Вхід

У вас немає акаунту на Religion.in.ua? Зареєструйтесь

525
Юра [профіль]

11 днів - жодного коментаря.
Не цікаво вже. 

524
Юра [профіль]

Денисенко нам не потрібен.
Якби у 2008 році ввійшли під омофор Вселенського патріарха, вже б консолідували націю. 

523
Юра [профіль]

З головною тезою про те, що всі церкви і церковні спільноти перебувають в кризі, - цілком можна погодитись.
Але в деталях стаття викликає принаймні два застереження:
1.  Не факт, що Денисенко ночами не спить, про Україну все думає.  Якби так було, то він ще у 2008 році добився би повної євхаристійної єдності з Константинополем.
2.  Як на мене, можна би вказати на причину кризи в УГКЦ - слабке керівництво.  Мені до сьогодні залишається незбагненним, як можна було пройти повз такого брильянта як Гудзяк і обрати цього сіренького Святослава.  Бог як захоче покарати - відніме розум.
 
І ще: що за дурість про те, що "Донбас не сприйме український націоналізм"?  А Стус?  А Тихий?  А Дзюба?  Український націоналізм - тобто безкомпромісна вимога повної, суверенної і соборної державності для України - має бути сприйнята кожним громадянином.  Інакше він не громадянин, а ворог.

І на останок хотів би подякувати шановному Автору, що взагалі не згадує цих уб....ів з УАПЦ.  
 

521
Юра [профіль]

Не треба комісії!
Треба Денисенку тихо-мирно піти в монастир.
І все одразу ж стане на свої місця. 

519
Юра [профіль]

Вся відповідальність за відсутність в нас канонічної автокефалії покладена на Денисенка (Філарета).

518
Юра [профіль]

Tim,
А ми чим гірші?  Ми можемо між собою опрацювати рішення?

517
Юра [профіль]

Цитата: Tim
и вместе проработать правильный вариант.
 
То як повашому - повернення до того варіанту єдності, котрий існував у першому тисячолітті - це "правильний варіант" чи ні? 

516
Юра [профіль]

Tim,
То Ви за те, щоб відновити апеляційну юрисдикцію папи?

515
Юра [профіль]

Tim,
Наскільки я знаю, V століттям апеляційна юрисдикція пап не закінчилася.
Ще Теодор Студит звертався до папи за потвердженням своєї правоти.
Так що якщо хтось щиро хоче відновити єдність першого тисячоліття - мусить визнати за папою хоча б судову владу. 

514
Юра [профіль]

Tim,

Якщо я Вас правильно розумію, то прагматичним аргументом за визнання апеляційної юрисдикції римського єпископа була його незалежність від світської влади.
Якщо так - тоді православні мали би просто-таки кинутися в обійми папи!  Адже ніхто при здоровому глузді не буде заперечувати, що в папи сьогодні - найбільше незалежності з усіх єпископів.   

513
Юра [профіль]

Апеляції римському єпископові з Сходу виражали сопричастя Церкви, але римський єпископ не здійснював канонічної влади над Церквами Сходу.

Як це розуміти?  Виходить, що апеляційні суди не мають ніякої влади.
Безглуздя якесь, ІМХО 

512
Юра [профіль]

o. Oleh,
Отче Олег, навіть побіжне знайомство з історією нашої Церкви дозволить Вам легко пересвідчитись, що "продаж" нашої церкви відбувся 90 років по зраді попередників Ваших єпископів.
Замість сперечатися про очевидне, давайте поміркуємо, як нам дійсно зшити країну.  Очевидно, що католицький університет тут мало чим зарадить.

511
Юра [профіль]

Ця стаття запізнилася на 419 років.  Бо саме тоді почалася "криза" української Церкви.  Коли пару єпископів просто взяли і зрадили своїй присязі на вірність Архієпископу Константинограда - Нового Риму, Вселенському Патріарху.
"Криза" продовжилася, коли 1685 року наша церква вступила в кровозмішувальний зв"язок з Московською.
Далі - все далі і далі від Духа Святого.
Немає в нас Церкви.  Давно пора це визнати і шукати якусь нову ідеологію чи пак національну ідею.

НОВИНИ

Всі матеріали

популярне
останні коментарі

Глава УПЦ (МП) закликав Путіна «негайно припинити брато...

Onufriy

Onufriy написал:

Дивовижно, але Онуфрій навіть засудження московської агресії використав для пропаганди "мишебратства" і єресі "єдинокупелія":
"просимо негайно припинити братовбивчу війну. Український і російський народи вийшли із Дніпровської купелі хрещення"

Глава ПЦУ засудив спільну агресію РФ і Білорусі проти У...

Onufriy

Onufriy написал:

Війна проти України породжена багаторічною проповіддю проклятої єресі "російського світу"

Церкви в Україні не платять податків? Пояснюємо, які са...

dutchak1

dutchak1 написал:

Стаття з суміші цитат напівграмотних спеців, розведена такими ж напівграмотними штатними релігієзнавцями.

Депутати з УПЦ (МП) зареєстрували законопроєкт про скас...

dutchak1

dutchak1 написал:

Якщо вони такі-сякі, то давайте тут, читачі і редактори, самим пропонувати і обговорювати зміни до релігійного закону, які необхідно внести. Вихідна позиція, і тут такі-сякі праві - в цій редакції релігійний закон в частині переходу парафій ніхто не виконує.
  • Нравится

Синод ПЦУ звинувачує УПЦ (МП) у тиску і захопленні храм...

dutchak1

dutchak1 написал:

Зрозуміло, що в нас відносини між деякими церквами складні, але Заява Священного Синоду Української Православної Церкви (Православної Церкви України) від 24 Травня 2021 “Щодо систематичного втручання.....” в тому місці, де йдеться про рішення Великої Палати Верховного Суду по справі № 910/10011/19, є дуже неякісний текст. Можна догадуватися, що це цілком продукт українських юристів, які працюють чи надають послуги ПЦУ і цей текст сьогодні завдає шкоди репутації ПЦУ. Взагалі, до явища “український юрист” необхідно підходити дуже обережно. “Український юрист” це як “Советское шампанское”, і не советское і не шампанское. Що відбулось в дійсності? Там, на початках, було опубліковано тільки вступну і резолютивну частину, де дійсно позивачу було повністю відмовлено в задоволенні позову що і було, очевидно, юристами ПЦУ сприйнято як рішення про законність такої зміни підпорядкування. Тут треба було почекати повного тексту рішення, яке появилось тільки через місяць. Рішення складне і коротко його можна викласти так. Позивачам було відмовлено в задоволені позову в зв'язку з тим, що в дійсності релігійна громада с. Сутківці, Хмельницької області не змінила свого підпорядкування, не вийшла з юрисдикції Російської Православної Церкви в Україні (яка іменує себе УПЦ) та не ввійшла до Православної Церкви України. Про це свідчить навіть сьогоднішній запис про громаду в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань. І суд пише, що реєстрація змін до статуту незавершена. Завершена буде тільки після внесення змін в ЄРД і тільки тоді це буде рахуватись змінами в статуті, які потім можна позовом визнавати недійсними, а "судове рішення про задоволення такої позовної вимоги є підставою для приведення суб`єктом державної реєстрації відомостей про Релігійну організацію, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, у відповідність до відомостей статуту Релігійної організації в попередній редакції".

О переходах из УПЦ МП в ПЦУ и визите патриарха Варфолом...

dutchak1

dutchak1 написал:

Очевидно йдеться про судове рішення, яке опубліковано на днях - рішення Великої Палати Верховного Суду по справі №910/10011/19 щодо законності зміни релігійною громадою с. Сутківці, Хмельницької області свого підпорядкування. Але треба ще чекати, там тільки вступна та резолютивна частини. Почитаєм, проаналізуєм, цікаво ж як суд розрулить ті правові гібриди, які утворені нашим придуркуватим релігійним законом. 😁

О, сколько нам открытий чюдных,

Готовят просвещенья дух...

Андрій Юраш: релігійні організації «не можуть не реагув...

dutchak1

dutchak1 написал:

Як кажуть земляки - "пустився берега" wink 

Голова Юрвідділу УПЦ (МП) домагається звільнення Андрія...

adminos

adminos написал:

Дякуємо за зауваження. Посилання в тексті новини виправили, також можете перейти безпосередньо до новини 2018 року:
"Парламент пошел навстречу верующим УПЦ (МП), которые хотели её переименования"

Голова Юрвідділу УПЦ (МП) домагається звільнення Андрія...

dutchak1

dutchak1 написал:

  Покажіть нам оте "самі віряни УПЦ (МП) і просили перейменувати свою конфесію".  Не відкривається. 

Гаряче Різдво. Московський патріархат скасовує рішення ...

dutchak1

dutchak1 написал:

Там ще все попереду... В Рахівському районному суді Закарпатської області є справа № 305/2247/19 і прийнята ухвала про прийняття та призначення до розгляду про визнання неповноважними загальних зборів релігійної організації «Релігійна громада Української Православної церкви Свято-Успенського храму с. Ділове Рахівського району Закарпатської області, проведених 17 лютого 2019 року, визнання недійсними і скасування рішень загальних зборів релігійної організації, оформлених Протоколом № 1 від 17 лютого 2019 року і зобов`язання третіх осіб вчинити певні дії. Призначене підготовче засідання на 09:30 годин 11 березня 2021 року.

Крім того є касація у Верховному Суді і ухвалено відкрити касаційне провадження у цій справі, витребувати із Рахівського районного суду Закарпатської області цивільну справу № 305/2229/19 за позовом релігійної організації «Релігійна громада Свято-Успенського храму Української православної церкви» (Православної церкви України) до ОСОБА_1 , третя особа - ОСОБА_2 , про зобов`язання вчинити дії.

Надіслати учасникам справи копії касаційної скарги та доданих до неї документів, роз`яснити їм право подати відзив на касаційну скаргу, який за формою і змістом має відповідати вимогам статті 395 ЦПК України, у строк до 22 січня 2021 року.Моральні аксіоми Сьомого Вселенського Собору

dutchak1

dutchak1 написал:

Ствердження, що в часи "священного союзу" Церкви та держави існувало громадянське суспільство яке чимало потерпало - дуже сміливе. Ну а благочестивій імператриці Ірині було набагато легше збирати Собор названий Церквою Сьомим, Святим, Вселенським і розлядати питання які, на думку Д.Таргонського, були особливо важливими. В імператриці не було необхідності зважувати на такі дурниці, як права людини чи різні там міжнародні конвенції, які її майже примушували підписувати і заставляли потім гармонізувати власне законодавства із ЄС, . Не було і в неї необхідності переконувати віруючих в її намірах “йти в Європу”. Ну а ствердження автором, що у нас є політичний тиск на віруючий електорат — це з опери “Мы живём, под собою не чуя страны, Наши речи за десять шагов не слышны”

При участии «Кремлевской стратегии» и духовничестве мит...

Ruzanablons

Ruzanablons написал:

Уникальный лазерный проектор, который мгновенно превращает любую стену, дом или потолок в созвездие тысячи и тысячи огней. Можно использовать как внутри помещения, так и на улице. Просто включите его в сеть - и наслаждайтесь! Быстрая доставка! Скидка! Успей заказать! https://fedorovkarb.ru/lazernyj-proektor-dlya-rozhdestva/

Пастор Андрей Гамбург: «Пост — это личное решение челов...

Ruzanablons

Ruzanablons написал:

Уникальный лазерный проектор, который мгновенно превращает любую стену, дом или потолок в созвездие тысячи и тысячи огней. Можно использовать как внутри помещения, так и на улице. Просто включите его в сеть - и наслаждайтесь! Быстрая доставка! Скидка! Успей заказать! https://bit.ly/38IU8X4

УГКЦ та Українська соціальна академія проведуть міжнаро...

Ruzanablons

Ruzanablons написал:

Уникальный лазерный проектор, который мгновенно превращает любую стену, дом или потолок в созвездие тысячи и тысячи огней. Можно использовать как внутри помещения, так и на улице. Просто включите его в сеть - и наслаждайтесь! Быстрая доставка! Скидка! Успей заказать! https://fedorovkarb.ru/lazernyj-proektor-dlya-rozhdestva/