Вхід

У вас немає акаунту на Religion.in.ua? Зареєструйтесь

779
Cactus [профіль]

o. Oleh,
А мені б хотілось, щоб була якась" інтрига". Все таки, моменти з вибором на престіл Берголійо, Войтили а у випадку УГКЦ бл. Святослава, вказують на дію Святого Духа, яку майже ніколи не можна передбачити. 

А вибори папи Александра VI - також відбулися під дією Духа ? Це ще велике питання, чи обрання ієрархів до вищого сану має щось спільного з діянням Духа. Адже всі єпископи і так уже отримали свій сан силою Духа. А при обранні відповідальні вже дивляться на особисті людські ознаки й мають стратегічні міркування. Зрештою, далеко не всі потенційні кандидати хочуть бути обраними папою чи патріархом. У випадку Берґольйо він від самого початку був одним із найбільших претендентів. бо на попередньому конклаве поступився тільки Ратцінгерові, до того ж він був латино-американцем, а значна частина католиків живе у ЛА. У випадку Блаженнішого Святослава маємо справу передусім із величезною персональною кризою єпископату в УГКЦ - більшість владик мають поганеньку освіту, і вже тому були наперед дискваліфікованими, а Блаженніший Святослав як один із небагатьох мав відповідну освіту - римський докторат, до того ж він є глибоко духовною людиною, та ще й зарекомендував себе вмілим адміністратором, а тому мав певний авторитет у єпископаті вже до обрання патріархом.

778
Cactus [профіль]

В Німеччині ситуація є доволі специфічною, бо там дві великі Церкви - Католицька і Євангелична, є великими суспільними інституціями і належать до найбільих роботодавців у країні - отже, їм постійно потрібна значна кількість високоосвічених працівників, звідси й така кількість богословських вищих навчальних закладів, які, до речі, переважно фінансуються державою, хоча існують і недержавні богословські школи.
Але від німців ми можемо також навчитися багато чого, зокрема що держава, яка в свій час забрала в Церкви її землеволодіння й інші цінності, зобов'язана якось компенсувати цю кривду, зокрема також фінансуючи певну кількість конфесійних факультетів у державних вищах. Перевага таких навчальних закладів лежить на поверхні - вони певним чином унеможливили б ту корупцію, яка панує в більшості теперішніх конфесійних богословських вищів, котрі переважно використовуються для штамповки мракобісів-кадиломахачів і пустопорожніх титулів для кар'єристів.
За кількома винятками, в Україні богослов'я як наука зараз є фактично відсутнім. В УГКЦ хіба що УКУ заслуговує на назву наукової установи, а в УПЦ напевно тільки Київська Академія - рівень обох цих закладів можна побачити за якістю тих праць, які ними видаються. Все інше - це фарс, а не теологія.  

777
Cactus [профіль]

Onufriy,
Версія про те, що за вбивством Распутіна стояла англійська розвідка, має серйозні підстави, бо Распутін був противником безглуздої світової війни-бійні - незважаючи на все те, що йому закидають, він був переконаним прихильником миру. Не знаю, чи був він святим - нехай про це вирішує Церква, але демонізувати Распутіна - це означає, відмовлятися від об'єктивного погляду на цю непересічну постать. Немає людини без гріха, але все-таки потрібно намагатися сприймати кожну історичну постать такою, якою вона була. 

776
Cactus [профіль]

Olexander,
Я говорю не про причини, а про загальновідомі речі. Про причини можна дискутувати, про факти - навряд чи. Звичайно, що в Галичині є і такі храми, які були збудовані православними, і це фактично всі храми східного обряду до 17-го століття включно. Це факт, тому що до початку 18-го ст. тут унії просто не було - Галичина найдовше опиралася унії, залишаючись православними краєм. І це також факт. Однак православні Галичини на чолі з їхнім главою - львівським єпископом, на початку 18-го ст. дружньо перейшли на унію, практично без конфліктів. І це - також факт. Я не є істориком, але є вперті факти. 
Поміж моїми родичами є багато православних. Я і сам був охрещений у РПЦ, як і більшість теперішніх греко-католиків. Я не вбачаю в цьому нічого поганого. Тому я певною мірою є дитиною як католицького, так і православного світу, і не вважаю їх взаємовиключними протилежностями. А тому присутню тут ненависть я просто ігнорую, я молюся за те, щоб замість ненависті в серцях запанувала любов, тому що тільки вона - від Бога. 
Я зовсім не пропоную православним переходити на унію, бо це було б богословським анахронізмом, і Ви маєте рацію в тому, що це розуміють і в Римі. Але це зовсім не означає, що хтось має моральне право поливати брудом УГКЦ. Тому що унія і УГКЦ - це різні речі: якщо унія і була образно висловлюючись згвалтуванням Східної Церкви Західною, то знову-таки образно висловлюючись, дитя не несе жодної відповідальності за спосіб свого родження. На жаль, опоненти УГКЦ часто це ігнорують. 

775
Cactus [профіль]

Філософ,
Братство і всі монастирі крім одного - Манявського, й справді приєдналися до унії лише кілька років пізніше, але це не дивина, бо Львівське братство віддавна стояло в опозиції до місцевого єпископа, а ченці завжди були консервативіншими від білого духовенства. Але факт є  фактом - перехід Львівської єпрархії на унію був практично одностайним і безконфліктним, що пояснюєтьмя досить просто - номінально православний владика був таємним уніатом і тому його давно й систематично готував. 

774
Cactus [профіль]

Цитата: Olexander
ціла низка храмів, якщо не більшість, що була у користуванні УГКЦ на період до 1946 р. у свій час (XVI-XVII ст.) була абсолютно брутально захоплена (без лапок) у православних.
 
Шановний, Ви не знаєте ні історії, ні реальності. По-перше, абсолютна більшість храмів УГКЦ на 1946 р. - це були муровані церкви 18-го - першої половини 20-го ст., котрі були збудовані вже після переходу на унію. Дерев'яні храми до 17-го ст. включно є радше винятками. А по-друге, теперішня УГКЦ на Західній Україні - це значною мірою прямий нащадок Львівської православної єпархії, котра перейшла на унію на початку 18-го ст., причому на унію перейшли ВСІ БЕЗ ВИНЯТКУ  православні парафії начолі з владикою Й. Шумлянським і всіма священиками та з усіма вірянами. Так що історія не знає про жодні конфлікти в цьому зв'язку, тим більше про якісь "брутальні захоплення". 

773
Cactus [профіль]

По суті йдеться про те, чи є вселенський примат божественного, а чи лише людського права. Якщо цей примат є людською установою, то звичайно що можливі зміни - на зміну Римові може прийти Константинополь, а на зміну останньому напр. Александрія чи інший патріархат. Але якщо вселенський примат був встановлений Господом, а саме це і стверджує Католицька Церква, тоді суперечка між помісними Православними Церквами не має сенсу. Але тоді виникає інша, вже еклезіологічна проблема - питання реальності розколу Церкви. Чи можна тоді вважати Константинопольського Патріарха носієм вселенського примату? А чи він є тільки тимчасовим управителем вселенськими прерогативами в Східній Церкві ?

772
Cactus [профіль]

А ось як вважає Господь і Бог наш Ісус Христос:

"А Я вам кажу: Любіть ворогів своїх, благословляйте тих, хто вас проклинає, творіть добро тим, хто ненавидить вас, і моліться за тих, хто вас переслідує, щоб вам бути синами Отця  вашого, що на небі, що наказує сходити сонцю Своєму над злими й над добрими, і дощ посилає на праведних і на неправедних. Коли бо ви любите тих, хто вас любить, то  яку нагороду ви маєте? Хіба не те саме й митники роблять? І коли ви вітаєте тільки братів своїх, то що ж особливого робите? Чи й погани не чинять отак?Отож, будьте досконалі,  як досконалий Отець ваш Небесний!"

"
А вам, хто слухає, Я кажу: Любіть своїх ворогів, добро робіть тим, хто ненавидить вас. Благословляйте тих, хто вас проклинає, і моліться за тих, хто кривду вам чинить. Хто вдарить тебе по щоці, підстав йому й другу, а хто хоче плаща твого взяти, не забороняй і сорочки. І кожному, хто в тебе просить подай, а від того, хто твоє забирає, назад не жадай. І як бажаєте, щоб вам люди чинили, так само чиніть їм і ви. А коли любите тих, хто любить вас, яка вам за те ласка? Люблять бо й грішники тих, хто їх любить. І коли добре чините тим, хто добро чинить вам, яка вам за те ласка? Бо те саме і грішники роблять. ... Тож любіть своїх ворогів, робіть добро, позичайте, не ждучи нічого назад, і ваша за це нагорода великою буде, і синами Всевишнього станете ви, добрий бо Він до невдячних і злих! Будьте ж милосердні,  як і Отець ваш милосердний!

 

771
Cactus [профіль]

Давид,
А от щоб реально втілювати Христову науку, щоб бути однаково турботливими батьками до всіх священиків, всіх вірян, не чекаючи на адміральські погони і т.д. - цього немає.

В Церкві завжди не бракувало недосконалості, бо вона має не тільки божественну складову, а й людських членів. Ідеальної Церкви ніколи не було, ніде нема і її ніколи й не буде. Незважаючи на це, Церква завжди була, є зараз і завжди буде інструментом спасіння. Проблема, про яку Ви згадуєте - це споконвічна проблема відповідності ідеалові й покликанню. Але не все в Церкві так просто, бо в ній існують різні рівні відповідальності - патріарх уже фізично не може безпосередньо відповідати за "добрий стан" усіх священиків і мирян. Його відповідальність полягає передусім у тому, щоб Церква мала добрих єпископів, відповідальність єпископів - щоб Церква мала добрих священиків на місцях у їхніх єпархіях, а священиків - щоб харизми мирян знаходили належне їм у Церкві застосування.

770
Cactus [профіль]

Давид,
Якщо Вас цікавить моя думка щодо патріархату, то я є прихильником конкретного еклезіологіічного поступу в УГКЦ й у Католицькій Церкві, а не зміни титулу глави нашої Церкви. Сама зміна титулу лише викликає роздратування в православних, а тому не сприяє розвиткові екуменічних відносин між католиками і православними. На мою думку, УГКЦ повинна поступово прирівнювати свої відносини з Римським Престолом до тих відносин, що панують між православними Церквами, тобто рухатися до автокефалії. Для цього не потрібно ставати патріархатом, бо існують і автокефальні Церкви-непатріархати, до того ж ще один патріарх в Україні не сприяв би єднанню українських Церков. 
Блаженніший Святослав звичайно ж має рацію в тому, що здобуття патріаршого статусу сприяло б внутрішньому єднанню УГКЦ. Питання в тому, чи не можна досягти потрібного ефекту також без можливих побічних негативних ефектів, пов'язаних із курсом на патріархат. Втім, існують різні кути бачення - я представляю передусім екуменічну перспективу. Натомість глава Церкви повинен враховувати всі аспекти, тому що він є відповідальним за загальний курс Церкви.   

769
Cactus [профіль]

o. Oleh,
поясніть мені  вживання вживання терміну "ступідократи"

Я вже багато разів пояснював, що термін "ступідократія" не є образливим, він просто є аналізом кадрової політики в УГКЦ: неосвічені єпископи тягнуть за собою вниз цілі їхні єпархії. 
східньої духовості, але не з "російським обличчям", до чого прагнете ви 

Ви знову зводите на мене безпідставний наклеп. Наведіть обгрунтування Вашого твердження або вибачтеся, будь-ласка. 
Ви є більшим екстремістом від мене, бо я вірю в покаяння людини, а ви б лише карали. Саме тому, ви ніколи не будете впливати в УГКЦ ні на що. Як я підкреслив, сказавши "це не серйозно, звичайно", я не вважаю що є вас за що карати. Але просто жаліти треба. Жаліти витрачених на вас грошей, часу, сподівань, які мали люди, що посилали вас на навчання. Ви повернулися яничаром. Але чомусь думаю, що робите злі речі несвідомо, не зі зла. Тому і продовжую спілкування з вами. Це так, ніби говорити з дитиною, але що поробиш, кожен має свою нішу. 

Ви поки що священик, а поводитеся тут на форумі як базарна баба, так і бризкаєте ненавистю, обзиваючи Вашого співрозиовника, ображаючи його і навіть цього не помічаючи. 

768
Cactus [профіль]

o. Oleh,
1. Я жодного разу в житті не нападав на провід Церкви. а тільки займався його конструктивною критикою, а це дуууже велика різниця. Отже, це Ви просто вчергове безпідставно намагаєтеся звести на мене наклеп. 
2. Якби ми жили в цивілізованій країні, то Вас би вже давно судили як лефевриста Вільямсона за применшення кількості жертв Голокосту, а не тримали б у одній із комісій УГКЦ. А цього різуна в рясі, якого "жорстоко покарали" безплатним місячним відпочинком у монастирі, було б негайно раз і назавжди позбавлено сану, бо він просто виявив власну професійну неадекватність і повну невідповідність покликанню. Тут справа зовсім не в показовому розкаянні для публіки, а в принциповому нерозумінні євангельської благовісті, суттю котрої є любов до ближнього, яка виключає всяку ксенофобію.   

767
Cactus [профіль]

Чесно кажучи, не знаю жодного кроку, який обидва ієрархи зробили назустріч один одному. Може, знає хтось інший ?

766
Cactus [профіль]

Ганьба керівництву УГКЦ за те, що воно не відреагувало належним чином і належно не покарало цього різуна в рясі. За подібні "промови" потрібно суспендувати мінімум на 10 років від священичого сану, а не посилати на 1 місяць у монастир. 

НОВИНИ

Всі матеріали

останні коментарі

Церкви в Україні не платять податків? Пояснюємо, які са...

dutchak1

dutchak1 написал:

Стаття з суміші цитат напівграмотних спеців, розведена такими ж напівграмотними штатними релігієзнавцями.

Депутати з УПЦ (МП) зареєстрували законопроєкт про скас...

dutchak1

dutchak1 написал:

Якщо вони такі-сякі, то давайте тут, читачі і редактори, самим пропонувати і обговорювати зміни до релігійного закону, які необхідно внести. Вихідна позиція, і тут такі-сякі праві - в цій редакції релігійний закон в частині переходу парафій ніхто не виконує.
  • Нравится

Синод ПЦУ звинувачує УПЦ (МП) у тиску і захопленні храм...

dutchak1

dutchak1 написал:

Зрозуміло, що в нас відносини між деякими церквами складні, але Заява Священного Синоду Української Православної Церкви (Православної Церкви України) від 24 Травня 2021 “Щодо систематичного втручання.....” в тому місці, де йдеться про рішення Великої Палати Верховного Суду по справі № 910/10011/19, є дуже неякісний текст. Можна догадуватися, що це цілком продукт українських юристів, які працюють чи надають послуги ПЦУ і цей текст сьогодні завдає шкоди репутації ПЦУ. Взагалі, до явища “український юрист” необхідно підходити дуже обережно. “Український юрист” це як “Советское шампанское”, і не советское і не шампанское. Що відбулось в дійсності? Там, на початках, було опубліковано тільки вступну і резолютивну частину, де дійсно позивачу було повністю відмовлено в задоволенні позову що і було, очевидно, юристами ПЦУ сприйнято як рішення про законність такої зміни підпорядкування. Тут треба було почекати повного тексту рішення, яке появилось тільки через місяць. Рішення складне і коротко його можна викласти так. Позивачам було відмовлено в задоволені позову в зв'язку з тим, що в дійсності релігійна громада с. Сутківці, Хмельницької області не змінила свого підпорядкування, не вийшла з юрисдикції Російської Православної Церкви в Україні (яка іменує себе УПЦ) та не ввійшла до Православної Церкви України. Про це свідчить навіть сьогоднішній запис про громаду в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань. І суд пише, що реєстрація змін до статуту незавершена. Завершена буде тільки після внесення змін в ЄРД і тільки тоді це буде рахуватись змінами в статуті, які потім можна позовом визнавати недійсними, а "судове рішення про задоволення такої позовної вимоги є підставою для приведення суб`єктом державної реєстрації відомостей про Релігійну організацію, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, у відповідність до відомостей статуту Релігійної організації в попередній редакції".

О переходах из УПЦ МП в ПЦУ и визите патриарха Варфолом...

dutchak1

dutchak1 написал:

Очевидно йдеться про судове рішення, яке опубліковано на днях - рішення Великої Палати Верховного Суду по справі №910/10011/19 щодо законності зміни релігійною громадою с. Сутківці, Хмельницької області свого підпорядкування. Але треба ще чекати, там тільки вступна та резолютивна частини. Почитаєм, проаналізуєм, цікаво ж як суд розрулить ті правові гібриди, які утворені нашим придуркуватим релігійним законом. 😁

О, сколько нам открытий чюдных,

Готовят просвещенья дух...

Андрій Юраш: релігійні організації «не можуть не реагув...

dutchak1

dutchak1 написал:

Як кажуть земляки - "пустився берега" wink 

Голова Юрвідділу УПЦ (МП) домагається звільнення Андрія...

adminos

adminos написал:

Дякуємо за зауваження. Посилання в тексті новини виправили, також можете перейти безпосередньо до новини 2018 року:
"Парламент пошел навстречу верующим УПЦ (МП), которые хотели её переименования"

Голова Юрвідділу УПЦ (МП) домагається звільнення Андрія...

dutchak1

dutchak1 написал:

  Покажіть нам оте "самі віряни УПЦ (МП) і просили перейменувати свою конфесію".  Не відкривається. 

Гаряче Різдво. Московський патріархат скасовує рішення ...

dutchak1

dutchak1 написал:

Там ще все попереду... В Рахівському районному суді Закарпатської області є справа № 305/2247/19 і прийнята ухвала про прийняття та призначення до розгляду про визнання неповноважними загальних зборів релігійної організації «Релігійна громада Української Православної церкви Свято-Успенського храму с. Ділове Рахівського району Закарпатської області, проведених 17 лютого 2019 року, визнання недійсними і скасування рішень загальних зборів релігійної організації, оформлених Протоколом № 1 від 17 лютого 2019 року і зобов`язання третіх осіб вчинити певні дії. Призначене підготовче засідання на 09:30 годин 11 березня 2021 року.

Крім того є касація у Верховному Суді і ухвалено відкрити касаційне провадження у цій справі, витребувати із Рахівського районного суду Закарпатської області цивільну справу № 305/2229/19 за позовом релігійної організації «Релігійна громада Свято-Успенського храму Української православної церкви» (Православної церкви України) до ОСОБА_1 , третя особа - ОСОБА_2 , про зобов`язання вчинити дії.

Надіслати учасникам справи копії касаційної скарги та доданих до неї документів, роз`яснити їм право подати відзив на касаційну скаргу, який за формою і змістом має відповідати вимогам статті 395 ЦПК України, у строк до 22 січня 2021 року.Моральні аксіоми Сьомого Вселенського Собору

dutchak1

dutchak1 написал:

Ствердження, що в часи "священного союзу" Церкви та держави існувало громадянське суспільство яке чимало потерпало - дуже сміливе. Ну а благочестивій імператриці Ірині було набагато легше збирати Собор названий Церквою Сьомим, Святим, Вселенським і розлядати питання які, на думку Д.Таргонського, були особливо важливими. В імператриці не було необхідності зважувати на такі дурниці, як права людини чи різні там міжнародні конвенції, які її майже примушували підписувати і заставляли потім гармонізувати власне законодавства із ЄС, . Не було і в неї необхідності переконувати віруючих в її намірах “йти в Європу”. Ну а ствердження автором, що у нас є політичний тиск на віруючий електорат — це з опери “Мы живём, под собою не чуя страны, Наши речи за десять шагов не слышны”

При участии «Кремлевской стратегии» и духовничестве мит...

Ruzanablons

Ruzanablons написал:

Уникальный лазерный проектор, который мгновенно превращает любую стену, дом или потолок в созвездие тысячи и тысячи огней. Можно использовать как внутри помещения, так и на улице. Просто включите его в сеть - и наслаждайтесь! Быстрая доставка! Скидка! Успей заказать! https://fedorovkarb.ru/lazernyj-proektor-dlya-rozhdestva/

Пастор Андрей Гамбург: «Пост — это личное решение челов...

Ruzanablons

Ruzanablons написал:

Уникальный лазерный проектор, который мгновенно превращает любую стену, дом или потолок в созвездие тысячи и тысячи огней. Можно использовать как внутри помещения, так и на улице. Просто включите его в сеть - и наслаждайтесь! Быстрая доставка! Скидка! Успей заказать! https://bit.ly/38IU8X4

УГКЦ та Українська соціальна академія проведуть міжнаро...

Ruzanablons

Ruzanablons написал:

Уникальный лазерный проектор, который мгновенно превращает любую стену, дом или потолок в созвездие тысячи и тысячи огней. Можно использовать как внутри помещения, так и на улице. Просто включите его в сеть - и наслаждайтесь! Быстрая доставка! Скидка! Успей заказать! https://fedorovkarb.ru/lazernyj-proektor-dlya-rozhdestva/

Причастие с коронавирусом. Кому повезет больше - правос...

Філософ

Філософ написал:

Взагалі то ПЦУ на період карантину змінила форму причастя і подає його в руки. Чому пані Щоткіна про це не згадує, а цитує приватну думку митрополита Димитрія Рудюка?

Глава УПЦ (МП) виступив проти «ложного геройства» під ч...

dima222

dima222 написал:

Точно відомо що в Почаївській лаврі минулого тижня швидка забрала до лікарні у Київ головного духівника (сповідальник всієї братії, третя людина в лаврі після намісника та благочинного) лаври архімандрита Іполита (Липчея)... Позавчора його терміново постригли у схиму - обряд який проводять над монахами перед смертю. Як відомо у архімандрита Іполита був туберкульоз легенів, від якого він страждав вже декілька років. За останні двадцять років на туберкульоз у Почаївській лаврі перехворіли багато насельників. Свого часу від туберкульозу тут помер архімандрит Антоній, а також туберкульозом хворів минулорічний духівник лаври, який помер рік тому архімандрит Георгій (Стець). Ще не менше декількох десятків насельників є носіми туберкульозу. Можливо що саме ця хвороба послабила імунітет архімандрита Іполіта який заразився коронавірусом. І якщо вчора він перебував ще у палаті в стаціонарі, то сьогодні його стан погіршився і він терміново був переведений у реанімацію.
Також є інформація з переписки заступника голови Відділу зовнішніх церковних звязків прот. Миколи Данилевича та відповідального за міжконфесійні конфлікти у Тернопільскій області, за кличкою "Шумахер", прот. Георгія Прокопчука (служиь у В. Млинівцях Кременецького району), в якій останній говорить про багато хворих в лаврі. А він, Георгій, є близькою людиною до намісника лаври митрополита Володимира і Тернопільського митрополита Сергія. Тому інформацією володіє достовірною. 
Про Шумахера тут є додаткова інформація https://zz.te.ua/moskovskyj-batyushka-z-ternopilschyny-zustricha
vsya-z-heneralom-fsb/
Також відомо, але це вже з усного повідомлення, що на Свято-Духівському скиту при Почаївській лаврі багато хворих - кашляють, хриплять, лікуються розтиранням ніг у соляній воді, прокапуються протизастудними засобами, приймають теплі ванни і парять у парілках, але всі на ногах. Хто має симптоми важкої хвороби, відправляють додому.
Також відомо, що братія лаври закликає людей ходити на служби і останнім часом в лаврі людей значно побільшало.
Сьогодні прийшла інформація що всі працівниці в лаврі, так звані "матушки", які працювали на коровнику, на митті бутилок для вина, прибирали у храмах і жили в Антоніївській церкві, у лаврському готелі і в підвалі під корпусом № 7 були розпущені по домах. А це бабушки і жінки з різних регіонів України, Булорусі, Росії і Молдови. Хоча також відомо що частина їх переховується у ідземних храмах лаври, оскільки є жителями далеких регілнів Росії, наприклад з Пермі є послушниці які таємно живуть у готелі лаври. 

«Липківство» як духовна, канонічна та еклезіологічна пр...

dima222

dima222 написал:

Шумило ще три-чотири роки тому ревно писав про руских катакомбників і зарубіжників і всячеськи плюндрував РПЦ не вважаючи її навіть канонічною церквою. Тепер так же ряно пише за РПЦ і плюндрує все українське. При цьому гарно маскуться під любител української старовини і знавця українського Афону. Така собі куропатка в клітинку - сьогодні рябоє, а завтра сідоє. низько, ницо так робити - жити в Україні і так її паплюжити. Для СБУ тут є гарне джерело для роботи...