Religion.in.ua > Аналітика > Ватикан: "Напруженість у відносинах з РПЦ подолано"

Ватикан: "Напруженість у відносинах з РПЦ подолано"


21 10 2009
Ватикан: "Напруженість у відносинах з РПЦ подолано"Кардинал Вальтер Каспер повідомив "За останні роки ми цілком перебороли напруженість". На запитання, чи не став візит Папи в Москву дещо ближчим, він відповів ствердно, але додав: поки що на порядку денному це не стоїть.

Ватикан: "Напруженість у відносинах з РПЦ подолано"
Відносини з Російською православною церквою помітно поліпшилися - це готує грунт для візиту Папи в Москву або історичну зустріч Папи і православного патріарха на нейтральній території, заявив один з найвпливовіших кардиналів Ватикану.

Кардинал Вальтер Каспер заявив Vatіcan Radіo: "За останні роки ми цілком перебороли напруженість".

Він дав такий коментар після зустрічі з архієпископом Іларіоном, який очолює Відділ зовнішніх церковних зв'язків Московського патріархату.

На запитання, чи не став візит Папи в Москву дещо ближчим, він відповів ствердно, але додав: поки що на порядку денному це не стоїть.

Вірогідніша зустріч Бенедикта і патріарха Кирила в третій країні. "Вони не відмовляються зустрітися з Папою, але, ймовірно, це станеться не в Москві і не в Римі, а в іншому місці", - заявив Каспер.

Спроби попереднього понтифіка Івана Павла ІІ не увінчалися успіхом, тим часом його візит став би важливим свідченням того, що розбіжності між римським католицтвом і православним християнством зменшилися.

Московська церква перешкоджала його візитові, звинувачуючи Ватикан у прозелітизмі в Росії та на інших традиційно православних територіях колишнього Радянського Союзу. Ватикан завжди заперечував це звинувачення.

За словами Каспера, церкви незабаром мають намір відновити богословський діалог на Кіпрі.

Ознакою поліпшення клімату стала й заява російського президента Дмитра Медведєва, який сказав у липні італійським журналістам, що Москва хоче зміцнити зв'язки з Ватиканом.

Повернутися назад