Religion.in.ua > Огляд блогосфери > Прочитав перше запитання з "Всеукраїнського опитування"

Прочитав перше запитання з "Всеукраїнського опитування"


22 10 2020
Прочитав перше запитання з "Всеукраїнського опитування", яке всі зараз обговорюють.Погуглив, порадився з правником (Правник), порахував.

Виявилося, що у Кримінальному кодексі України є стаття 368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою), в примітці до якої визначено, що воно таке "неправомірна вигода (простою мовою - хабар, або корупція, - ГК) у особливо великому розмірі".

Цитую ККУ: "Неправомірною вигодою... в особливо великому розмірі - така, що у п’ятсот і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян".Мовою права і цифр: З'ясувалося, що є 2 види НМДГ (неоподаткованого мінімуму доходів громадян). Перший НМДГ (використовується у більшості розрахунків) - 17 грн. Другий НМДГ (його ще називають "податкова соціальна пільга") - 1051 грн.

Віднині для мене запитання #1 Всеукраїнського опитування звучить так:

"Чи підтримуєте ви ідею довічного ув'язнення за корупцію в особливо великих розмірах (від 8 500 грн, або навіть від 525 500 грн)?"

І як я маю відповісти на це запитання?, якщо:

1. Я однозначно за боротьбу з корупцією.

2. Я не вважаю довічне ув'язнення ефективною формою боротьби з корупцією.

3. В мене склалося враження, що ті, хто радили Президентові саме так сформулювати запитання, ані гуглили, ані рахували, ані радилися з правниками.

А ще мені згадалася євангеліська притча (Мт. 18:22-34) про немилосердного боржника, що заборгував 10 000 талантів (що є еквівалентом 300 000 (!) кг золота). Він був помилуваний, бо слізно просив, але потім виявився немилосердним до людини, яка була йому винна 100 динаріїв (зазвичай 1 срібним динарієм вимірювалася денна плата найманому працівникові або воїну). В результаті немилосердний боржник був ув'язнений "аж поки не віддасть всього боргу". Можливо, це більш ефективна форма боротьби з корупцією?

Facebook, 15 жовтня 2020


Повернутися назад