Вхід

У вас немає акаунту на Religion.in.ua? Зареєструйтесь

1004
Ensiat [профіль]

Jorji,при том, что во всем в мире есть религиозно-философский аспект, и увидеть его - значит увидеть метафизический смысл в любом событии и понять, что это значит в свете истины.

1003
Ensiat [профіль]

Цитата: Cactus
Ви мене не переконали.

я вас і не мав наміру переконувати! )))

Цитата: Cactus
А чому тільки в національній ? Національна держава - це ідея 19-го століття, так само як і націоналізм.
Цитата: Cactus
Скоро в Європі можливо такі держави цілком зникнуть, якщо постануть Сполучені Штати Європи.

далеко не факт. З таким моментом можна сказати, що і християнство це релігія середньовічна, давно відстала від прогресу, яку треба викинути на смітник. Взагалі будь-які апеляції до того, що щось "віджило", "застаріло", віддають якраз отим самим ХІХ ст. із його наївною вірою у прогрес. Але ми з вами ж розумні, ми знаємо, що прогрес це умовність, а архаїчні архетипи нікуди не ділися!

гляньте оце: https://maxpark.com/community/5618/content/2001866
"По сути, в 11 странах ЕС на всю разошелся маховик национализма - от Болгарии и Хорватии в Ирландии и Испании. В Бельгии - националистическое противостояние фламандцев и валлонов, в Британии восстание шотландского национализма, я уже молчу об Ирландии, которая не допустила у себя ратификации гомофильських законов (ВНИМАНИЕ!). В Испании трехмиллионные демонстрации каталонских националистов, подъем национализма басков. В Италии на всю идет подъем северо-итальянского национализма. О Балканах, которые стали триумфом националистических проектов развития современных наций даже говорить нечего. В Румынии во всю работает проект Великой Румынии.".
Тобто засилля геїв та мігрантів в Європі уже хитає терези до правиці політичної. А ви тут мені про Штати Європи, коли ЄС розпадається, і держави ставлять питання про скасування єврозони!


 
Цитата: Cactus
А як тільки Німеччина об'єдналася, вона почала воювати з цілою Єврпопою.

неправда!
Фрідріх ІІ - воював з усією Європою задовго до обєднання!

АРХМ АВВАКУМ,
тоді будьяку ідеологію може погана людина використати в поганих цілях, навіть християнство. Що тоді, розповідати, що хр-ство це зло?!

1002
Ensiat [профіль]

Cactus, суперечнісьт є тільки у ваших поняттях. Ви самі задали хибне визначення, і самі від нього танцюєте.

Тому що визначення націоналізму, це є саме оте:
Цитата: Cactus
Якщо під націоналізмом розуміти наприклад боротьбу за власну державу, за волю рідного народу, як це слово зазвичай розуміється в Галичині, то я також вважаю себе націоналістом. Напр. я схиляю свою голову перед воїнами УПА, які віддали своє життя за те, щоб ми жили в незалежній українській державі.

Тобто розуміння того, що тільки у вільній національній державі можливий і вільний розвиток людини та громади!
А якщо п. Гузар та Ви такі ужо європейці, то мали б знати, що в Европі вашій засуджувати геїв та гейські шлюби це моветон, і що в ЄВропі і УПА є хвошистська організація, і коли ви підтримуєте УПА, то ви і Гузар - фашисти! Прокляті нацистюги ви обоє, тому що так сам великий антифашист Колісниченко сказав, і кожна блондинка вам так скаже.!
і ніякий ви не "патріот"! Патріоти проти УПА, бо УПА бачте з Гітлером мали дурість якшатися! =)
І те, що ви назвали
Цитата: Cactus
його бачення націоналізму як глобального гріха дискримінації людей іншої національності чи походження, котрий є наслідком розуміння нації не як місцевого громадянського суспільства, а як етнічної спільноти.
Цитата: Cactus
еперішній націоналізм, який я добре знаю напр. із Західної Європи, не має нічого спільного з патріотизмом. Це політична ідеологія, котра грунтується на розділенні суспільства на "наших" і "чужих", яка звинувачує в усіх бідах інші народи та розпалює ворожнечу проти нацменшин

Це не націоналізм, а або ксенофобія, або расизм, або нацизм. Не плутайте визначення!

А націоналізм, як і Бог
Цитата: Cactus
наказує нам любити однаково всіх людей, а не тульки тих, які належать до нашої нації, бо ж у Христі немає українця і неукраїнця.

просто націоналізм  каже - що любити можна все, але своє є особливим.

НАЦІОНАЛІЗМ - ЦЕ ПАТРІОТИЗМ ЯКИЙ ДОХОДИТЬ ДО РІВНЯ ВИЩОГО УСВІОМЛЕННЯ, ПОЛІТИЧНОЇ РЕАЛІЗАЦІЇ, ТА СТОСУЄТЬСЯ ЦІЛОЇ НАЦІЇ.

1001
Ensiat [профіль]

підміна понять.
"Націоналіст любить тільки своє". - обман.
Я дуже поважаю Блаженнішого, він для мене моральний авторитет. Але тут він жорстко помилився.

Тому що
1. Що таке націоналізм? Це такий спосіб мислення соціальних та політичних справ, де фундаментальною категорією, стосовно якої здійснюється референції та апеляції, а суспільство мислиться як солідарне та самосвідома своєї громадянської ідентичності та солідарності громадянська суспільність.
тобто націоналіст є будь-хто, хто вважає, що благо суспільства та народу неможливе без подолання національного гніту, без перетворення роздробленого натовпу ііз різних станів і страт в єдину громадянську спільність, яка і наз. Нацією.

а) націоналіст не "любить тільки своє"; націоналіст любить своє, але як націоналіст любить своє, він розуміє, що дехто інший може любити інше своє. Він не сприймає тільки оцю любов до "свого" всупереч чужому свому. приклад  - євреї і Тягнибок.
Тягнибок чітко сказав, попри всі випади проти євреїв - ми поважаємо єврейську державу, євр. патриіотизм, націоналізм, сіонізм, і навіть вчитимемося у них. Євреї наші друзі.
І євреї відповіли взаємністю. Вони заявили, що регіоналівська істерія про "антифашизм" - це провокація, а "Свободу" євреї ВААД не вважають антисемітами і фашистами.
Виходить, що п.Гузар хоче бути більшим "антифашистом", ніж євреї? Дивна тенденція...
б) патріотизм не протистоїть націоналізмові, а навпаки - націоналізм є вищий і свідоміший розвиток почуття патріотизму.
Націоналізм - це такий патріотизм, який розуміє, що моя Вітчизна - це не тільки земля, чи саме цей регіон, не просто країна-територія, а наша свідомо-солідарна громадянська спільність - Нація. Що носієм громадянської суверенності-ідентичності-політичної волі є не земля, а консолідоване громадянське сус-ство, яке і свідоме своєї спільності своєї долі і природи,   що і є Нація

Не знати цього владиці Любомирові, дитині Галичини, якось було б соромно.
Може, він би згодився з моїми словами?

1000
Ensiat [профіль]

личко хворих сектантів із деяких напрямів в МП дуже цікаве - перекреслити персону ІЄРУСАЛИМСЬКОГО ПАТРІАРХА. Канонічного! Православного! Канонічніше не буває!

РПЦ з такими парсунами є в розколі - із усім світовим  православіям. І чим швидше православ"я усвідомить це, і відсіче мертву гілку, тим швидше настане очищення...

999
Ensiat [профіль]

adminos,
просто хотілося б у вас одразу перейти на таке посилання і по іншим новинам...

998
Ensiat [профіль]

Адміне, можна при додаванні матеріалів залишати посилання на саме цю статтю, а не на сайт загалом?


Заздалегідь дякую за відповідь.

997
Ensiat [профіль]

Цитата: Cactus
Ваш закид вбік православних - це класичний випадок колоди у власному оці.

winked wink smile
ви мене потішили? Це в якому оці? Чи може, ви теж піддалися на провокації Тіма, що я греко-католик wink *смеюсь вельми гласно*
я православний, і мій закид в сторону православних - це закид православного християнина. Так що в чиєму я там вашому оці не бачу чого, то вже точно не про мене  -бо ця фраза про інше зовсім..

Цитата: Cactus
одного теперішнього ієрпарха УГКЦ (крім владики Гудзяка) чи РКЦ (У

А мені якось до... піруетів ластівки над гніздом, знаєте?
То є проблема греко-католиків, хай вони самі собі вирішують, хто є хто. Але я нє вєм, хто є із правосл. єпископів в УПЦ МП (!!!)сучасних таким бодай, як Гудзяк - я вже не прошу бути, як Зізіулас чи Уер!

996
Ensiat [профіль]

Юра,
ну якщо він пожартував....

посипаю голову попелом, зодягаюсь в рубище і б"ю себе по голові... моя провина wink

995
Ensiat [профіль]

Skrynsky Alexandr,
Kotsenko Marina,
а "мнэние" людей православные храмы спрашивали, когда строились??!!
Когда они строили храм в сквере на Борщаговке, они спрашивали?
когда они строили храм в парке на Дарнице они спрашивали?

Лицемеры!
Сами никогда не спрашиваете, а теперь вдруг демократы объявились!

Вы бы пошли и поспрашивали, какого рода эти жители? Може, они просто атеисты советские, зазомбированные, что католики это сотона во плоти! Или може, им кто голову промыл, рассказал, что папа антихрист? Это ж забавка у "братьев-христиан", особенно у православных: лобызаться с папой и дарить ему иконочки на праздники, а своим овцам рассказывать, что католики аццкие сотоны, и антихристы...

Аль я не прав, и вы мнение жителей спрашиваете, да на католиков какашки не льете?

994
Ensiat [профіль]

svcAlexander,
я радий за Ваш досвід і мені приємно почути, що все-таки мій досвід є обмежений, і той досвід продажності і нещирості в УПЦ МП, який я МАВ, на ваш досвід не поширюється =)))

дай Вам Бог допомоги у подальшому служінні на славу Святого Євангелія!

Але автор написав так, що най Бог простить, але виглядало, що у нас он купа монахів, а у вас їх нема. Жодного реверансу в сторону якості, жодного зауваження про ту обгрунтовану критику колапсу правосл. монашества в РПЦ, яка є на богослов.ру, не було. То в чому я винний? Сам автор так написав...

Проблема в тому, що можу свідчити, як віруючий, але не з духовенства, і відтак простими мирянськими очима - те, що в УПЦ МП зело премного храмів та монастирів, це робить тільки те, що люди регулярно стикаються із внутрішніми проблемами занепаду духовності всередині Церкви...

А великої стурбованості саме духовністю я не помітив, принаймні на вищих рівнях... А про к-кість парафій та монастирів толдичать регулярно. І якщо молодь, люди із дитячою психікою, ще з незачерствілими душами, (хоча далеко не вся молодь така) каже мені регулярно, що один монастир василіян у Києві по духовно-моральному впливу на людей переганяє усі 5 православних монастирів довкола них... А це вимірюється простими речами  - коли людина вирішує жити по заповідям, коли вона ЗНАЄ моральні норми Церкви, коли вона ХОЧЕ їх виконувати, коли вона СВІДОМО починає іти за ЄВангелієм...

993
Ensiat [профіль]

чому в мене при почутому "Владика видав книгу" одразу виникає смисловий ряд: плагіат, книга, Янукович, гонорар?


чому не віриться, що правосл. єпископ може написати бодай таке класне, як "Ісус з Назарету",чи як "Євхаристія..." ШМемана? 

992
Ensiat [профіль]

Diman Zloy вже захищає перелюб і злягання єпископа-монаха із жінками? О_О!

Істинна церковнословянська духовність?

Я тільки питаю!

991
Ensiat [профіль]

статья маразматическая... 

вышел царь антихрист, сел и сказал: "Исчитаю весь род человеческий, и покорю его, наложу печать мою на чела его, и заставлю их платить мне подать".

А Бог ответил: "тебе, сатана, мнится, аще исчислену быти роду человеческому, уже тако и поневолену быти? Но глаголю тебе, яко егоже небрегоша исчитающии род человеческий яко овцы заколения, по главам их, тако ничтожное мира твоего явит силу велию, ибо не в количестве, а в качестве сила явится. И один святый превозможет тьму всего твоего мира, ибо мир твой плосок и сер, и уповает на количество и  счет, а не на качество и благодать" 

990
Ensiat [профіль]

Цитата: Diman Zloy
. Уж кто-кто понятия не имеет про современную молодь, так это Вы.

Посмешили )))) Диман, вы молодым людям не указывайте, что такое молодежь))) Сидит тут один почтенный дон, и молодым рассказывает, что такое молодежь! ))) 
Цитата: Diman Zloy
А верующие молятся, понимают и Б-га хвалят за ЦСя.

Вон вам отец написал:
Цитата: Savelyev Sergey
Пока я служил в городе, проблема языка богослужения меня беспокоила, но остро не стояла. Отрправили меня служить на парафию в село. Село большое, образованное, думал, что с языком проблем не будет. И вот я выхожу для чтения Евангелия, читаю, смотрю в глаза прихожан и понимаю, что глаголю я словеса неудобовразумительные для пасомых. О школьниках нечего и говорить. Для них служба - набор заклинаний. Если старшее поколение учило в школах русский и им хоть что-то понятно, то молодёжь на клиросе просто читает буквы. Без смысловой нагрузки. Совсем. К тому же в селе есть приход КП и протестантская церковь. Где, конечно же, прихожане слышат слово Божие на родном для них языке. Вижу один выход - служение на украинском языке. Авторы Нового Завета и авторы богослужебных текстов писали на языке, который был для адресатов языком разговорным или , как минимум, очень хорошо понятным. Думаю нам стоит поступать так же. Меня очень удивил факт, что многие священники , для которых украинский язык - родной, почему-то выступают против перевода богослужения на украинский язык.
Добавлю только, что так и есть, и я привожу моих друзей - Я САМ ЗНАЮ ЦСЯ и владею им СВОБОДНО - а вижу, что они смотрят как бараны.
Цитата: Diman Zloy
.Если человек не слабоумный - выучит ЦСЯ
 
А если человек не гордец и не сноб обрядоверный, то не будет навязывать христианам изучение арамейского и иврита. 

НОВИНИ

Всі матеріали

останні коментарі

Церкви в Україні не платять податків? Пояснюємо, які са...

dutchak1

dutchak1 написал:

Стаття з суміші цитат напівграмотних спеців, розведена такими ж напівграмотними штатними релігієзнавцями.

Депутати з УПЦ (МП) зареєстрували законопроєкт про скас...

dutchak1

dutchak1 написал:

Якщо вони такі-сякі, то давайте тут, читачі і редактори, самим пропонувати і обговорювати зміни до релігійного закону, які необхідно внести. Вихідна позиція, і тут такі-сякі праві - в цій редакції релігійний закон в частині переходу парафій ніхто не виконує.
  • Нравится

Синод ПЦУ звинувачує УПЦ (МП) у тиску і захопленні храм...

dutchak1

dutchak1 написал:

Зрозуміло, що в нас відносини між деякими церквами складні, але Заява Священного Синоду Української Православної Церкви (Православної Церкви України) від 24 Травня 2021 “Щодо систематичного втручання.....” в тому місці, де йдеться про рішення Великої Палати Верховного Суду по справі № 910/10011/19, є дуже неякісний текст. Можна догадуватися, що це цілком продукт українських юристів, які працюють чи надають послуги ПЦУ і цей текст сьогодні завдає шкоди репутації ПЦУ. Взагалі, до явища “український юрист” необхідно підходити дуже обережно. “Український юрист” це як “Советское шампанское”, і не советское і не шампанское. Що відбулось в дійсності? Там, на початках, було опубліковано тільки вступну і резолютивну частину, де дійсно позивачу було повністю відмовлено в задоволенні позову що і було, очевидно, юристами ПЦУ сприйнято як рішення про законність такої зміни підпорядкування. Тут треба було почекати повного тексту рішення, яке появилось тільки через місяць. Рішення складне і коротко його можна викласти так. Позивачам було відмовлено в задоволені позову в зв'язку з тим, що в дійсності релігійна громада с. Сутківці, Хмельницької області не змінила свого підпорядкування, не вийшла з юрисдикції Російської Православної Церкви в Україні (яка іменує себе УПЦ) та не ввійшла до Православної Церкви України. Про це свідчить навіть сьогоднішній запис про громаду в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань. І суд пише, що реєстрація змін до статуту незавершена. Завершена буде тільки після внесення змін в ЄРД і тільки тоді це буде рахуватись змінами в статуті, які потім можна позовом визнавати недійсними, а "судове рішення про задоволення такої позовної вимоги є підставою для приведення суб`єктом державної реєстрації відомостей про Релігійну організацію, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, у відповідність до відомостей статуту Релігійної організації в попередній редакції".

О переходах из УПЦ МП в ПЦУ и визите патриарха Варфолом...

dutchak1

dutchak1 написал:

Очевидно йдеться про судове рішення, яке опубліковано на днях - рішення Великої Палати Верховного Суду по справі №910/10011/19 щодо законності зміни релігійною громадою с. Сутківці, Хмельницької області свого підпорядкування. Але треба ще чекати, там тільки вступна та резолютивна частини. Почитаєм, проаналізуєм, цікаво ж як суд розрулить ті правові гібриди, які утворені нашим придуркуватим релігійним законом. 😁

О, сколько нам открытий чюдных,

Готовят просвещенья дух...

Андрій Юраш: релігійні організації «не можуть не реагув...

dutchak1

dutchak1 написал:

Як кажуть земляки - "пустився берега" wink 

Голова Юрвідділу УПЦ (МП) домагається звільнення Андрія...

adminos

adminos написал:

Дякуємо за зауваження. Посилання в тексті новини виправили, також можете перейти безпосередньо до новини 2018 року:
"Парламент пошел навстречу верующим УПЦ (МП), которые хотели её переименования"

Голова Юрвідділу УПЦ (МП) домагається звільнення Андрія...

dutchak1

dutchak1 написал:

  Покажіть нам оте "самі віряни УПЦ (МП) і просили перейменувати свою конфесію".  Не відкривається. 

Гаряче Різдво. Московський патріархат скасовує рішення ...

dutchak1

dutchak1 написал:

Там ще все попереду... В Рахівському районному суді Закарпатської області є справа № 305/2247/19 і прийнята ухвала про прийняття та призначення до розгляду про визнання неповноважними загальних зборів релігійної організації «Релігійна громада Української Православної церкви Свято-Успенського храму с. Ділове Рахівського району Закарпатської області, проведених 17 лютого 2019 року, визнання недійсними і скасування рішень загальних зборів релігійної організації, оформлених Протоколом № 1 від 17 лютого 2019 року і зобов`язання третіх осіб вчинити певні дії. Призначене підготовче засідання на 09:30 годин 11 березня 2021 року.

Крім того є касація у Верховному Суді і ухвалено відкрити касаційне провадження у цій справі, витребувати із Рахівського районного суду Закарпатської області цивільну справу № 305/2229/19 за позовом релігійної організації «Релігійна громада Свято-Успенського храму Української православної церкви» (Православної церкви України) до ОСОБА_1 , третя особа - ОСОБА_2 , про зобов`язання вчинити дії.

Надіслати учасникам справи копії касаційної скарги та доданих до неї документів, роз`яснити їм право подати відзив на касаційну скаргу, який за формою і змістом має відповідати вимогам статті 395 ЦПК України, у строк до 22 січня 2021 року.Моральні аксіоми Сьомого Вселенського Собору

dutchak1

dutchak1 написал:

Ствердження, що в часи "священного союзу" Церкви та держави існувало громадянське суспільство яке чимало потерпало - дуже сміливе. Ну а благочестивій імператриці Ірині було набагато легше збирати Собор названий Церквою Сьомим, Святим, Вселенським і розлядати питання які, на думку Д.Таргонського, були особливо важливими. В імператриці не було необхідності зважувати на такі дурниці, як права людини чи різні там міжнародні конвенції, які її майже примушували підписувати і заставляли потім гармонізувати власне законодавства із ЄС, . Не було і в неї необхідності переконувати віруючих в її намірах “йти в Європу”. Ну а ствердження автором, що у нас є політичний тиск на віруючий електорат — це з опери “Мы живём, под собою не чуя страны, Наши речи за десять шагов не слышны”

При участии «Кремлевской стратегии» и духовничестве мит...

Ruzanablons

Ruzanablons написал:

Уникальный лазерный проектор, который мгновенно превращает любую стену, дом или потолок в созвездие тысячи и тысячи огней. Можно использовать как внутри помещения, так и на улице. Просто включите его в сеть - и наслаждайтесь! Быстрая доставка! Скидка! Успей заказать! https://fedorovkarb.ru/lazernyj-proektor-dlya-rozhdestva/

Пастор Андрей Гамбург: «Пост — это личное решение челов...

Ruzanablons

Ruzanablons написал:

Уникальный лазерный проектор, который мгновенно превращает любую стену, дом или потолок в созвездие тысячи и тысячи огней. Можно использовать как внутри помещения, так и на улице. Просто включите его в сеть - и наслаждайтесь! Быстрая доставка! Скидка! Успей заказать! https://bit.ly/38IU8X4

УГКЦ та Українська соціальна академія проведуть міжнаро...

Ruzanablons

Ruzanablons написал:

Уникальный лазерный проектор, который мгновенно превращает любую стену, дом или потолок в созвездие тысячи и тысячи огней. Можно использовать как внутри помещения, так и на улице. Просто включите его в сеть - и наслаждайтесь! Быстрая доставка! Скидка! Успей заказать! https://fedorovkarb.ru/lazernyj-proektor-dlya-rozhdestva/

Причастие с коронавирусом. Кому повезет больше - правос...

Філософ

Філософ написал:

Взагалі то ПЦУ на період карантину змінила форму причастя і подає його в руки. Чому пані Щоткіна про це не згадує, а цитує приватну думку митрополита Димитрія Рудюка?

Глава УПЦ (МП) виступив проти «ложного геройства» під ч...

dima222

dima222 написал:

Точно відомо що в Почаївській лаврі минулого тижня швидка забрала до лікарні у Київ головного духівника (сповідальник всієї братії, третя людина в лаврі після намісника та благочинного) лаври архімандрита Іполита (Липчея)... Позавчора його терміново постригли у схиму - обряд який проводять над монахами перед смертю. Як відомо у архімандрита Іполита був туберкульоз легенів, від якого він страждав вже декілька років. За останні двадцять років на туберкульоз у Почаївській лаврі перехворіли багато насельників. Свого часу від туберкульозу тут помер архімандрит Антоній, а також туберкульозом хворів минулорічний духівник лаври, який помер рік тому архімандрит Георгій (Стець). Ще не менше декількох десятків насельників є носіми туберкульозу. Можливо що саме ця хвороба послабила імунітет архімандрита Іполіта який заразився коронавірусом. І якщо вчора він перебував ще у палаті в стаціонарі, то сьогодні його стан погіршився і він терміново був переведений у реанімацію.
Також є інформація з переписки заступника голови Відділу зовнішніх церковних звязків прот. Миколи Данилевича та відповідального за міжконфесійні конфлікти у Тернопільскій області, за кличкою "Шумахер", прот. Георгія Прокопчука (служиь у В. Млинівцях Кременецького району), в якій останній говорить про багато хворих в лаврі. А він, Георгій, є близькою людиною до намісника лаври митрополита Володимира і Тернопільського митрополита Сергія. Тому інформацією володіє достовірною. 
Про Шумахера тут є додаткова інформація https://zz.te.ua/moskovskyj-batyushka-z-ternopilschyny-zustricha
vsya-z-heneralom-fsb/
Також відомо, але це вже з усного повідомлення, що на Свято-Духівському скиту при Почаївській лаврі багато хворих - кашляють, хриплять, лікуються розтиранням ніг у соляній воді, прокапуються протизастудними засобами, приймають теплі ванни і парять у парілках, але всі на ногах. Хто має симптоми важкої хвороби, відправляють додому.
Також відомо, що братія лаври закликає людей ходити на служби і останнім часом в лаврі людей значно побільшало.
Сьогодні прийшла інформація що всі працівниці в лаврі, так звані "матушки", які працювали на коровнику, на митті бутилок для вина, прибирали у храмах і жили в Антоніївській церкві, у лаврському готелі і в підвалі під корпусом № 7 були розпущені по домах. А це бабушки і жінки з різних регіонів України, Булорусі, Росії і Молдови. Хоча також відомо що частина їх переховується у ідземних храмах лаври, оскільки є жителями далеких регілнів Росії, наприклад з Пермі є послушниці які таємно живуть у готелі лаври. 

«Липківство» як духовна, канонічна та еклезіологічна пр...

dima222

dima222 написал:

Шумило ще три-чотири роки тому ревно писав про руских катакомбників і зарубіжників і всячеськи плюндрував РПЦ не вважаючи її навіть канонічною церквою. Тепер так же ряно пише за РПЦ і плюндрує все українське. При цьому гарно маскуться під любител української старовини і знавця українського Афону. Така собі куропатка в клітинку - сьогодні рябоє, а завтра сідоє. низько, ницо так робити - жити в Україні і так її паплюжити. Для СБУ тут є гарне джерело для роботи...