Вхід

У вас немає акаунту на Religion.in.ua? Зареєструйтесь

109
Olexander [профіль]

Прекрасний матеріал - https://diak-kuraev.livejournal.com/691227.html
Часи міняюсться, а "Греки лукавы суть..." залишається

108
Olexander [профіль]

NEO,
"argumentum ad hominem" - вивчаємо логіку. Ще трохи і Ви всі відомі логіці помилки в аргументації використаєте...
...Але моє незнання іспанського і китайського ажніяк не знімає того факту, що Ви голословно звинуватили мене у тому, чого я не писав (я не називав себе "богословом") і т.д., і т.п. (Див.: 55)...

107
Olexander [профіль]

NEO,
ну, от, яке відношення має Ваша репліка до суті того, що я написав?????? 
 

106
Olexander [профіль]

Цікаво, що, перечитавши уважніше доповідь, чомусь спало на думку: чому в українському гімні (і навіть у першому варіанті віршу Чубинського 1863 р.) жодного разу не згадано Господа Бога. Мало того, що важко не помітити майже прямі паралелі з польським "Jeszcze Polska nie zgina…" (до речі, в якому у першій редакції Бога згадано), крім цього український гімн, просто, давить своїм песимізмом.

105
Olexander [профіль]

Ekaterina,
спасибо, за добрые отзывы. Оставайтесь, конечно, вдвоем веселее будет.

104
Olexander [профіль]

NEO,

Ви написали: "Olexander, не брызгайте слюной на профессора ибо похоже что осел хочет плюнуть на льва". З логіки я мав відмінний бал, тому і розмірковую: 1) я не згоден з оцінкою "революції гідності" (чит. держпереворот) пана Говоруна - 2) Ви приводите алегоричні паралелі, де менш гідний (осел) виявляє знеуагу до більш гідного (лева) - 3) в даному зрізі менш гідний - я, а відтак - ви порівняли мене з ослом. Я вважаю, що це не коректно. З тої ж логіки ми знаємо, що кожна алегорія чи аналогія має свої межі. Ви ж, виходячи за ці межі, при цьому, зазначаєте, що Христів осел зробив хоч одну добру справі, на відміну від мене, тобто натякаєте, що я гірше деяких ослів. Ви що, думаєте, я зараз буду Вам свої заслуги перелічувати? - Не серйозно! Саме тому я й зазначаю, що така форма ведення полеміки, при якій одна сторона опускається до того, що не шукає аргументів, а просто ображає іншу - неприпустима. Все, ніби пояснив на пальцях.

 

Щодо богословів. Зазвичай, говорять, що Церкува знає 3-х богословів (Христа - Боголюдину ставити у цей ряд некоректно) Вами перелічених.

 

"...Богословом себя не называйте... а то сразу, я богослов..." - Я НЕ НАЗИВАЮ себе богословом, дійсно, не вважаю, що маю на це право. А "бакалавр богословия" написано у мене в дипломі, так що, я лише озвучив те, що НАПИСАЛИ (це не я собі присвоїв це звання) компетентні структури певної богословської школи у якій я провчився 5 років і захистив свою освітньо-кваліфікаційну роботу з богословської тематики.

 

"Богослов это архимандрит Кирил Говорун..." - декількома реченнями попереду Ви авторитетно заявляли, що богословів лише 4-ри... Вибачте, але трошки слідкуйте за ходом своєї думки, щоб хоч якась логіка була присутня.

 

Ви перераховуєте знання мов Говоруном і пишете: «…Не надо слюны пускать на доктора богословия» (до речі, Говорун лише «кандидат богослівя» і Ph.D. («доктор філософії») – кандидат у нашій освітній системі). Так я ж у попередньому пості Вам писав: «…на рахунок того, що професор розумний - здаюсь», тобто, вважаю його талановитою та обдарованою людиною. Я знімаю шляпу перед його філологічними здобутками. Але у даному випадку він пише з історіософської проблематики і, навіть, політологічної, а я, на правах історика і аспіранта кафедри філософії, можу з ним дискутувати, оскільки бачу явно за вуха притягнуті факти, що штучно вмонтовуються автором під свою концепцію (з наукової точки зору слід робити навпаки).

 

PS. Якщо ще й після цього у Вас є до мене питання, то ще простіше «розжувати» я не зможу.

103
Olexander [профіль]

Stromboli,
Друже, я взагалі в армії не служив (щодо "майора")...
Предметом моєї віри є лише - Бог Отець, Син і Дух Святий!!! Все останнє - наукові пошуки. У Вашому випадку, наскільки я можу спостерігати, сюди входить ще й "Україна", а це вже важче. Як показує практика, раціональні аргументи погано діють на віруючих в "Україну"

102
Olexander [профіль]

Stromboli,
ооо... як все запущено... Вам, на мою думку, вже ні Лев Диякон, ні Анна Комнін не допоможе...
Про Русь-Швецію - чит. першу половину мого поста, включайте голову і ...Толочків, Толочків...

101
Olexander [профіль]

Товаришу Stromboli, а я, по Вашому, не українець, а грек, оскільки "Αλеξανδρος"? ...А болгари - тюркомовні племена, а не слов'янський народ?
Друзі, ну, будь ласка, не потрібно з історичної науки робити "як зрозумів. так і правильно". Зрозумвло, що вона не фізика з математикою, але також серйозна наука, особливо після М Блока. (Останніми часами взагалі, думаю, не слід вступати у історичні  дискусії з людьми без базової історичної освіти).
Читайте праці П.П. та О.П. Толочків і все у Вас з "Руссю" буде добре

100
Olexander [профіль]

Філософ,
Так, нажаль, але бачив і "неонацистів", і "бандервіців", як у своєму місті, так і у Львові, наприклад (нещодоавно розмовляв зі своїм новим знайомим, він прямо говорить: "я бандерівець")...
"Ви ніби й українець, але зрадник свого народу...". А Ви з о. Бедєм, я так розумію, уособлюєте "народ"? Чи у Вас є україномір, який показує ступінь українськості об'єкту? Так, я не вважаю лозунг "Україна - не Росія" національною ідеєю, я не вітаюся бандерівським "Слава Україні" (по старинці - Добрий день! або Слава Богу! - чит.: А. Шептицького), мені огидні ідеї Донцова-Сціборського-Бандери (вважаю, прізвисько, дане йому однопартійцями - "Баба", повністю виправданим) і т.д. Думаю, що повернення до ідеї Святої Русі змоглоби обєднати народ, що проживає у державі Україна, а також наладити дружні і братські звязки з сусідньою Росією та Білорусією. Галичан, в чомусь, до деякої міри, розумію, майже 600 років під каблуком у європейців зробили свою справу - криза ідентичності...
"...С
тидно за вас". Що сказати, мучитися почуттям стиду за когось - просто, ознака дурного тону і навіть дещо непристойно. Мене також засмучує, що багато представників мого народу поділяють Вашу позицію. Але, щоб - "стидно", ні, не те слово.

99
Olexander [профіль]

Stromboli,
Так, так... А зараз, очевидно, всім правлять кляті масони... Все пропало, "НКВД-МГБ-КГБ СРСР-ФСБ" захоплюють Європу і світ... А Путін - антіхріст! Але все буде добре, бо Скіфія-Русь-Український Мір може запропонувати світу свою концепцію... і далі за Бедь-Говоруном... (Вибачаюсь за сарказм, не стримався, продовжив Ваш смисловий ряд)
Жаль Вас, що тут скажеш...
(Якби знав Ваше імя, чесно, помолився би прямо сьогодні за вечініми молитвами).

98
Olexander [профіль]

Stromboli,
я намагаюся адекватно відповідати своїм візаві і ніколи не обзивав нікого, намагаючись залишатися в межах дозволеного (хоча Ваші однодумці мене вже як тільки не обзивали, востаннє "ослом"). Якщо я когось образив, то це не від злоби, або бажання образити, а випадково, від емоційного перенапруження, але без проблем, можу вибачитися, якщо обізвав когось образливим словом.

Не знаю, що там собі напридумувало Ваше "МГБ-НКВД", але моя Руська Православна Церква від часів навернення нашого народу до Христа і свого створення при Св. Князю Володимиру іде до спасіння у Христі, свідченням чого тисячі святих, досягнувших духовних висот. "МГБ-НКВД" приходить і відходить, а Руська Церква залишається. Де зараз Ваші "МГБ-НКВД"? А моя Церква Є!

97
Olexander [профіль]

Що, пане розкольнику, совість мучить, виправдатися хочеться...
Наше церковне життя не ідеальне, наші архієреї не ідеальні, ми не ідеальні. Але логіка типу "сімя без грошей" - піду в розкол ще більш хибна. З любої складної ситуації людина у змозі вийти з гідністю. Кожен перед вибором: або ти вірний, або зрадник. І не варто зпихувати все на поганого архієрея, невдячних співбратів-священників і інші відмовки. Спілкування з Церквою проміняти на свої політично-націоналістичні вподобання цце також Ваш вибір. Зробив вибір зрадника - тримай удар, живи з цим.
Ми будемо молитися за Тебе, брат. 

96
Olexander [профіль]

Архім. Віктор (Бедь),
Пане докторе наук широкого профілю (все це, як кажуть, "окромя сана"), я дуже (!) надіюся, що Ви ліпше знаєтесь на юриспруденції ніж у царині Богослів'я.
Як "архімандрит" Ви повинні були би знати, що вирок про амбівалентність, чи цільність моєї душі, та й, взагалі, про її внутрішній стан, може говорити лише мій духовний отець (яким, на моє щастя, Ви не являєтесь). Даючи такий аналіз моєї душі, Ви, знову ж, як пастир (якби Ви ним були), мали б розуміти тонкість такої матерії, а відтак і розуміли би, що лізти без дозволу у душу іншої людини з грязними чоботами - не порядно, навіть, якщо Ви архімандрит всієї України. Я не доктор, а лише бакалавр богослівя, але знаю, що пастирі великої духовної вдачі втікали, коли їх просили бути духівниками і аналізувати чужі душі, бо це великий труд і відповідальність, а Ви самі, та й ще так нахабно...
Про Вашу професійну некомпетентність у царині богослів'я вже все сказав о. А. Кураєв, тому повторятися не буду. (Цікаво, а можна десь почитати Вашу докторську дисертацію з богослів'я? Якщо скинете посилання, або, ще краще, файл, будуВам ДУЖЕ вдячний і вважатиму це за благородний жест).
При Ваших регаліях мало би бути соромно так вільно розкидатися термінами, оскільки такі базові поняття як "нація", "етнос", можна додати ще й "народ" Вами збаваються в одну купу, а це різні категорії. Пораджу Вам почитати С. Широкорадова, Хобсбаума, Гелнера, Андерсона, О. Міллєра, того ж Хантінгтона і інших етнологів, соціологів.
Якість справжнього науковця визначається, серед іншого, вмінням визначати межі своєї компетентності. А тому Вам не порядно мені, дипломованому історику, розповідати, що таке історія, і як її правильно розуміти. Даруйте, але це вже, просто, не коректно. Вибачте, але, виходячи з того сир-бору, який Ви написали, можу зробити висновок, що Ваша обізнаність у історичній науці на рівні Субтельного. А оці примордіалістські міфи, ну, вибачте, але максимум ХІХ ст.
Щодо "Української революції гідності 2013 – 2014 рр." , то, як це для Вас не сумно, але слід визнати, що кожен має ПОВНЕ ПРАВО оцінювати реалії. Отож, для мене ця Ваша "революція" банальний військовий переворот при нахабному втручанні західних країн.
 Відносно "єдиної помісної Православної Церкви в Україні", іще раз вибачаюсь, але читайте серйозні праці з екклезіології (можна почати з прот. М. Афанасьєва). При Вашому статусі доктора богослівя слід би знати, що ототожнювати Помісну і автокефальну Церкву не зовсім коректно. Не погано було би перечитати катехізис, а саме розуміння догмату "єдності Церкви".
Я не розумію, Вашу знервованість щодо того факту, що я українець ?! Я дійсно народився і весь час, до цих пір, проживаю у західноукраїнській області (тільки на 6 років відїжджав у Білорусію). Вам не подобається, що Вашу концепцію "України" не поділяють всі Українці? Потрібно, щоб генеральну лінію партії розділяли всі?
І вже зовсім чесно: я СПРАВДІ НЕ впевнений "у власному всезнайстві", от, абсолютно відверто, як священнику, кажу!!!

95
Olexander [профіль]

Філософ,
ні, я вважаю, їй відверто огидна оця вся ненависть, яку породила бандерівсько-нацистська "революція гідності", що призводить до ескалації не лише громадянського протистояння, а й відвертої конфесійної ворожнечі, коли в хороших радянських традиціях 20-30-х рр. одна церковна інституція "шельмується" на всіх рівнях тільки тому, що її предстоятель "КГБешнік Кіріл", а не КГБешнік Денисенко.
Я, зрештою, з нею солідарний. Не знаю, вона з Росії чи України, але огидно і мені, українцю з Західної України. Правий був старий Ж. де Местр - наслідки любої революції непорівняно гірші ніж любі зловживання любої влади! Роздираєма Україна яскравий тому приклад. Нажаль...

НОВИНИ

Всі матеріали

популярне
останні коментарі

При участии «Кремлевской стратегии» и духовничестве мит...

MichaelWeP

MichaelWeP написал:

Вы вашу . Предлагаю также посмотреть пользительные сайты https://tinyurl.com/2pmdaqvf магнитный корректор осанки выравнивает линию позвоночника АКЦИЯ! -53% СКИДКА https://tinyurl.com/2dwm7zb7 Безопасное лечение спины без дорогих операций АКЦИЯ! -53% СКИДКА https://tinyurl.com/2pmdaqvf магнитный корректор осанки АКЦИЯ! -53% СКИДКА https://baoly.ru/d3d3 магнитный корректор осанки АКЦИЯ! -53% СКИДКА https://baoly.ru/74 Безопасное лечение спины без дорогих операций АКЦИЯ! -53% СКИДКА @good= 52dsffg6$%^dsgewtettt

Глава УПЦ (МП) закликав Путіна «негайно припинити брато...

Onufriy

Onufriy написал:

Дивовижно, але Онуфрій навіть засудження московської агресії використав для пропаганди "мишебратства" і єресі "єдинокупелія":
"просимо негайно припинити братовбивчу війну. Український і російський народи вийшли із Дніпровської купелі хрещення"

Глава ПЦУ засудив спільну агресію РФ і Білорусі проти У...

Onufriy

Onufriy написал:

Війна проти України породжена багаторічною проповіддю проклятої єресі "російського світу"

Церкви в Україні не платять податків? Пояснюємо, які са...

dutchak1

dutchak1 написал:

Стаття з суміші цитат напівграмотних спеців, розведена такими ж напівграмотними штатними релігієзнавцями.

Депутати з УПЦ (МП) зареєстрували законопроєкт про скас...

dutchak1

dutchak1 написал:

Якщо вони такі-сякі, то давайте тут, читачі і редактори, самим пропонувати і обговорювати зміни до релігійного закону, які необхідно внести. Вихідна позиція, і тут такі-сякі праві - в цій редакції релігійний закон в частині переходу парафій ніхто не виконує.
  • Нравится

Синод ПЦУ звинувачує УПЦ (МП) у тиску і захопленні храм...

dutchak1

dutchak1 написал:

Зрозуміло, що в нас відносини між деякими церквами складні, але Заява Священного Синоду Української Православної Церкви (Православної Церкви України) від 24 Травня 2021 “Щодо систематичного втручання.....” в тому місці, де йдеться про рішення Великої Палати Верховного Суду по справі № 910/10011/19, є дуже неякісний текст. Можна догадуватися, що це цілком продукт українських юристів, які працюють чи надають послуги ПЦУ і цей текст сьогодні завдає шкоди репутації ПЦУ. Взагалі, до явища “український юрист” необхідно підходити дуже обережно. “Український юрист” це як “Советское шампанское”, і не советское і не шампанское. Що відбулось в дійсності? Там, на початках, було опубліковано тільки вступну і резолютивну частину, де дійсно позивачу було повністю відмовлено в задоволенні позову що і було, очевидно, юристами ПЦУ сприйнято як рішення про законність такої зміни підпорядкування. Тут треба було почекати повного тексту рішення, яке появилось тільки через місяць. Рішення складне і коротко його можна викласти так. Позивачам було відмовлено в задоволені позову в зв'язку з тим, що в дійсності релігійна громада с. Сутківці, Хмельницької області не змінила свого підпорядкування, не вийшла з юрисдикції Російської Православної Церкви в Україні (яка іменує себе УПЦ) та не ввійшла до Православної Церкви України. Про це свідчить навіть сьогоднішній запис про громаду в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань. І суд пише, що реєстрація змін до статуту незавершена. Завершена буде тільки після внесення змін в ЄРД і тільки тоді це буде рахуватись змінами в статуті, які потім можна позовом визнавати недійсними, а "судове рішення про задоволення такої позовної вимоги є підставою для приведення суб`єктом державної реєстрації відомостей про Релігійну організацію, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, у відповідність до відомостей статуту Релігійної організації в попередній редакції".

О переходах из УПЦ МП в ПЦУ и визите патриарха Варфолом...

dutchak1

dutchak1 написал:

Очевидно йдеться про судове рішення, яке опубліковано на днях - рішення Великої Палати Верховного Суду по справі №910/10011/19 щодо законності зміни релігійною громадою с. Сутківці, Хмельницької області свого підпорядкування. Але треба ще чекати, там тільки вступна та резолютивна частини. Почитаєм, проаналізуєм, цікаво ж як суд розрулить ті правові гібриди, які утворені нашим придуркуватим релігійним законом. 😁

О, сколько нам открытий чюдных,

Готовят просвещенья дух...

Андрій Юраш: релігійні організації «не можуть не реагув...

dutchak1

dutchak1 написал:

Як кажуть земляки - "пустився берега" wink 

Голова Юрвідділу УПЦ (МП) домагається звільнення Андрія...

adminos

adminos написал:

Дякуємо за зауваження. Посилання в тексті новини виправили, також можете перейти безпосередньо до новини 2018 року:
"Парламент пошел навстречу верующим УПЦ (МП), которые хотели её переименования"

Голова Юрвідділу УПЦ (МП) домагається звільнення Андрія...

dutchak1

dutchak1 написал:

  Покажіть нам оте "самі віряни УПЦ (МП) і просили перейменувати свою конфесію".  Не відкривається. 

Гаряче Різдво. Московський патріархат скасовує рішення ...

dutchak1

dutchak1 написал:

Там ще все попереду... В Рахівському районному суді Закарпатської області є справа № 305/2247/19 і прийнята ухвала про прийняття та призначення до розгляду про визнання неповноважними загальних зборів релігійної організації «Релігійна громада Української Православної церкви Свято-Успенського храму с. Ділове Рахівського району Закарпатської області, проведених 17 лютого 2019 року, визнання недійсними і скасування рішень загальних зборів релігійної організації, оформлених Протоколом № 1 від 17 лютого 2019 року і зобов`язання третіх осіб вчинити певні дії. Призначене підготовче засідання на 09:30 годин 11 березня 2021 року.

Крім того є касація у Верховному Суді і ухвалено відкрити касаційне провадження у цій справі, витребувати із Рахівського районного суду Закарпатської області цивільну справу № 305/2229/19 за позовом релігійної організації «Релігійна громада Свято-Успенського храму Української православної церкви» (Православної церкви України) до ОСОБА_1 , третя особа - ОСОБА_2 , про зобов`язання вчинити дії.

Надіслати учасникам справи копії касаційної скарги та доданих до неї документів, роз`яснити їм право подати відзив на касаційну скаргу, який за формою і змістом має відповідати вимогам статті 395 ЦПК України, у строк до 22 січня 2021 року.Моральні аксіоми Сьомого Вселенського Собору

dutchak1

dutchak1 написал:

Ствердження, що в часи "священного союзу" Церкви та держави існувало громадянське суспільство яке чимало потерпало - дуже сміливе. Ну а благочестивій імператриці Ірині було набагато легше збирати Собор названий Церквою Сьомим, Святим, Вселенським і розлядати питання які, на думку Д.Таргонського, були особливо важливими. В імператриці не було необхідності зважувати на такі дурниці, як права людини чи різні там міжнародні конвенції, які її майже примушували підписувати і заставляли потім гармонізувати власне законодавства із ЄС, . Не було і в неї необхідності переконувати віруючих в її намірах “йти в Європу”. Ну а ствердження автором, що у нас є політичний тиск на віруючий електорат — це з опери “Мы живём, под собою не чуя страны, Наши речи за десять шагов не слышны”

При участии «Кремлевской стратегии» и духовничестве мит...

Ruzanablons

Ruzanablons написал:

Уникальный лазерный проектор, который мгновенно превращает любую стену, дом или потолок в созвездие тысячи и тысячи огней. Можно использовать как внутри помещения, так и на улице. Просто включите его в сеть - и наслаждайтесь! Быстрая доставка! Скидка! Успей заказать! https://fedorovkarb.ru/lazernyj-proektor-dlya-rozhdestva/

Пастор Андрей Гамбург: «Пост — это личное решение челов...

Ruzanablons

Ruzanablons написал:

Уникальный лазерный проектор, который мгновенно превращает любую стену, дом или потолок в созвездие тысячи и тысячи огней. Можно использовать как внутри помещения, так и на улице. Просто включите его в сеть - и наслаждайтесь! Быстрая доставка! Скидка! Успей заказать! https://bit.ly/38IU8X4