Вхід

У вас немає акаунту на Religion.in.ua? Зареєструйтесь

61
Vladimir [профіль]

"АСКЕТИКА - НАУКА О ЛЮБВИ, а всё остальное - отвлеченное богословствование". Такое определение науки аскетики дает один из ведущих современных патрологов А.И. Сидоров. Но под влиянием популярного среди либералов, католического и протестантского богословия, которое или совсем отвергает аскезу или сводит её до минимума, эта наука в духовных школах преподается как ненужный устаревший придаток к другим дисциплинам. Головы студентов больше забиваются безжизненной, но подкупающей четкостью формулировок, догматикой, пессимистической и слепой, не видящей Промысла Божьего в мире, историей, схоластичным, пытающимся угодить миру, нравственным богословием.
Правда, во второй половине ХІХ века, когда святые люди начали чувствовать и предсказывать, что через одно или два поколения "иссякнет наше Православие", была сделана попытка дать аскетике среди научных дисциплин надлежащее место, но было уже слишком поздно.
Сейчас аскетика так и продолжает оставаться в духовных школах лишним предметом. Из страшных революционных потрясений ХХ века и нынешних умножающихся религиозных расколов и сект, мы так и не вынесли для себя никаких уроков. А ведь все эти явления, как говорит Господь, являются прямым следствием оскудения любви (Мф. 24:12). В свою очередь оскудение любви есть результатом пренебрежения креста аскезы.

60
Vladimir [профіль]

Обличать легко. Намного труднее все противоборствующие стороны, хоть какими страшными они не были, усадить за стол переговоров и добиться конкретного результата.

59
Vladimir [профіль]

Поддерживаю  уважаемого Александра Александровича в его самоотверженных трудах по переводу святоотеческой литературы на современный язык философов. Бог Вам в помощь.

58
Vladimir [профіль]

на финансирование РПЦ правительство РФ выделяет гораздо больше средств чем например на детей - сирот. Вот это и злит российскую интеллигенцию.

 

Приведіть конкретні цифри і факти.

57
Vladimir [профіль]

На РПЦ він найбільше нападає певно не тому, що ця церква найбільше гнана, а може якраз навпаки - політично і фінансово найсильніша в Росії. 
.
Так можна сказати про УГКЦ на Заході України, а в Росії Православна Церква скоріше гнана різного рівня чиновниками, ніж шанована. В цьму кожний може легко переконатися. Достатньо поспілкуватися з настоятелями приходів.

56
Vladimir [профіль]

В словах Познера відчувається велика ненависть до нашої Руської Православної Церкви. Так само не люблять РПЦ всі розкольники і уніати. А  це напряму свідчить про те, що саме в нас, православних християн, повнота  Істини. Блаженні є ті, кого гонять і поносять, - каже Господь.

55
Vladimir [профіль]

Многая літа Владиці Антонію!!! Слава Богу, що  в нас  Церкві  ще є людина, якій на 100% можна  довіряти і завдяки мідрості, працьовитості, чеснотам якої, вірю, в Україні буде зцілено розкол. Христос Воскрес!

54
Vladimir [профіль]

А як бути з filioque? Я як бути з догматами про папську зверхність і непомильність? А як бути з тим, що лютерани не визнають православного Таїнства Євхаристії?

Питань дуже і дуже багато. Скажете, що все потрібно покрити любовію. Але справжня любов народжується там, де є справжнє сповідання віри... Свої політичні закиди і інтернетівську брехню залиште себі. Живіть в Церкві, а не в політичній організації.

53
Vladimir [профіль]

Владика готовий помолитися за єдність Церкви, але при умові покаяння останніх в своїх єресях. Двері Православної Церкви для всіх відкриті, але багато людей не можуть їх знайти, тому що перебувають в духовній сліпоті за свою гординю та інші гріхи. Який зиск буде з спільної молитви без покаяння. Лише покаяння може буде основою для об,єнання церков.

52
Vladimir [профіль]

А самій Татьяні нема що по суті сказати... Хіба можна жити чужим розумом?

51
Vladimir [профіль]

Татьяно! В чому семимильними кроками деградує руське Православіє? Чекаю конкретної відповіді, з конкретними задокументованими фактами.

50
Vladimir [профіль]

Т.Г.Шевченко повчає:

"Не дуріте самі себе,
Учітесь, читайте,
І чужому научайтесь,
Й свого не цурайтесь."

Думаю, що автор статті, не подумавши, загострює думку на відмінностях між київським і московським християнством. Тим самим він працює на поглиблення розколу в українському Православї. Навпаки, для подолання розколу треба старатися побачити в ілюзорних ворогах своїх друзів.

49
Vladimir [профіль]

Так можна полемізувати до безкінечності і ні та ні інша сторона не стане переможною. Справа в тому, що Істина, як завжди на золотій середині, між крайностями агностицизму і скептично-гордовитого раціоналізму.

48
Vladimir [профіль]

Хто би це говорив, що УГКЦ поза політикою?!! УГКЦ - дитя політики.

47
Vladimir [профіль]

Думаю, що з плином часу, по мірі того як в греко-католиків уляжуться політичні пристрасті, вони будуть повертатися в Православіє. Це закономірний процес, який буде результатом усвідомлення своєї духовної бідності поза лоном матері Церкви.

НОВИНИ

Всі матеріали

популярне
останні коментарі

Глава УПЦ (МП) закликав Путіна «негайно припинити брато...

Onufriy

Onufriy написал:

Дивовижно, але Онуфрій навіть засудження московської агресії використав для пропаганди "мишебратства" і єресі "єдинокупелія":
"просимо негайно припинити братовбивчу війну. Український і російський народи вийшли із Дніпровської купелі хрещення"

Глава ПЦУ засудив спільну агресію РФ і Білорусі проти У...

Onufriy

Onufriy написал:

Війна проти України породжена багаторічною проповіддю проклятої єресі "російського світу"

Церкви в Україні не платять податків? Пояснюємо, які са...

dutchak1

dutchak1 написал:

Стаття з суміші цитат напівграмотних спеців, розведена такими ж напівграмотними штатними релігієзнавцями.

Депутати з УПЦ (МП) зареєстрували законопроєкт про скас...

dutchak1

dutchak1 написал:

Якщо вони такі-сякі, то давайте тут, читачі і редактори, самим пропонувати і обговорювати зміни до релігійного закону, які необхідно внести. Вихідна позиція, і тут такі-сякі праві - в цій редакції релігійний закон в частині переходу парафій ніхто не виконує.
  • Нравится

Синод ПЦУ звинувачує УПЦ (МП) у тиску і захопленні храм...

dutchak1

dutchak1 написал:

Зрозуміло, що в нас відносини між деякими церквами складні, але Заява Священного Синоду Української Православної Церкви (Православної Церкви України) від 24 Травня 2021 “Щодо систематичного втручання.....” в тому місці, де йдеться про рішення Великої Палати Верховного Суду по справі № 910/10011/19, є дуже неякісний текст. Можна догадуватися, що це цілком продукт українських юристів, які працюють чи надають послуги ПЦУ і цей текст сьогодні завдає шкоди репутації ПЦУ. Взагалі, до явища “український юрист” необхідно підходити дуже обережно. “Український юрист” це як “Советское шампанское”, і не советское і не шампанское. Що відбулось в дійсності? Там, на початках, було опубліковано тільки вступну і резолютивну частину, де дійсно позивачу було повністю відмовлено в задоволенні позову що і було, очевидно, юристами ПЦУ сприйнято як рішення про законність такої зміни підпорядкування. Тут треба було почекати повного тексту рішення, яке появилось тільки через місяць. Рішення складне і коротко його можна викласти так. Позивачам було відмовлено в задоволені позову в зв'язку з тим, що в дійсності релігійна громада с. Сутківці, Хмельницької області не змінила свого підпорядкування, не вийшла з юрисдикції Російської Православної Церкви в Україні (яка іменує себе УПЦ) та не ввійшла до Православної Церкви України. Про це свідчить навіть сьогоднішній запис про громаду в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань. І суд пише, що реєстрація змін до статуту незавершена. Завершена буде тільки після внесення змін в ЄРД і тільки тоді це буде рахуватись змінами в статуті, які потім можна позовом визнавати недійсними, а "судове рішення про задоволення такої позовної вимоги є підставою для приведення суб`єктом державної реєстрації відомостей про Релігійну організацію, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, у відповідність до відомостей статуту Релігійної організації в попередній редакції".

О переходах из УПЦ МП в ПЦУ и визите патриарха Варфолом...

dutchak1

dutchak1 написал:

Очевидно йдеться про судове рішення, яке опубліковано на днях - рішення Великої Палати Верховного Суду по справі №910/10011/19 щодо законності зміни релігійною громадою с. Сутківці, Хмельницької області свого підпорядкування. Але треба ще чекати, там тільки вступна та резолютивна частини. Почитаєм, проаналізуєм, цікаво ж як суд розрулить ті правові гібриди, які утворені нашим придуркуватим релігійним законом. 😁

О, сколько нам открытий чюдных,

Готовят просвещенья дух...

Андрій Юраш: релігійні організації «не можуть не реагув...

dutchak1

dutchak1 написал:

Як кажуть земляки - "пустився берега" wink 

Голова Юрвідділу УПЦ (МП) домагається звільнення Андрія...

adminos

adminos написал:

Дякуємо за зауваження. Посилання в тексті новини виправили, також можете перейти безпосередньо до новини 2018 року:
"Парламент пошел навстречу верующим УПЦ (МП), которые хотели её переименования"

Голова Юрвідділу УПЦ (МП) домагається звільнення Андрія...

dutchak1

dutchak1 написал:

  Покажіть нам оте "самі віряни УПЦ (МП) і просили перейменувати свою конфесію".  Не відкривається. 

Гаряче Різдво. Московський патріархат скасовує рішення ...

dutchak1

dutchak1 написал:

Там ще все попереду... В Рахівському районному суді Закарпатської області є справа № 305/2247/19 і прийнята ухвала про прийняття та призначення до розгляду про визнання неповноважними загальних зборів релігійної організації «Релігійна громада Української Православної церкви Свято-Успенського храму с. Ділове Рахівського району Закарпатської області, проведених 17 лютого 2019 року, визнання недійсними і скасування рішень загальних зборів релігійної організації, оформлених Протоколом № 1 від 17 лютого 2019 року і зобов`язання третіх осіб вчинити певні дії. Призначене підготовче засідання на 09:30 годин 11 березня 2021 року.

Крім того є касація у Верховному Суді і ухвалено відкрити касаційне провадження у цій справі, витребувати із Рахівського районного суду Закарпатської області цивільну справу № 305/2229/19 за позовом релігійної організації «Релігійна громада Свято-Успенського храму Української православної церкви» (Православної церкви України) до ОСОБА_1 , третя особа - ОСОБА_2 , про зобов`язання вчинити дії.

Надіслати учасникам справи копії касаційної скарги та доданих до неї документів, роз`яснити їм право подати відзив на касаційну скаргу, який за формою і змістом має відповідати вимогам статті 395 ЦПК України, у строк до 22 січня 2021 року.Моральні аксіоми Сьомого Вселенського Собору

dutchak1

dutchak1 написал:

Ствердження, що в часи "священного союзу" Церкви та держави існувало громадянське суспільство яке чимало потерпало - дуже сміливе. Ну а благочестивій імператриці Ірині було набагато легше збирати Собор названий Церквою Сьомим, Святим, Вселенським і розлядати питання які, на думку Д.Таргонського, були особливо важливими. В імператриці не було необхідності зважувати на такі дурниці, як права людини чи різні там міжнародні конвенції, які її майже примушували підписувати і заставляли потім гармонізувати власне законодавства із ЄС, . Не було і в неї необхідності переконувати віруючих в її намірах “йти в Європу”. Ну а ствердження автором, що у нас є політичний тиск на віруючий електорат — це з опери “Мы живём, под собою не чуя страны, Наши речи за десять шагов не слышны”

При участии «Кремлевской стратегии» и духовничестве мит...

Ruzanablons

Ruzanablons написал:

Уникальный лазерный проектор, который мгновенно превращает любую стену, дом или потолок в созвездие тысячи и тысячи огней. Можно использовать как внутри помещения, так и на улице. Просто включите его в сеть - и наслаждайтесь! Быстрая доставка! Скидка! Успей заказать! https://fedorovkarb.ru/lazernyj-proektor-dlya-rozhdestva/

Пастор Андрей Гамбург: «Пост — это личное решение челов...

Ruzanablons

Ruzanablons написал:

Уникальный лазерный проектор, который мгновенно превращает любую стену, дом или потолок в созвездие тысячи и тысячи огней. Можно использовать как внутри помещения, так и на улице. Просто включите его в сеть - и наслаждайтесь! Быстрая доставка! Скидка! Успей заказать! https://bit.ly/38IU8X4

УГКЦ та Українська соціальна академія проведуть міжнаро...

Ruzanablons

Ruzanablons написал:

Уникальный лазерный проектор, который мгновенно превращает любую стену, дом или потолок в созвездие тысячи и тысячи огней. Можно использовать как внутри помещения, так и на улице. Просто включите его в сеть - и наслаждайтесь! Быстрая доставка! Скидка! Успей заказать! https://fedorovkarb.ru/lazernyj-proektor-dlya-rozhdestva/