжчого антиканонічного гріха - "націоналісти"!) демонтують хреста на місці храму часів Ярослава Мудрого у Києві (біля "їжачка"). Кияни стихійно проявляють солідарність і сходяться з квітами та хрестами в руках... Голова комісії міськради у справах культури, до речі, представник "Свободи" (а то і сам Віталік!) разом із директором Інституту Нац. Пам'яти В. В'ятровичем приїжджають з новим хрестом, урочисто його ставлять... Біля хреста виставляють постійний відеонагляд та пост поліції... Очільники (та навіть нехай вікарні архиєреї) УПЦ і УПЦ-КП служать спільний молебень благовірному Ярославу... На очах присутніх зворушливі сльози умиління... Угору летять чепчики, скуфійки і клобуки (з хрестиками) ; ).


0. Автор підручника з християнської етики замовляє на "Убері" таксівку в минуле років на 30-40 і проводить урок з найголовнішим Відповідальним Православним (звісно ж, з канонічних; ) за зв'язки з громадськістю. Тема уроку одна - переписати від руки 18 разів:


НІЧОГО НЕ КОШТУЄ ТАК ДЕШЕВО І НЕ ЦІНИТЬСЯ ТАК ДОРОГО, ЯК РОЗУМІННЯ, ВВІЧЛИВІСТЬ І СПІВЧУТТЯ.


І саме це стає спусковим механізмом до всіх описаних подій...
Уявляється вам таке?! Ні? А ви замружте очі і уявіть з усієї сили! Все одно не виходить? І у мене теж... Отож...
У Києві націоналісти знищили Поклінний хрест, встановлений на місці зруйнованого комуністами храму (відео)

Facebook, 3 лютого 2018


Повернутися назад