Вхід

У вас немає акаунту на Religion.in.ua? Зареєструйтесь

716
Magdalina [профіль]

В українській мові не існувало ніколи слова "Пасха", а тільки "Великдень". У літописах вживалося слово "великдень". Це русифікація сучасної української мови. Шановна редакціє, закликаю Вас не допомагати цьому. З повагою...

714
Magdalina [профіль]

Дуже добра стаття. Світлі думки.
Давно вже очікували такого аналізу

713
Magdalina [профіль]

NEO, а чого Ви постійно переходите на особистості і кожного тут переконуєте, що в нього нема істинної віри? Ніби от у Вас вона найістинніша і Ваша думка - остання інстанція? Вам хто дав таке право?
Це у Вас, "дорогенький", не помітно не те що любові, а навіть поваги до присутніх на цьому форумі (яка є одним з прояві любові). Позиціонуєте себе як християнин (якої конфесії, до речі?), а смирення і кротості щось не помітно в Вас. І уявлення про християнство у вас якесь своє. Християни не поклонялися ідолам саме тому, що вважали їх просто статуями, а ви вірите, що в них є якийсь свій дух і енергії. Який Ви після таких зізнань християнин? Поміркуйте, житія святих мучеників перших століть почитайте.

По статті. Цікаво на рідкість. Оце, наприклад:
Ответ, с моей точки зрения, очень прост. «Византия» сама по себе выглядит респектабельным государством. Получается, что некая «Западная Римская империя» рухнула под ударами варваров, а вот Восточная, «Византия», просуществовала еще худо-бедно тысячу лет. Если же понимать, что православное государство с центром в Константинополе являлось полноправной и единственной Римской империй, то тогда происходит ровно по Гиббону: гниение и сокращение империи, потеря провинций одной за другой, превращение великой языческой культуры в агонизирующее государство, управляемое тиранами, попами и евнухами.

712
Magdalina [профіль]

А во- вторых, что значит затыкать Киев статуями Богородицы? Вы много в Киеве видели статуй Богородицы? Поставте хоть одну.

Так уже натикали в 2014 р. Одна біла статуя Богородиці стоїть на Лісовому масиві - якщо їхати від метро "чернігівська" в напрямку Троєщини - на перехресті вул. Братиславської і Лісового проспекту,

ще одна - на Троєщині на початку проспекту Маякоського з правого боку. Вони дуже подібні, наче сестри-близнючки.

А ще така статуя Богородиці є в місті Трускавець у парку для відпочиваючих. А ще, кажуть, у Львові.

Уявляю, як будуть приїздити люди із Західної України і будуть казати про таку статую на бульварі Шевченка: "О! І тут така сама як у нас!"
Іноземні туристи казатимуть те саме. Має ж бути хоч у відповідальних керівників міста хоч якесь уявлення про УНІКАЛЬНЕ АРХІТЕКТУРНО_ІСТОРИЧНЕ обличчя міста.

Якщо статую Богородиці ставлять католики для молитви - на бульварі Шевченка там дуже шумно завжди від автомобілів, так що я сумніваюся, що там буде таке чудове молитовне місце. Якщо не для молитви - то навіщо??, адже це релігійна статуя.

NEO, мені статуя Леніна не потрібна, не фантазуйте.

711
Magdalina [профіль]

Когда вы смотрели на Ленина-вы возносились к Ленину.

Увы, я Вас огорчу: смотря на Ленина, я никогда не "возносилась" к Ленину lol
Идол страшен тем-что унего есть дух, энергия и кровавая нечестивая история.

ух ты! у идолов есть энергия? дух? то есть Вы в это верите? Как это увязывается с христианской верой в Вас?
Вообще, катлоическое отношение к Деве Марии чрезмерно, что она где-то затмевает Бога Всвышнего и отношение к статуям где-то на грани идолопоклонства.

Знаете ли Вы, что у православных икона - это прежде всего ВСПОМОГАТЕЛЬНОЕ пособие для молитвы, потому что люди, дескать, слабы, не могут молиться, не видя кому молятся. (пустынники молились и без икон прекрасно) Православное богословие не считает, что в иконе находится тот, кто изображен на ней, и сли и приписывается иконам какая-то благодать, то это только от Бога и только вследствие специальной молитвы-просьбы об этом - освящения иконы.

С какой это стати христианские конфессии решили, что Киев им принадлежит и что здесь всюду надо понатыкать католических статуй?? Для чего? Любви и порядочности людей Донбасса не научили, зато надо понатыкать статуи и храмы  в каждом квартале спальных районов... angry

Скоро придет время, когда закончится эра христианства в Евразии, а может, и во всем мире, потому что христианские Церкви слишком много лжи накопили в своих богословиях, структуре, и проч. Скоро, уже очень скоро

710
Magdalina [профіль]

NEO,
ясно. А я-то думала, що Богородиця зараз на Небесах. А по-вашому вона буде жити в цій статуї і ця статуя буде освячувати місце. Я правильно зрозуміла? І хто тут обурювався щодо ідолів???

Це таке туристично відвідуване місце, що тут має бути щось цікаво-пізнавальне з історичної точки зору. Щось, що освіжало би історичну память киянам та гостям міста. Незалежно від релігійної приналежності.

Ще раз питаю: християнам мало храмів? Та понатикайте хоч на кожному метрі статуй і хрестів, а любові до людей і ворогів від цього не додасться.

709
Magdalina [профіль]

NEO,
звичайно, право вішати ярлики, які статуї є ідолами, а які ними не є, належить виключно  християнам великих конфесій wink wink

та не про це мова. І навіть не в тому річ, чи є це місце оскверненим чи ні.
Проблема в тому, що архітектурна цінність і доцільність такої статуї Богородиці в цьому місці в центрі Києва є дуже сумнівною!
Хтось з істориків пропонував поставити там памятник комусь із забутих київських меценатів, Терещенку, наприклад.

А можна було б там взагалі не пам*ятник, а пам*ятну дошку поставити, де записати все: що Хрещатик колись був урочищем з ручаями і джерелами, і про вішання людей в 1941 написати, і про памятник Леніну (на тлі якого любили фоткатися іноземні туристи) і його знесення під час протестів на Майдані. І просто клумбу з квітами там зробити. а може ще й фонтанчик.

Мені, взагалі, бракує на Хрещатику згадки про те, що за часів Київської Русі там було священне урочище зі священними цілющими джерелами. Тому про це знають лише ті, хто більш глибоко цікавиться історією

708
Magdalina [профіль]

А в питаннях духовних ми маємо бути вірними тієї Церкви, в якій прийняли святе Хрещення, або в якій прийшли до віри і прийняли Таїнства. Треба бути християнином в тій Церкві, до якої ти належиш.

Хм, цікава маніпулятивна логіка (простіть мені, о. Георгію, нічого особистого).
Можна продовжити логічний ряд: посвятили тебе з народження в іслам - лишайся в ісламі, посвятили в дитинстві в буддисти - лишайся буддистом і т.д.

Я чула таке від усяких тіток і бабусь: "Не можна змінювати релігію і Церкву, у яку тебе похрестили немовлям, а то в житті неприємності всякі почнуться". Це такий чисто магічно-забобонний народний підхід. Ну а Ви апелюєте до якогось почуття вірності.

Вірності кому? Патріарху певному? Хіба Бог не один? Хіба християнин не має бути вірним Богу  й істинам своєї віри, а вони не залежать навіть від належності до певної Церкви. Житія святих дають багато свідчать про святість таємних християн

707
Magdalina [профіль]

NEO,
Скоро вы будете выступать за канонизацию бандеры а дома у вас будет висеть портерет Дмитра Яроша.


Ви хоч смайлики додавайте до такого, а то ж у декого почуття гумору відсутнє в таких темах wink

706
Magdalina [профіль]

Кабан,
Ви зеленого поняття  не маєте, які світлі люди були на Майдані.
Чому Ви вважаєте, що Майдан розколов Україну? Тому що Донбас влаштовував Президент-зек, мафіозій, крадій, путінська маріонетка для знищення України??

Чому інша частина України - Київ, Центр, Північ, Захід - якій НЕ подобалось, що Януковича таки обрали Президентом у 2009, не кричала про те, що вийде зі складу такої України в знак протесту? Може тому, що Україна не пустий звук для всіх людей окрім тих, чиї міски були оброблені україноненависницькою пропагандою Партії Регіонів і УПЦ Моск. Патріархату?

А щодо ярликів про неправославність "розкольників" - про це я навіть говорити не хочу. Кілька років тому і не таких як Ви тут на РвУ били аргументами з історії Церкви і богослівя і канонів

705
Magdalina [профіль]

це знущання над Києвом і киянами.
Таких "Богородиць" повно в багатьох містах Західної України.  Навіщо ставити в Києві таке саме, наче під копірку? Невже для християн недостатньо храмів і власних домівок для молитовного звертання до Богородиці? Там на бульварі Шевченка на лавках люди з офісів курять і п*ють пиво, який сенс ставити там Богородицю?

Чому такий поспіх з тим щоб застовпити це місце статуеткою сумнівної архітектурної цінності? Якщо вважаєте статую Леніна ідолом, то і це такий самий ідол по суті.
Десь читала, що на тому місці вішали людей колись.
Я б охоче підписалась проти такої статуї на тому місці

704
Magdalina [профіль]

а ще заради обєктивності треба говорити і про те, що на Майдані були і язичники (вони навіть неодноразово опинялися в кадрі телебаченння), були і атеїсти, були і ті, хто вірить в Бога, не зараховуючи себе до жодної з релігій, були мусульмани... Різні люди були на Майдані і на сцені Майдану. Різні. І саме в цій різноманітності і доброзичливості сила України

703
Magdalina [профіль]

та перейшло би вже значно більше парафій, але проблема в тому, що юридичний склад релігійної громади кожен священик формує з близьких йому і підконтрольних осіб.

І якщо навіть все село хоче перейти до УПЦ КП, а священик - ні, то юридично це дуже важко зробити. От і кричить Московський патріархат: храми наші захоплюють! Хоча це лицемірство і цинізм.

А ще УПЦ МП придумало новий маркетинговий хід для утримання людей: у селах відкривають при храмах трапезні для організації поминальних обідів з нижчими розцінками, ніж десь у райцентрі. Так виходить, навіть якщо людина ризикне запросити на відспівування померлого священика з УПЦ КП, то чисто економічно їй вигідніше замовляти поминальний обід у селі, а не в райцентрі. А до трапезної при храмі МП, звісно, не пустять тих, хто відспівуватиме з УПЦ КП. Отак.. Бізнес...

702
Magdalina [профіль]

Негативне ставлення до змішаних шлюбів походило в 15-17 століттях від Римо-Католицької церкви, а в 18-21 ст. від Московської церкви.
А Русь-Україна, суспільство наше, завжди була багатоконфесійною і різнорелігійною, що московським попам і тій державі, яка поставила Церкву на слуюбу собі, ніколи не подобалось

Наприклад, під час Берестейської Унії 1596 р., альтернативний собор православних, які не хотіли підпорядкуватися Риму, проходив у маєтку магната - протестанта! Це історичний факт

НОВИНИ

Всі матеріали

популярне
останні коментарі

При участии «Кремлевской стратегии» и духовничестве мит...

MichaelWeP

MichaelWeP написал:

Вы вашу . Предлагаю также посмотреть пользительные сайты https://tinyurl.com/2pmdaqvf магнитный корректор осанки выравнивает линию позвоночника АКЦИЯ! -53% СКИДКА https://tinyurl.com/2dwm7zb7 Безопасное лечение спины без дорогих операций АКЦИЯ! -53% СКИДКА https://tinyurl.com/2pmdaqvf магнитный корректор осанки АКЦИЯ! -53% СКИДКА https://baoly.ru/d3d3 магнитный корректор осанки АКЦИЯ! -53% СКИДКА https://baoly.ru/74 Безопасное лечение спины без дорогих операций АКЦИЯ! -53% СКИДКА @good= 52dsffg6$%^dsgewtettt

Глава УПЦ (МП) закликав Путіна «негайно припинити брато...

Onufriy

Onufriy написал:

Дивовижно, але Онуфрій навіть засудження московської агресії використав для пропаганди "мишебратства" і єресі "єдинокупелія":
"просимо негайно припинити братовбивчу війну. Український і російський народи вийшли із Дніпровської купелі хрещення"

Глава ПЦУ засудив спільну агресію РФ і Білорусі проти У...

Onufriy

Onufriy написал:

Війна проти України породжена багаторічною проповіддю проклятої єресі "російського світу"

Церкви в Україні не платять податків? Пояснюємо, які са...

dutchak1

dutchak1 написал:

Стаття з суміші цитат напівграмотних спеців, розведена такими ж напівграмотними штатними релігієзнавцями.

Депутати з УПЦ (МП) зареєстрували законопроєкт про скас...

dutchak1

dutchak1 написал:

Якщо вони такі-сякі, то давайте тут, читачі і редактори, самим пропонувати і обговорювати зміни до релігійного закону, які необхідно внести. Вихідна позиція, і тут такі-сякі праві - в цій редакції релігійний закон в частині переходу парафій ніхто не виконує.
  • Нравится

Синод ПЦУ звинувачує УПЦ (МП) у тиску і захопленні храм...

dutchak1

dutchak1 написал:

Зрозуміло, що в нас відносини між деякими церквами складні, але Заява Священного Синоду Української Православної Церкви (Православної Церкви України) від 24 Травня 2021 “Щодо систематичного втручання.....” в тому місці, де йдеться про рішення Великої Палати Верховного Суду по справі № 910/10011/19, є дуже неякісний текст. Можна догадуватися, що це цілком продукт українських юристів, які працюють чи надають послуги ПЦУ і цей текст сьогодні завдає шкоди репутації ПЦУ. Взагалі, до явища “український юрист” необхідно підходити дуже обережно. “Український юрист” це як “Советское шампанское”, і не советское і не шампанское. Що відбулось в дійсності? Там, на початках, було опубліковано тільки вступну і резолютивну частину, де дійсно позивачу було повністю відмовлено в задоволенні позову що і було, очевидно, юристами ПЦУ сприйнято як рішення про законність такої зміни підпорядкування. Тут треба було почекати повного тексту рішення, яке появилось тільки через місяць. Рішення складне і коротко його можна викласти так. Позивачам було відмовлено в задоволені позову в зв'язку з тим, що в дійсності релігійна громада с. Сутківці, Хмельницької області не змінила свого підпорядкування, не вийшла з юрисдикції Російської Православної Церкви в Україні (яка іменує себе УПЦ) та не ввійшла до Православної Церкви України. Про це свідчить навіть сьогоднішній запис про громаду в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань. І суд пише, що реєстрація змін до статуту незавершена. Завершена буде тільки після внесення змін в ЄРД і тільки тоді це буде рахуватись змінами в статуті, які потім можна позовом визнавати недійсними, а "судове рішення про задоволення такої позовної вимоги є підставою для приведення суб`єктом державної реєстрації відомостей про Релігійну організацію, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, у відповідність до відомостей статуту Релігійної організації в попередній редакції".

О переходах из УПЦ МП в ПЦУ и визите патриарха Варфолом...

dutchak1

dutchak1 написал:

Очевидно йдеться про судове рішення, яке опубліковано на днях - рішення Великої Палати Верховного Суду по справі №910/10011/19 щодо законності зміни релігійною громадою с. Сутківці, Хмельницької області свого підпорядкування. Але треба ще чекати, там тільки вступна та резолютивна частини. Почитаєм, проаналізуєм, цікаво ж як суд розрулить ті правові гібриди, які утворені нашим придуркуватим релігійним законом. 😁

О, сколько нам открытий чюдных,

Готовят просвещенья дух...

Андрій Юраш: релігійні організації «не можуть не реагув...

dutchak1

dutchak1 написал:

Як кажуть земляки - "пустився берега" wink 

Голова Юрвідділу УПЦ (МП) домагається звільнення Андрія...

adminos

adminos написал:

Дякуємо за зауваження. Посилання в тексті новини виправили, також можете перейти безпосередньо до новини 2018 року:
"Парламент пошел навстречу верующим УПЦ (МП), которые хотели её переименования"

Голова Юрвідділу УПЦ (МП) домагається звільнення Андрія...

dutchak1

dutchak1 написал:

  Покажіть нам оте "самі віряни УПЦ (МП) і просили перейменувати свою конфесію".  Не відкривається. 

Гаряче Різдво. Московський патріархат скасовує рішення ...

dutchak1

dutchak1 написал:

Там ще все попереду... В Рахівському районному суді Закарпатської області є справа № 305/2247/19 і прийнята ухвала про прийняття та призначення до розгляду про визнання неповноважними загальних зборів релігійної організації «Релігійна громада Української Православної церкви Свято-Успенського храму с. Ділове Рахівського району Закарпатської області, проведених 17 лютого 2019 року, визнання недійсними і скасування рішень загальних зборів релігійної організації, оформлених Протоколом № 1 від 17 лютого 2019 року і зобов`язання третіх осіб вчинити певні дії. Призначене підготовче засідання на 09:30 годин 11 березня 2021 року.

Крім того є касація у Верховному Суді і ухвалено відкрити касаційне провадження у цій справі, витребувати із Рахівського районного суду Закарпатської області цивільну справу № 305/2229/19 за позовом релігійної організації «Релігійна громада Свято-Успенського храму Української православної церкви» (Православної церкви України) до ОСОБА_1 , третя особа - ОСОБА_2 , про зобов`язання вчинити дії.

Надіслати учасникам справи копії касаційної скарги та доданих до неї документів, роз`яснити їм право подати відзив на касаційну скаргу, який за формою і змістом має відповідати вимогам статті 395 ЦПК України, у строк до 22 січня 2021 року.Моральні аксіоми Сьомого Вселенського Собору

dutchak1

dutchak1 написал:

Ствердження, що в часи "священного союзу" Церкви та держави існувало громадянське суспільство яке чимало потерпало - дуже сміливе. Ну а благочестивій імператриці Ірині було набагато легше збирати Собор названий Церквою Сьомим, Святим, Вселенським і розлядати питання які, на думку Д.Таргонського, були особливо важливими. В імператриці не було необхідності зважувати на такі дурниці, як права людини чи різні там міжнародні конвенції, які її майже примушували підписувати і заставляли потім гармонізувати власне законодавства із ЄС, . Не було і в неї необхідності переконувати віруючих в її намірах “йти в Європу”. Ну а ствердження автором, що у нас є політичний тиск на віруючий електорат — це з опери “Мы живём, под собою не чуя страны, Наши речи за десять шагов не слышны”

При участии «Кремлевской стратегии» и духовничестве мит...

Ruzanablons

Ruzanablons написал:

Уникальный лазерный проектор, который мгновенно превращает любую стену, дом или потолок в созвездие тысячи и тысячи огней. Можно использовать как внутри помещения, так и на улице. Просто включите его в сеть - и наслаждайтесь! Быстрая доставка! Скидка! Успей заказать! https://fedorovkarb.ru/lazernyj-proektor-dlya-rozhdestva/

Пастор Андрей Гамбург: «Пост — это личное решение челов...

Ruzanablons

Ruzanablons написал:

Уникальный лазерный проектор, который мгновенно превращает любую стену, дом или потолок в созвездие тысячи и тысячи огней. Можно использовать как внутри помещения, так и на улице. Просто включите его в сеть - и наслаждайтесь! Быстрая доставка! Скидка! Успей заказать! https://bit.ly/38IU8X4